RSS 2.0

» » Мотивація - ключ до пізнання
Мотивація - ключ до пізнання
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Психологія / Управління освітою | Автор: Dryzhal | Переглядів: 563
Дата: 26-03-2015, 07:55
25 березня 2015 року відбулося засідання районної науково-практичної конференції за темою: «Підвищення рівня якості освіти шляхом розвитку позитивної мотиваційної сфери учнів». Цей захід став підсумком другого (діагностико-концептуального) етапу обласного експерименту на базі семи загальноосвітніх навчальних закладів Віньковецького району.
Учнівська, батьківська та вчительська громадськість шкіл району стали учасниками масштабного практичного та повчального заходу з важливої проблеми сучасної школи. Підготовка та проведення конференції відбувалися під науково-методичною опікою, консультуванням наукового керівника експерименту, старшого викладача кафедри педагогіки та психології ХОІППО Войтович Галини Іванівни.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся начальник відділу освіти, молоді та спорту Гевко Василь Іванович, визначив мету заходу та запросив учасників до обговорення важливої проблеми підвищення рівня якості освіти шляхом розвитку позитивної мотиваційної сфери учнів. Формат конференції був насичений різноманітними звітно-аналітичними матеріалами проведення дослідно-експериментальної роботи. Думка учнів та батьків представлена була у вигляді відеофільму, що викликало інтерес та спонукало до роздумів усіх присутніх. Звіт Масловської Світлани Михайлівни про результати проведення діагностико-методичних заходів розкрив картину невикористаних резервів у формуванні позитивної мотивації учнів до навчання. Особливе враження на присутніх справив виступ лідера учнівського самоврядування, учениці 10 класу Петрашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Карелової Інни, яка висловила побажання-прохання сучасних учнів до педагогів. Виступ представника батьківського комітету Осламівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бузівської Ольги Миколаївни був наповнений теплотою та бажанням бачити, розуміти та цінувати прагнення дитини. «Байдужість найлютіший ворог пізнання» – на цьому наголошувала практичний психолог Охрімовецького НВК Лемешова Людмила Дем’янівна. Сколихнула емоційністю і бажанням щедро ділитися досвідом вчитель початкових класів Слобідко-Охрімовецького НВК Бурима Леся Людвигівна. «Хочу, можу, навіщо» – ключові фрази відчуття успіху та бажання вчитися звучали у виступі вчителя Женишковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Мацюк Лариси Василівни. Завуч Зіньківського НВК Баранюк Галина Василівна висловила практичні настанови, вимоги та поради щодо самоосвітньої діяльності вчителя, здатності його до рефлексії у виборі шляхів формування позитивної мотивації учнів. Войтович Галина Іванівна у своєму виступі зробила акцент на зміні рольових настановлень педагогів та батьків як важливому фактору впливу на розвиток мотиваційної сфери учнів. Мудро, натхненно і глибоко науковець переконувала, що дитина-особистість є найвищою цінністю суспільства і від любові та добра дорослих залежить прагнення дитини до саморозвитку. Оригінальні побажання щодо простих стратегій для мотивації успіху як в особистому, так і в професійному житті для дітей, батьків та педагогів подарувала завідуюча РМК Саврій Світлана Гаврилівна.
Під час підготовки до конференції було написано багато цікавих статей, проведено бесіди в педагогічних колективах, взято інтерв’ю в учнів, батьків, вчителів. За результатами проведеної роботи і як підсумок проведеної конференції буде видано збірник «Мотивація – ключ до пізнання». Всі учасники заходу одержали рішення конференції, яке обумовлює шляхи поліпшення якості освітнього процесу у загальноосвітніх закладах району. Проведений захід став стимулом для переосмислення взаємин у системі «вчитель – учень».
Відділ освіти, молоді та спорту висловлює вдячність Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти за можливість брати участь у науковому експерименті, що сприяє вдосконаленню якості навчально-виховного процесу у школах Віньковецького району.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Засідання творчої групи практичних психологів, соціальних педагогів «Палітра мотивів»
 • Шляхи вдосконалення управлінської діяльності керівників шкіл
 • Експеримент у дії
 • Засідання ШППД завучів у Зіньківському НВК
 • Експеримент у дії
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com