RSS 2.0

» » Юннатівському руху в Україні - 90. ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
Юннатівському руху в Україні - 90. ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Творча скарбничка / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 699
Дата: 21-04-2015, 22:15
Юннатівському руху в Україні - 90 Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді створений 22 грудня 2005 року шляхом перейменування міського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що був організований в 1992 році на базі міської станції юннатів, яка діяла в м. Шепетівці з 1 вересня 1986 року.
Перший директор закладу - Василь Володимирович Лешкевич, який очолював міську СЮН в 1986-1987 роках, його наступником став Анатолій Миколайович Кондратюк (з 1987 по 1989 рік), якого змінила на цій посаді Любов Володимирівна Новіцька (з 1989 по 2002 рік). З 2002 року директором Шепетівського МЦЕНТУМ призначена Тетяна Леонідівна Манійчук, котра очолює заклад в нинішній час.
У 1998 році шепетівські натуралісти отримали будинок колишнього дитсадка № 12 «Орля» із загальною площею приміщень 983,1 м2 та земельною ділянкою 0,92 га, де їх заклад розміщується в теперішній час.
Тут обладнано 8 профільних кабінетів за напрямами гурткової роботи: кабінети екології, плетіння з верби, природи і фантазії, кінології, орнітології, акваріумістики, квітникарства, писанкарства, створено виставкові зали з акваріумістики та орнітології, куточок живої природи, зовнішній вольєр для утримання декоративних птахів. Крім цього, діє паспортизований музей народних промислів України та музей кімнатних рослин, на базі яких з учнівською молоддю міста і району проводяться тематичні екскурсії, виховні заходи, семінари, пошукова та дослідницько-експериментальна робота, майстер-класи з різних напрямів діяльності закладу для місцевих педагогів.
Педколективом і юннатами закладу обладнано кінологічний майданчик для проведення практичних занять гуртків «Юні кінологи» і «Юний хендлер», міських та обласних виставок і показових виступів собак, майстер-класів з хендлінгу, підготовки собак-терапевтів для роботи за програмою «Аніматерапія - лікування душі та тіла».
Для пропаганди збереження довкілля та формування екологічної свідомості в учнівської молоді і населення міста на території закладу створено дендрологічний парк «Шепетівський», де розміщується 5 видів Червонокнижних рослин і колекції хвойних та близько 100 видів декоративних дерев і кущів. У 2013 році обласна рада включила дендропарк до заповідного фонду Хмельниччини.
Навчально-дослідна земельна ділянка МЕНЦУМ має відділки польових, овочевих, плодово-ягідних культур, квітково-декоративний, колекційний, селекційно-генетичний, виробничий, дендрологічний, зоолого-тваринницький, де на високому рівні організована навчальна, дослідницька і природоохоронна діяльність вихованців. За результатами участі у Всеукраїнському конкурсі навчально-дослідних земельних ділянок шепетівські натуралісти неодноразово нагороджувались грамотами, а в 2014 та 2015 роках - Дипломом за ІІ місце у фіналі конкурсу.
Навчально-виховний процес в дитячих творчих об’єднаннях здійснюють 10 педагогічних працівників з вищою педагогічною освітою, двом з яких присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист» (Беляєва О.М., Коленчук О.І.).
В 2014-2015 навчальному році в Шепетівському МЦЕНТУМ охоплено гуртковою роботою 460 учнів навчальних закладів міста. Для міських школярів закладом організовано роботу 27 гуртків за 25 напрямами: «Абетка природи», «Юні охоронці природи», «Юні орнітологи», «Декоративне птахівництво», «Захисти себе від ВІЛ», «Писанкарство», «Флористика та фітодизайн інтер’єру», «Плетіння з верби», «Я пізнаю світ», «Гурток народної творчості», «Юні майстри народних ремесел», «Цікавий тераріум», «Заповідними стежками рідного краю», «Любителі домашніх тварин», «За гуманне ставлення до тварин, «Юні квітникарі», «Квіткове аранжування», «Школа юного акваріуміста», «Валеологія з елементами аніматерапії», «Юні кінологи», «Юний хендлер», «Юні кролівники», «Лікарські рослини».
Відповідно до завдань Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 рр., діяльність педагогічного колективу Шепетівського МЦЕНТУМ спрямована на вирішення проблеми соціальної інтеграції, створення умов для інтелектуального, творчого розвитку та формування еколого-етичної культури особистості, забезпечення рівного доступу до позашкільної освіти для всіх категорій дітей, задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до її інтересів і здібностей.
З метою забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку і оздоровлення вихованців, творчого та духовного розвитку особистості, формування у них навичок здорового способу життя, впродовж декількох років у літній канікулярний період на базі МЦЕНТУМ організовується дитячий комплексний профільний табір відпочинку з денним перебуванням «Екос», яким щорічно охоплюються 40-45 гуртківців закладу і дітей з навколишніх шкіл міста.
В рамках співпраці з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Шепетівської міської ради, з метою залучення батьків і членів родин до навчально-виховного процесу й пропаганди екологічних знань та практичної природоохоронної діяльності в закладі діє програма «Родинний дім», а для забезпечення рівного доступу до позашкільної освіти дітей з обмеженими фізичними можливостями - соціальний проект «Аніматерапія - лікування душі та тіла». Протягом декількох років на базі Шепетівського центру реабілітації дітей-інвалідів організована робота гуртків, проводяться виховні заходи та тематичні кінологічні виступи для вихованців центру.
