RSS 2.0

» » У Меджибізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито музей історії освіти Меджибожа
У Меджибізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито музей історії освіти Меджибожа
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Історія України / Управління освітою | Автор: Dryzhal | Переглядів: 956
Дата: 19-03-2015, 09:59
У Меджибізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито музей історії освіти Меджибожа У Меджибізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито музей історії освіти Меджибожа У Меджибізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито музей історії освіти Меджибожа У Меджибізькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито музей історії освіти Меджибожа17 березня 2015 року у невеликому подільському старовинному містечку Меджибіж відбулася знаменна і важлива подія - відкриття музею історії освіти Меджибожа. На даний захід були запрошені: учителі –ветерани педагогічної праці, випускники закладу, співробітниками Державного історико-культурного музею-заповідника «Межибіж» на чолі з директором Погорільцем Олегом Григоровичем, теж випускником цієї школи.
Почесну місію з перерізування символічної стрічки виконали : керівник школи Пупиш Зінаїда Станіславівна ( ініціатор та автор даного історичного проекту), Савченко Олег Павлович – художник-оформлювач та автор декорацій, а також почесні гості – голова районної державної адміністрації Матлаєва Ірина Дмитрівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Летичівської РДА Вараниця Іван Григорович, завідувач Летичівського районного методичного кабінету Коржик Світлана Анатоліївна.
Музей-кімната розмістилася у світлому оновленому приміщенні. Створення музею є результатом цілеспрямованої, систематичної творчої пошуково-дослідницької, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені педагогічний, учнівський та батьківський колективи. Основними напрямами роботи музею історії освіти Меджибожа стануть науковий, фондовий, експозиційно-виставковий та освітньо-виховний. Його фондова колекція налічує багато експонатів допоміжного фонду та основного фонду. На основі зібраних експонатів та вивчення літературних й архівних джерел розроблено тематично-експозиційний план музею, створено естетично оформлену, технічно оснащену експозицію, яка постійно буде оновлюватися. У музейній експозиції розкрито різноманітні аспекти історії освіти Меджибожа за досить значний період – від дохристиянських часів до сучасності. Матеріали представлено у таких розділах: "Виховання та освіта дітей у стародавньому суспільстві", "Розвиток освіти періоду Київської Русі», а також розділи, що представляють розвиток освіти Меджибожа «У період Речі Посполитої», «У складі Російської імперії», у період «Радянської України» та «Незалежної України».
На багатьох стендах цілий ряд експонатів: музей налічує надзвичайно багато світлин з різних років життя школи, витяги з архівних та державних документів, шкільну форму учениці радянської школи, письмові приладдя, шкільні документи, багато грамот учням та педагогам даного закладу та багато інших.
Із детальних повідомлень екскурсоводів – вихованців шкільного гуртка історичного краєзнавства відвідувачі музею дізналися, що Меджибіж (Межибіж) належить до числа літописних міських поселень Поділля, який впродовж всієї історії свого існування завжди знаходився в колі суспільно-політичних, економічних і воєнних подій. У вирі всіх історичних подій знаходилася і освіта Меджибожа.
Музей як скарбниця освітніх і педагогічних надбань стає провідним пошуковим, науково-дослідницьким та пропагандистським центром Меджибожа в галузі історії освіти. З його фондами матимуть можливість працювати педагоги, учні та студенти закладів освіти не тільки району, а й всієї області, які вивчають історію і краєзнавство.
Світлана Коржик, завідувач Летичівського
районного методичного кабінетуДодаток. Історичні відомості про розвиток шкільної освіти у Меджибожі.

Меджибіж (Межибіж) належить до числа літописних міських поселень Поділля, який впродовж всієї історії свого існування завжди знаходився в колі суспільно-політичних, економічних і воєнних подій.
Перші школи у Меджибожі з’явилися в період становлення і розквіту Київської Русі (ХІІ-ХІІІ ст.). Під час панування Речі Посполитої у Меджибожі діяв великий католицький костел, при ньому була створена католицька школа.
У 1760р при костелі відкрито братство, утверджене папою Климентом ХІІ, яке проіснувало до 1900 років.
У жовтні 1814 p. власник Меджибізької фортеці А. Чарторийський подарував частину будівель свого родового замку у Меджибожі під католицьку повітову школу. Проіснувала вона до 1830р. У 1819р. з дозволу Правління Імператорського Віленського університету у фортеці було відкрито повітове училище (в цьому училищі було спочатку 4 класи). Проіснувало до 1831р.У 1834-1835р.р. – діяло дворянське повітове училище. У 1835р. – створений благородний жіночий пансіон. У 1869р. – у містечку існувала приватна чоловіча школа. З 1869р. – діяла сільська церковнопарафіяльна школа., з 1882 – гімназія. У 1918р. – у замку відкрита соціально-економічна школа.
Напередодні революції 1917р. в Меджибожі діяло двокласне училище, розміщене у двоповерховому будинку на окраїні міста.
У 20-ті роки містечко мало статус райцентру і мало дві трудові школи – єврейську та українську ( відповідно по 400 і 85 дітей). З 1923 по 1959рр. діяло дві середні і одна восьмирічна школа. Станом на 1940р. у школах навчалося 1135 учнів і працював 41 учитель.
Перший післявоєнний випуск був проведений у 1945-46 н.р., кількість випускників – 6.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Педагогічна практика слухачів курсів – заступників директорів у Летичівському районі
 • Відкриття музею освіти Хмельницької області. Фото
 • Вчителі історії у Кам'янці-Подільському
 • Екскурсія до Меджибожа
 • Екскурсія до Меджибожа
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Квітень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com