RSS 2.0

» » ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК»
ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК»
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 1 172
Дата: 9-11-2015, 22:55
Нещодавно відбувся очний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток», щорічне проведення якої в другий тиждень жовтня ініціював Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України з метою посилення патріотичного виховання неповнолітніх та активізації засобів системи національно-патріотичного виховання. Сьогодні триває наступний - заочний етап Гри, фінал якої організатори проводитимуть в кінці цього року в місті Києві.
Захід започаткований і проводився в закладах освіти з 5 по 9 жовтня 2015 року відповідно до завдань Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої Наказом МОН від 16.06.15 року№ 641 та у зв’язку з необхідністю креативного пошуку нових підходів і нових шляхів до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості (див. Умови та Модель проведення Гри за посиланням: https://nenc.gov.ua/ ).
Основними завданнями гри «Паросток» є формування нового українця, що діє на основі національних і європейських цінностей, готовності його до активної громадянської позиції та екологічної діяльності; розвиток у дітей пізнавального інтересу і логічного мислення; виховання громадянина-патріота України, бережливого і шанобливого ставлення кожного до традицій українського народу.
В рамках проведення натуралістами області Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток» у другий тиждень жовтня 2015 року в Хмельницькому ОЕНЦУМ з вихованцями закладу проводились еколого-натуралістичні заходи національно-патріотичного змісту, спрямовані на виховання у юннатів - майбутніх громадян України почуття українського патріотизму, формування високої національно-патріотичної свідомості, відданості своєму народу, толерантності в стосунках і поваги до інших народів, любові до України та шанобливого ставлення до її героїчного і трагічного минулого, готовності до сумлінного виконання громадянських та конституційних обов’язків.
Для педколективу обласного ОЕНЦУМ національно-патріотичний напрямок був і залишається пріоритетним у навчально-виховній роботі, що має забезпечувати формування юнната - юного патріота України, підготовленого до життя, виховання громадянина, відповідального за свою країну та її природу як національне багатство, основу життя на землі, що набуває сьогодні особливого значення.
«Юннати Хмельницького ОЕНЦУМ - юні патріоти України» -стало одним із творчих кредо хмельницьких педагогів-натуралістів. Як приклад його практичної реалізації - вихованці гуртків юних рослинників закладу, котрі зі своїм керівником Інною Валеріївною Міхайлицею активно долучились до проведення заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».
Очний етап Гри стартував у закладі 5 жовтня 2015 року, під патріотичним гаслом «Україна - моя Батьківщина». З юними патріотами-природолюбами було проведено пізнавальну екскурсію навчальною екологічною стежкою на 4-х станціях: «Червона калина - символ України», «Мікродендрарій», «Рослини лісу» та «Ліки навколо нас».
В процесі екскурсії на еколого-патріотичну тематику юннати Хмельницького ОЕНЦУМ ознайомились з представниками зібраної колекції живих дерев і кущів, які можуть рости і зимувати у нашій місцевості у відкритому ґрунті, обговорили значення лісу та види рослин, що ростуть у лісі і потребують дбайливого догляду. На станції «Ліки навколо нас» для юних природолюбів проводився конкурс на кращого знавця українських лікарських рослин, що зростають на УНДЗД закладу.
У мальовничому куточку екологічної стежки юні натуралісти з цікавістю довідувалися про народні символи нашої країни - вербу і калину, обговорювали зміст народного прислів’я «Без верби і калини нема України» та цікаву народну легенду про калину і дівочу долю.
06 жовтня 2015 року у кабінеті біології закладу юннати провели тематичний круглий стіл «Охорона місць існування дикої флори і фауни», приурочений Всесвітньому дню охорони місць проживання.
В еколого-натуралістичному заході юних натуралістів приймали участь науковці й провідні фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА, які розповідали дітям про актуальність проблеми охорони природи в нашому краї, біологічне і ландшафтне різноманіття та шляхи його збереження, необхідність захисту місць існування дикої флори й фауни на заповідних і інших територіях Хмельниччини та важливість участі підлітків у природоохоронних заходах для місцевого регіону і всієї країни.
Із зацікавленням юннати і дорослі дізнавались як українська держава піклується про охорону та збереження природозаповідних територій, червонокнижної флори і фауни, спілкувались на актуальну для них природоохоронну тематику та заслуховували і жваво обговорювали питання природничо-краєзнавчої тематики - «Унікальність біологічного і ландшафтного різноманіття Хмельниччини та необхідність їх охорони», «Шляхи збереження біоландшафтного різноманіття, «Ліси та орнітофауна Хмельниччини і охорона місць існування птахів», «Іхтіофауна Хмельниччини та захист місць її існування.
На завершення круглого столу відбулись екологічна вікторина та конкурс на кращого знавця флори і фауни Хмельниччини «Люби, знай, охороняй свій рідний край!». Юних учасників заходу - кращих знавців довкілля рідного краю педагоги Хмельницького ОЕНЦУМ відзначили призами і цінними подарунками, що зацікавлюватимуть їх до здобування нових знань, пізнання природи та усвідомлення необхідності її охорони й обов’язкового захисту, як громадянського і патріотичного обов’язку задля збереження її неповторних багатств для майбутніх поколінь.
