RSS 2.0

» » Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Творча скарбничка / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 1 004
Дата: 1-07-2015, 09:21
Славутський еколого-натуралістичний центр школярів заснований 01 листопада 1990 року, згідно з рішенням виконкому Славутської міської ради від 18 жовтня 1990 року № 2098 «Про відкриття в м. Славуті екологічного центру для дітей».
Заклад очолювали - Лариса Анатоліївна Заєць (1990-1995 рр.), Тетяна Олександрівна Новосельцева (1995-2002 рр.), Ірина Валеріївна Руденко, (2002-2008 рр.).
З 2008 року директором Славутського МЕНЦШ стала Ірина Леонідівна Прокопчук, яка й очолює його в нинішній час.
Першим приміщенням закладу, де розпочали свою творчу роботу славутські педагоги-натуралісти, була 1 кімната, надана їм у приміщенні Славутської міської станції юних техніків. Гурткову роботу за еколого-натуралістичним та туристсько-краєзнавчим напрямами вони проводили на базі шкіл міста.
У 1993 році славутські натуралісти отримали приміщення колишнього дитсадка площею 405,9 м2, де власними силами обладнали 7 навчальних кабінетів за напрямками гурткової роботи: «Саду мого дивосвіт», «Юні екологи», «Захоплююче лозоплетіння», «Фітодизайн», «Юні квітникарі-аранжувальники», «Фітотерапія», «Умілі руки», також обладнали й актову залу для проведення масових еколого-натуралістичних заходів та виставкову залу зі змінною експозицією виробів декоративно-прикладного мистецтва.
Навчально-виховний процес у закладі забезпечують 14 педагогічних працівників, в т.ч. 11 постійних та 3 за сумісництвом.
В 2014-2015 навчальному році Славутський міський еколого-натуралістичний центр школярів організував роботу 31 гуртка для 480 гуртківців «Саду мого дивосвіт», «Народна творчість», «Виготовлення іграшок-сувенірів», «Фітотерапія», «Фітодизайн», «Захоплююче лозоплетіння», «Писанкарство», «Юні квітникарі-аранжувальники», «Фітодизайн», «Юні мікологи», «Юні лісівники», «Юні рослинники», «Юні друзі природи», «Рослини-символи України», «Екологічна студія», «Юні акваріумісти», «Чарівний бісер», з яких 10 гуртків працюють на базі шкіл міста та створив два клуби «Паросток» і «Берегиня» на громадських засадах для 40 школярів.
Навчально-дослідна земельна ділянка закладу має площу 0,3348 га, де розміщені відділки польових, овочевих і плодово-ягідних культур та квітково-декоративний, дендрологічний і колекційний відділки.
Спільними зусиллями педагогічного колективу, гуртківців і батьківської громади у 2010 році створено Музей Природи, в якому проводяться навчальні екскурсії, навчально-виховні заняття й масові заходи.
З 2009 року на території закладу висаджувалась шкілка декоративних рослин, видовий склад дерев та кущів у якій нині нараховує понад 80 видів. Силами вихованців гуртка «Саду мого дивосвіт» під керівництвом В.В. Захарчука створено розсадник, а вирощені у ньому рослини передаються на озеленення територій навчальних закладів міста.
В м. Славуті успішно функціонують проекти, розроблені педагогами та юннатами закладу - «Рідному місту турботу юних», «Відкрий тваринам своє серце», «Зелена школа - зелене місто».
Широкої популярності серед місцевих освітян і природолюбів набули майстер-класи, які проводять керівники гуртків декоративно-прикладного мистецтва Верещук Г.Й., Гузенко Т.М., Огородник І.Ф.
Визначальним у діяльності закладу є забезпечення доступності, безоплатності навчання й розвитку допрофесійної підготовки неповнолітніх, що здійснюється відповідно до Національної Доктрини розвитку освіти в Україні.
Педагогічний колектив визначив для себе і наполегливо реалізовує поставлену на перспективу мету і завдання:
- створення умов для інтелектуального, творчого розвитку особистості;
- організація дозвілля і відпочинку вихованців, пошук нових форм цього напрямку діяльності з метою профілактики бездоглядності та правопорушень;
- створення в закладі умов для професійного самовизначення і самореалізації учнівської молоді;
- творче здійснення організаційно-методичної роботи з проблем екологічної освіти і виховання учнівської молоді;
- співпраця з державними та міськими органами управління, громадськими організаціями, педагогами загальноосвітніх закладів міста і батьками вихованців.
Юннати та педагоги еколого-натуралістичного центру - активні учасники проведення в регіоні природоохоронної й природозаповідної роботи, масових регіональних, Всеукраїнських еколого-натуралістичних заходів, під час яких прагнуть домагатись результативності з основних напрямків позашкільної освіти і неодноразово здобували нагороди обласного і столичного рівнів - дипломи, грамоти й подяки від організаторів конкурсів, акцій, естафет, зльотів.
У 2013-2014 та 2014-2015 навчальних роках гуртківці закладу отримали ряд відзнак організаторів еколого-натуралістичних заходів:
- вихованці гуртка «Юні квітникарі-аранжувальники» відзначені Дипломом І ступеню за перемогу у Всеукраїнській трудовій акції «Парад квітів біля школи» та Всеукраїнському конкурсі-огляді «Галерея кімнатних рослин» (керівник гуртка Огородник І.Ф.);
- вихованці гуртка «Юні акваріумісти» відзначені Дипломом І ступеню обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» (керівник гуртка Кмитюк С.Л.);
- вихованці гуртка «Флористика» відзначені Дипломом І ступеню VI Міжнародного екологічного конкурсу «Правдивий світ птахів» у номінації «художні роботи» (керівник гуртка Гузенко Т.М.);
- вихованці гуртків «Флористика», «Захоплююче лозоплетіння» відзначені Дипломом І ступеню Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (керівники гуртків Гузенко Т.М., Верещук Г.Й.).
Славутські педагоги-натуралісти - активні учасники обласної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування». Протягом останніх років ними були видані збірки навчально-методичного змісту, до яких увійшли доробки керівників гуртків Огородник І.Ф «Активізація пізнавальної діяльності школярів на заняттях у музеї Природи», Кмитюк С.Л. «Відділ гідробіології, як головна складова в екологічному вихованні гуртківців», Прокопчук І.Л., «Формування екологічної культури дошкільнят та молодших школярів», Верещук Г.Й. «Плетіння з рогозу».
За ефективну організаційно-масову роботу по залученню учнівської молоді до практичної еколого-натуралістичної та природоохоронної діяльності, активну пропагандистську, освітянську і наукову діяльність в сфері охорони, збереження та відтворення природних ресурсів на території області, високі досягнення в екологічній освіті і вихованні та формуванні екологічної культури учнівської молоді регіону, педагогічний колектив Славутського міського еколого-натуралістичного центру школярів неодноразово відзначався грамотами Національного ЕНЦУМ МОН України (2012, 2013, 2014), Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА (2012, 2013, 2014), Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області і Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА (2010, 2014).
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ
Юннатівському руху в Україні - 90 ! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ:  СЛАВУТСЬКИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ ЦЕНТР ШКОЛЯРІВ

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • Юннатівському руху в Україні - 90! ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: ДУНАЄВЕЦЬКА РАЙОННА СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ
  • Юннатівському руху в Україні - 90. ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
  • «Галерея кімнатних рослин»
  • Юннати Хмельниччини - переможці Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи»
  • Педагоги-натуралісти Хмельниччини дбають про розвиток юннатівського руху на Хмельниччині
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Виставки бібліотеки ХОІППО
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Квітень 2023    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com