RSS 2.0

» » День пам’яті та примирення
День пам’яті та примирення
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Всесвітня історія / Історія України / Виховна робота | Автор: Dryzhal | Переглядів: 772
Дата: 5-05-2015, 13:14
Верховна Рада України схвалила законопроект «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».
Відтепер в Україні на законодавчому рівні встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня. Цього дня буде вшановано подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлено повагу усім борцям проти нацизму, увічнено пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилено турботу про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утверджено спадкоємність традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни. 9 травня відзначатиметься державне свято - День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги).

При встановленні цих дат у законі враховано той факт, що під час Другої світової війни 1939-1945 років націонал-соціалістичним (нацистським) та комуністичним тоталітарним режимами на території України було вчинено численні злочини проти людства та людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, унаслідок чого Україні та українському народові було завдано величезних втрат, а Друга світова війна 1939-1945 років, яка розпочалася в результаті домовленостей націонал-соціалістичного (нацистського) режиму Німеччини та комуністичного тоталітарного режиму СРСР, стала найбільшою трагедією людства у ХХ столітті.

Відповідно до закону, основними формами увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, окрім церемоніального відзначення визначених дат, є недопущення фальсифікації історії Другої світової війни 1939-1945 років у наукових дослідженнях, навчально-методичній літературі, підручниках, засобах масової інформації, публічних виступах представників державних органів, органів місцевого самоврядування, посадових осіб; а також сприяння об’єктивному та всебічному дослідженню історії Другої світової війни і її відображенню в літературі, мистецтві, засобах масової інформації.

До форм увічнення перемоги законом віднесено також упорядкування, збереження та спорудження пам’ятників і пам’ятних знаків на вшанування пам’яті учасників та жертв Другої світової війни 1939—1945 років, створення музеїв, меморіальних комплексів; пошук і встановлення імен загиблих і тих, хто пропав безвісти, перепоховання останків воїнів, які полягли під час Другої світової війни 1939-1945 рр.

Пам’ятками Другої світової війни 1939-1945 років, за цим законом, визнаються військові кладовища, військові ділянки на цивільних кладовищах, братські та одинокі могили, пам’ятники, пам’ятні знаки, скульптурні, архітектурні та інші споруди, композиції і об’єкти, що увічнюють пам’ять про події часів Другої світової війни 1939-1945 років, її учасників та жертв. Єдиний національний реєстр пам’яток Другої світової війни 1939-1945 років затверджується Кабінетом Міністрів України; внесені до нього пам’ятки перебувають під охороною держави.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • 70-річчя визволення України
  • Битва за Дніпро
  • Зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни. ЗОШ №3 м. Шепетівка
  • Тих днів не змовкне слава…
  • Славутчина та партизанський рух в роки Великої Вітчизняної війни
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Виставки бібліотеки ХОІППО
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Червень 2023    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930 

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com