З метою формування у вихованців гуртків юних рослинників свідомого ставлення до життя, поглиблення їх знання про рослини, забезпечення оволодіння ними теоретичними і практичними навичками захисту та збереження довкілля, виховання у кожного з них патріотичного почуття у ставленні до природи рідного краю, 7 жовтня 2015 року проводилась еколого-патріотична гра-подорож «Стежками природи рідного краю».
Масовий захід еколого-патріотичного змісту було проведено у конкурсно-ігровій формі, адже, досвід використання цієї форми роботи засвідчив, що гра - це найцікавіша, найприродніша, найпривабливіша діяльність для гуртківців у процесі якої вони краще пізнають і засвоюють нові знання та формують корисні навички, запам’ятовують, орієнтуються в різних ситуаціях, поглиблюють раніше набутий досвід, порівнюють, виділяють головне і самі, того не помічаючи, навчаються.
Розділившись під час заходу на 3 команди, юні природолюби змагались між собою, наполегливо намагаючись привести свою команду до перемоги, демонстрували у ході інтелектуальної гри-подорожі свої знання в різних конкурсах на еколого-патріотичну тематику. Вони повторювали правила поведінки в природі, відгадували загадки, кросворди, вікторини про лікарські рослини Хмельниччини, впізнавали з якого дерева листок, обговорювали народні легенди, прислів’я та приказки про флору рідного краю, показували вміння орієнтуватися на місцевості.
Мандруючи від зупинки до зупинки, юннати демонстрували власне ставлення до рідного краю і Батьківщини, її національних та природних багатств. Під час гри-подорожі її учасники організували виставку тематичної літератури, що пропагує збереження природних багатств рідного краю, природоохоронну та природоощадливу діяльність людини та національно-патріотичне значення практичної еколого-натуралістичної роботи юних природолюбів.
Усі команди - учасники Гри показали свою обізнаність про охорону природи та проблеми її збереження, високу активність і результативність у ході проведення її конкурсів та були нагороджені цінними подарунками.
Також юні патріоти до еколого-патріотичного Тижня в закладі виготовили стінгазету «Україна - моя Батьківщина» та створили топіарій з патріотичними кольорами, де в черговий раз підкреслили свою любов, шану і відданість своїй рідній країні. Юннати-патріоти презентували свої індивідуальні тематичні плакати, малюнки і поробки з природних матеріалів, у яких вони відобразили свої погляди на проблеми довкілля, готовності кожного з них займати активну громадянську позицію під час колективної і власної екологічної діяльності.
8 жовтня 2015 року юні природоохоронці-патріоти створили куточок Миру у закладі, де зібрали виставку тематичної літератури, плакатів, малюнків, фотоматеріалів та голубів миру, долучились до патріотичної акції «Малюнок солдату» та «Лист пораненому». Цього ж дня ними було проведено екологічну акцію «Чисте подвір’я», під час якої вихованці гуртків юних рослинників на чолі зі своїм керівником І.В. Міхайлицею з ентузіазмом прибирали опале сухе листя та гілки з дендрарію, газонів та асфальтованих пішохідних доріжок, дружно очистили внутрішнє подвір’я та прилеглу територію від різноманітного сміття, впорядковували газони та квітники.
На завершення очного етапу Гри 9 жовтня 2015 року в Хмельницькому ОЕНЦУМ відбувся тематичний конкурс на кращий малюнок на асфальті та національно-патріотичний флешмоб «Юннати за мирну Україну!», метою якого стало бажання показати усім, що юні гуртківці-патріоти української держави щиро люблять свою Вітчизну та прагнуть зростати, навчатись і жити у мирній, заможній та незалежній країні. Юні природолюби закладу з ентузіазмом підняли вгору синьо-жовте полотнище національного стягу, виклали літерами напис «Ми за мир» і з натхненням дружно виконали Державний гімн України.
Сьогодні хмельницькі натуралісти готуються до участі у столичному фіналі «Паростка» зі своїми матеріалами очного й заочного етапів гри і сподіваються посісти в ній результативне місце.
До участі у проведенні заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток» запрошено учнівські та педагогічні колективи загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, які мають після проведення очного етапу підвести його підсумки і протягомзаочного етапу (жовтень-листопад) - за наслідками проведення очного етапу гри заклад готує сторінку літопису «Юннати – патріоти» в друкованому вигляді, на електронних носіях (CD-R, CDRW), по можливості - відеофільм.
Матеріали для участі в фіналі еколого-патріотичної гри усі заклади - учасники її заходів надсилають до 30 листопада 2015 року на поштовуадресу: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (з поміткою «Всеукраїнська дитячо-юнацька еколого-патріотична гра «Паросток») або електронну адресу ludmila@nenc.gov.ua (тел. для довідок - 0(44) 430 04 91).
Переможці гри «Паросток»отримають у нагороду Грамоту Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України та безкоштовні путівки до Всеукраїнського профільного оздоровчого табору «Юннат». За надісланими матеріалами планується щорічне видання збірки- літописуГри «Юннати-юні патріоти», а інформація про проведення заходу розміщуватиметься на сайті НЕНЦ.
Сподіваємось, що юннати і школярі Хмельниччини будуть серед лідерів цього важливого національно-патріотичного заходу.
ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК» ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК» ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК» ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК» ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК» ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК»
Олена Зотова, методист ХОЕНЦУМПоважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Липень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Наша адреса:


29013, м. Хмельницький
вул. Проскурівського Підпілля, 139
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com

НА ВЕРХ