27 – 29 квітня 2015 року у місті Нетішин відбувся навчально-методичний збір з питань організації просвітницької роботи з населенням, яке проживає в зонах спостереження АЕС. Учасниками семінару були начальники секторів радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту, головні фахівці управлінь (відділів) організацій заходів цивільного захисту, начальники, головні фахівці зв’язків зі засобами масових інформацій та роботи з громадськістю територіальних органів ДСПС України у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Рівненській, Хмельницькій та Херсонській областях. 29 квітня 2015р. учасники збору працювали на базі на базі Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Почесних гостей зустрічали Бобіна О.П., начальник відділу освіти, Кравчук С.В., методист відділу освіти, Соболик Т.А., директор ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, адміністрація навчального закладу та учні.
Нікого не залишив байдужим привітання - сольний виступ Шевчук Альони, випускниці фізико-математичного профілю, з піснею «Україна – це ми!» та другокласників.
Метою семінару на базі НВК було обговорення питання підготовки дітей до дій, пов’язаних із підвищеною радіаційною небезпекою в зоні АЕС. Тому в програмі були представлені такі аспекти та форми роботи: методики проведення виховної години «Обережно радіація» в ДНЗ; проведення організованої евакуації дітей, їх забезпечення найпростішими засобами індивідуального захисту; показовий театралізований виступ вихованців ДНЗ: «Мирний атом»; презентація: «Оформлення куточка цивільного захисту в ДНЗ»; методика проведення відкритого уроку з основ безпеки життєдіяльності на тему «Радіаційна небезпека» та організації виведення та розміщення учнів в захисній споруді»; виступ команди ДЮП на тему «Мирний атом». Соболик Таміла Анатоліївна, вітаючи гостей, наголосила на пріоритетному завданні педагогічного колективу: збереженні здоров’я та життя учнів, підготовки їх до дій в умовах радіаційної небезпеки. Вона презентувала школу, найбільшою гордістю якої є її учні, талановиті та інтелектуальні. Наголосила, що заклад має свої власні традиції, свою історію, свій дух, який живе саме у справах вчителів, досягненнях учасників навчально-виховного процесу, патріотів свого міста та своєї держави.
Шановні гості відвідали відкритий урок з предмету «Основи безпеки» в 10-А класі фізико-математичного профілю на тему: «Радіаційна небезпека», який провела Яцюк Н.П., вчитель біології та МСП. За підсумками проведеного аналізу гостями дано високу оцінку щодо якості та методичного рівня проведеного навчального заняття. Таміла Анатоліївна до уваги фахівців Державної служби з надзвичайних ситуацій представила шкільну команду ДЮП «Прорив» звернувши увагу на те , що це одна із форм інформаційно-просвітницької роботи щодо озброєння учнями життєвими навичками безпечної поведінки для життя і здоров’я при виникненні надзвичайних ситуацій. А темою виступу, де учні демонстрували обізнаність правилам радіаційної безпеки був «Мирний атом».
Під час обговорення Т.А.Соболик висвітлила питання управлінського супроводу щодо створення системи організації інформаційно-просвітницької роботи, яка є одним із пріоритетних напрямів діяльності навчального закладу. Навчаючи дітей відповідальним правилам різних видів безпеки, зазначила директор, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Вона підкреслила, що всі означені заходи здійснюються у взаємодії з органами місцевого самоврядування, відділом освіти, правоохоронними структурами, адміністрацією ХАЕС, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області. Саме такі уроки життя формують правильну поведінку дітей у надзвичайних ситуаціях у майбутньому. Задля забезпечення відповідної системи теоретичних та практичних знань в учнів використовуються різноманітні за змістом та формою методи роботи, сучасні інформаційно-комунікаційні засоби, передові педагогічні технології , враховуються психофізичні та вікові особливості дітей, створюються умови для творчості тощо. Гості змогли ознайомитись із буклетом, в якому були представлені теоретичні та практичні засади роботи школи з даного питання.
Директор школи відзначила співпрацю навчального закладу з Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, кафедрою педагогіки та психології ХОІППО, а саме Зазуліною Л.В., кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри, якою розроблено авторський проект «Екологічний паспорт навчальної аудиторії» відповідно до ДСААНПіН 5.52.008-01), який навчальний заклад використовує в практичній діяльності, звертаючи увагу на створення сприятливих умов для проведення навчальних занять, вплив здоров’язбережувальних чинників.
Особливу роль у формуванні компетентностей дітей відіграють тижні знань з основ безпеки життєдіяльності, показові дні Цивільного захисту, відпрацювання практичних дій щодо швидкої та безпечної евакуації дітей та персоналу. М.С. Яцюк, розповідаючи про методику організації та проведення уроків з Основ безпеки, розкрив концепцію викладання предмету, алгоритм уроку, де найважливішим є поєднання блоків теоретичних та практичних питань, презентував своєрідний «Конструктор уроку». Доповідач звернув увагу на те, що основною вимогою, результатом діяльності є формування в учнів соціальних компетенцій та ціннісного ставлення до предмету, базової моделі безпечної життєдіяльності дитини.
По завершенні презентацій О.П.Бобіна, керівництво головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій подякували адміністрації школи за професійну підготовку заходів та роботу за означеного напряму.
Маючи певний досвід й системні напрацювання щодо навчання безпеки життєдіяльності школярів у зонах із підвищеним ризиком радіаційного зараження, Нетішинський НВК №1 запрошує до співпраці та обміну досвідом навчальні заклади Хмельницької області та України.
Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.
|