На базі закладу діє молодіжна громадська кінологічна організація «Фенікс», члени якої спільно з гуртківцями беруть участь в обласних, всеукраїнських, міжнародних кінологічних виставках, проектах, за результатами яких мають колекцію кубків та медалей переможців, регулярно організовують тематичні семінари-практикуми для населення міста, що сприяє широкому залученню учнівської та студентської молоді до вирішення екологічних проблем.
У 2013 році Національним ЕНЦУМ Міністерства освіти і науки України вивчався та узагальнювався досвід роботи педагогів закладу за темою «Формування еколого-етичної компетентності вихованців позашкільного навчального закладу засобами етології та біоетики», який був схвалений його педагогічною радою, а МЕНЦУМ - отримав сертифікат за впровадження досвіду.
З травня 2014 року закладом організовано науково-методичне співробітництво з лабораторією діяльності позашкільних закладів Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України в рамках експериментального педагогічного майданчика, де проводиться дослідно-експериментальна робота за темою «Формування еколого-етичної компетентності та активної екологічної позиції особистості в умовах позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напряму».
Протягом чотирьох років Шепетівський МЕНЦУМ презентував свою діяльність на Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні», за що нагороджений почесними дипломами організаторів виставки - МОН і НАПН України. У 2011 році заклад презентував свою діяльність у номінації «Духовний розвиток молоді та фізичне вдосконалення - як необхідна складова виховання та освіти». Під час виставки, в рамках співпраці з Шепетівським міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів, шепетівські натуралісти проводили тематичні семінари: «Відродження гуртків соціальної допомоги» і «Розвиток творчих здібностей дітей з особливими потребами» та презентували методичні доробки, в яких висвітлювався їх досвід роботи з цього напрямку.
В 2012 році заклад був нагороджений бронзовою медаллю виставки в номінації «Розвиток навчання та виховання дітей з особливими потребами».
Педагоги закладу за їх вагомі особисті внески в екологічне виховання підростаючого покоління неодноразово нагороджувались грамотами Національного ЕНЦУМ МОН України, Хмельницького ОЕНЦУМ, почесними грамотами управління освіти і науки Хмельницької ОДА та МОН України. Їх вихованці не лише активні учасники, а й неодноразові переможці різноманітних міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних природоохоронних конкурсів та акцій, за що отримали багато заслужених нагород.
В 2012 році директор МЕНЦУМ Т.Л.Манійчук, а в 2014 році - керівник гуртків О.М.Беляєва, стали переможцями Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» і були відзначені МОН України почесними грамотами та спеціальною відзнакою «Ніка».
В 2013 та 2015 роках шепетівських педагогів-натуралістів нагороджено Грамотою Національного ЕНЦУМ МОН України за І місце у Всеукраїнському конкурсі соціально-педагогічних виховних систем позашкільних навчальних закладів, а у 2014 році - за їх сумлінну працю та вагомий внесок в розвиток екологічної освіти і виховання, формування екологічної культури підростаючого покоління.
В 2011, 2013, 2014 роках Шепетівський МЕНЦУМ визнавався переможцем і нагороджувався Дипломом лауреата Всеукраїнського відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» в категорії «Позашкільні навчальні заклади міського підпорядкування», а у 2013 році - Дипломом абсолютного переможця Рейтингу і спеціальною відзнакою «Флагман позашкільної освіти України».
У 2012 році за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» заклад відзначений Дипломом управління освіти і науки Хмельницької ОДА.
В 2013 році Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА нагородив педколектив закладу Грамотою за вагомий внесок у розвиток природознавчої, дослідницької та природоохоронної роботи учнівської молоді регіону, залучення її до охорони навколишнього середовища.
У 2013 році Шепетівський МЕНЦУМ занесений на міську Дошку Пошани за вагомий внесок колективу в суспільно-культурне життя міста, а в наступному 2014 році Департамент освіти і науки Хмельницької ОДА відзначив педколектив закладу Почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток профільної позашкільної освіти і юннатівського руху Хмельниччини.

ПЕРЕЙТИ НА ФОТО

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Джерело творчості
 • Юннати Хмельниччини - срібні призери V-ї Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти - 2014»
 • Плеяда освітян-натуралістів Хмельниччини стали лідерами в науково-педагогічній творчості позашкільної освіти України
 • Педагоги-натуралісти Хмельниччини примножують здобутки і розвивають творчий потенціал профільної позашкільної освіти
 • Педагоги-натуралісти Хмельниччини дбають про розвиток юннатівського руху на Хмельниччині
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Квітень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com