RSS 2.0

» » Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту
Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 402
Дата: 17-06-2015, 09:13
Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламенту Юннати Хмельниччини - учасники Дитячого екологічного парламентуЗ 4 по 10 червня 2015 року делегація у складі 5 юннатів Шепетівського МЦЕНТУМ, представляючи юних природоохоронців Хмельниччини в місті Києві, взяла активну участь у роботі літніх зборів Дитячого екологічного парламенту на базі Всеукраїнського табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.
Вихованка гуртка «Юні кінологи» Олександра Демідова, вихованка гуртка «Плетіння з верби» Дарина Коленчук, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Яна Марховська, вихованка гуртка «Заповідними стежками рідного краю» Марія Лакіза та вихованець гуртка «За гуманне ставлення до тварин» Назар Мугиль, на чолі з керівником гуртків МЦЕНТУМ Ковальчук Олени Олександрівни, гідно презентували натуралістів рідного міста і Хмельницької області під час заходів збору.
Юннати з міста Шепетівки були в числі 95 юних екоактивістів з усієї України, які не лише представили свої здобутки в галузі природоохоронної діяльності, але й творчо розробляли концепцію спільного бачення шляхів вирішення життєво важливих питань охорони довкілля та акцентували увагу громадськості на діяльності Дитячого екологічного парламенту в Україні.
Програма зборів була насичена цікавими екскурсіями, оригінальними масовими заходами, творчими майстернями досвідчених педагогів, під час яких юні природозахисники знайомились з визначними місцями Києва, відвідували столичні музеї, вистави у Національному академічному театрі ім. Івана Франка та в Національному цирку, фестиваль народної творчості «Українське містечко» у Школі народних ремесел Національного ЕНЦУМ.
Всі сім днів зборів Дитячого екологічного парламенту пройшли у доброзичливій родинній атмосфері, а всі заходи у яких юні екоактивісти брали активну участь, творчо працювали та відпочивали, були пронизані патріотичними почуттями і настроями, дбайливістю й любов’ю до природи.
Задля прекрасного майбутнього юними екологами було розроблене звернення дітей до громадян України та всього світу щодо поліпшення стану довкілля шляхом особистих дій кожної людини.
У своєму зверненні до всіх людей України та світу із закликом сприяти вирішенню життєво важливих питань охорони довкілля члени Дитячого екологічного парламенту наголосили, що сьогодні у нашому житті охорона природи має надзвичайно важливе значення, адже з розвитком науково-технічного прогресу істотно змінилися умови життя людей.
Юні екопарламентарі визначили, на їх думку, шість найголовніших екологічних проблем які потребують вирішення в Україні і є актуальними для населення всього світу: забруднення води, вирубка лісів, інтенсифікація промислового навантаження, засмічення, забруднення повітря, втрата біорізноманіття. Ці глобальні проблеми неможливо вирішити самотужки, без спільних зусиль всього людства, не розпочинаючи глобальні кроки з локальних та не враховуючи їх актуальність і першочерговість.

Для збереження водних ресурсів від промислових та побутових забруднень необхідно використовувати менше побутової хімії, або ж підвищити її екологічність, і хоча Україна не є передовою в цьому питанні, пересічний українець теж здатний поліпшити таким чином стан водойм свого регіону, а безпосереднє заощадження води є доступним для кожного. Жителі сіл можуть поліпшити стан своїх локальних водойм, замінюючи хімічні добрива та засоби захисту рослин на біологічні.

Для збереження лісів – легенів нашої планети необхідно кожному повторно використовувати папір та здавати макулатуру, висаджувати дерева та використовувати електронні книжки замість звичайних.

Для зниження промислового навантаження на довкілля необхідно зменшувати витрати енергоносіїв та електроенергії на виробництві і в побуті, адже кожен абсолютно точно здатен так чи інакше заощаджувати електроенергію, обмежуючи свої споживацькі звички, а замість купівлі автомобіля може купити якісний велосипед і намагатись якомога більше ходити. Важливим є локальне використання відновлювальних джерел енергії - геліоколекторів, вітрових та водних турбін. Це допоможе знизити рівень виснаження запасів нафтопродуктів, і таким чином зупинити подальшу розробку місць видобувань енергоресурсів.
Для зниження рівня засмічення довкілля необхідно не смітити самому і не дозволяти цього робити іншим! Сьогодні площа сміттєзвалищ на території України перевищує загальну площу природно-заповідного фонду, а сміття давно вже стало так чи інакше проблемою для кожного жителя планети. Відходи необхідно здавати на переробку, адже метали, пластик , скло, папір, тканини - все це підлягає вторинному використанню. Концепція «чисто не там де прибирають, а там де не смітять» точно співпадає з першою пропозицією щодо сміттєвого забруднення - не смітіть! Наступним кроком є сміливість кожного з нас робити зауваження тим людям, що смітять!
Для людей забруднення повітря, серед усіх інших проблем, є найбільш глобальною і актуальною, оскільки всі жителі планети дихають ним і повітря - це наш спільний ресурс, який потребує охорони в усіх країнах світу. На жаль, вирішувати проблеми промислового забруднення повітря на рівні громадянина дуже важко, тому пропонується опосередковано впливати на стан повітря, насаджуючи дерева та користуючись велосипедами, уникаючи викидів у атмосферу різноманітних забруднювачів від машин.
Для добробуту людства проблема втрати біорізноманіття може здатися мало актуальною, але порушення екологічного балансу, до якого вона призводить, може завершитись катастрофічними наслідками для кожного з нас. Пригальмувати процеси втрати біологічного різноманіття можуть прості кроки: збереження фауни, підгодовування тварин та птахів, повідомлення про випадки браконьєрства, розповіді про рідкісні види рослин і тварин, гасіння штучних весняних пожеж, котрі підвищують рівні втрат біоти.
Юні екоактивісти вважають, що вирішення вищезгаданих проблем має забезпечувати наша спільна участь у масових екологічних акціях, залучення друзів, батьків до агітації за чисте довкілля, а ще має бути активна громадська позиція кожного з нас у вирішенні екологічних проблем нашої країни, бо від цього залежить наше спільне майбутнє. Україна має єднатись у прагненні до чистого та безпечного довкілля і достойного життя!

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Юннатівському руху в Україні - 90. ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
 • Юннати Хмельниччини - фіналісти ХІ Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників
 • Черговий здобуток юних природознавців Хмельниччини
 • Чисте подвір'я - чисте довкілля!
 • Екологічний проект “Чисте місто – чиста совість”
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com