RSS 2.0

» » Захистіть і збережіть первоцвіти!
Захистіть і збережіть первоцвіти!
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Творча скарбничка / Біологія / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 1 430
Дата: 23-02-2015, 08:38
З першими теплими й ласкавими сонячними променями прокидається від зимового сну природа і крізь холодний білий сніг нестримно пробиваються перші провісники довгожданої весни - ранньовесняні квіти-первоцвіти. Вони не бояться примх мінливої погоди, просинаються й оживають раніше всіх рослин і вітають весну та милують людям очі своєю красою.
Багатьом з нас доводиться спостерігати появу цих прекрасних провісників весни уже зірваними для продажу на ринках та вулицях міст, хоч їх «збирачів» намагаються усовістити дорослі і юні природоохоронці, а міліціонери - чемно відловлювати і за скоєне адміністративне правопорушення карати зловмисників штрафами.
Не рятує їх від безжальних жадібних рук і те, що усі «збирачі» добре знають про те, що майже всі первоцвіти, котрі зустрічаються на території Хмельниччини, відносяться до категорії рідкісних та зникаючих видів рослин, більшість з яких давно занесені до Червоної книги України і охороняються Законом. Серед них - підсніжник білосніжний, первоцвіт весняний, фіалка запашна, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, сон великий та чорніючий, ясенець білий, цибуля ведмежа, горицвіт весняний, конвалія звичайна, медунка темна, анемона дібровна та розлога, арум Бессера, проліска дволиста, місячниця оживаюча та інші (див. «Червона книга України: рослини Хмельниччини». Друге видання, виправлене і доповнене (Серія «Terra incognita: Хмельниччина»). /Автор Казімірова Л.П./. за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B6nl_pqnifGQczc4LTEzZjBnNHc/view ).
На жаль, збирання первоцвітів дуже шкодить природі рідного краю ще й тим, що не дає можливості цим рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до їх повного знищення. Крім цього ушкоджуються також сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому. У перспективі масове знищення ранньовесняних рослин збирачами заради малоприбуткового продажу і тимчасової вигоди призводе до помітного зменшення їх кількості в природі, а згодом і до повного зникнення цих видів.
Зважаючи на цю загрозу для довкілля та з метою захисту ранньовесняних квітів від винищення, педагогами і натуралістами навчально-виховних закладів та природоохоронцями державних і громадських організацій щороку проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіт», в заходах якої щорічно приймає активну участь учнівська молодь Хмельниччини. Завдання Акції - привернути увагу громадськості до проблем збереження ранньоквітучих рослин, донести до свідомості кожного, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу чи луки як природного комплексу і є їх невід’ємною частиною, сформувати у неповнолітніх природоохоронні навички і глибоко усвідомлене почуття необхідності відповідального ставлення до природи та захисту її краси і багатства.
Важливою складовою Акції «Первоцвіт» є пропагування серед дорослих і дітей відмови від збору і купівлі первоцвітів, адже збираючи та продаючи весняні первоцвіти, ми знищуємо їх, а купуючи в інших - допомагаємо знищувати. А зниклі (знищені людиною) види, які «творились» природою незліченну кількість років, сьогодні відродити - неможливо.
Необхідно донести до свідомості кожного, що рідкісні весняні квіти-первоцвіти ліпше не чіпати: вони красиві в природі - там де зростають та примножують мальовничу красу в оживаючих ранньою весною її лісах і луках, а ми милуємося їх неповторними барвами та пахощами, запрошуємо до цього інших і намагаємось насолоджуватися життям.
Захистіть первоцвіти! Збережіть їх чарівну красу для себе й своїх близьких, сьогоднішніх і майбутніх дітей та наступних поколінь!
Захистіть і збережіть первоцвіти! Захистіть і збережіть первоцвіти! Захистіть і збережіть первоцвіти! Захистіть і збережіть первоцвіти!
Олена Зотова, методист ХОЕНЦУМПоважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Червона книга України: рослини Хмельниччини
 • До 90-річчя юннатівського руху в Україні
 • Всеукраїнський Гран-прі юних лісівників Хмельниччини
 • Хмельницькі школярі оздоровлюються та відпочивають на базі Хмельницького ОЕНЦУМ
 • ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОЕНЦУМ ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com