RSS 2.0

» » Педагоги-натуралісти, лісівники й освітяни Хмельниччини оновили мережу учнівських лісництв закладів освіти та держлісгоспів
Педагоги-натуралісти, лісівники й освітяни Хмельниччини оновили мережу учнівських лісництв закладів освіти та держлісгоспів
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 3 822
Дата: 8-02-2022, 13:19
Педагоги-натуралісти, лісівники й освітяни Хмельниччини оновили мережу учнівських лісництв закладів освіти та держлісгоспівВідповідно до спільного доручення Хмельницького ОУЛМГ і ДОНМС Хмельницької ОДА працівники держлісгоспів та закладів освіти краю проаналізували стан мережі й результатів діяльності учнівських лісництв, стан навчально-матеріального забезпечення кабінетів і класів лісознавства й процесу навчання та профорієнтації своїх вихованців - юних лісівників.
Особливу увагу керівники лісогосподарських підприємств приділили збереженню та зміцненню кадрового потенціалу керівників учнівських лісництв, доручаючи їх найбільш досвідченим фахівцям, які можуть високопрофесійно навчати учнівську молодь і дітей лісогосподарській справі на теоретичних і практичних заняттях та успішно співпрацювати з їх педагогами - ентузіастами навчання й виховання юних лісівників.
Аналіз існуючої у нинішньому навчальному році Мережі учнівських лісництв Хмельницької області /станом на 01 січня 2022 р./, що складається з 44-х таких неформальних учнівських об’єднань, навчанням і роботою в яких охоплено 1055 учнів, показав, що значна їх частина має проблеми з веденням відповідної документації і потребує поповнення навчальних кабінетів чи класів у школах, гімназіях та ліцеях новими стендами й наочністю на лісознавчу і лісогосподарську тематику, технічними засобами навчання, тематичною літературою для педагогів і учнів, а також забезпечення юних лісівників відповідним форменим одягом. Відтепер відповідальні за роботу з юними лісівниками працівники ОУЛМГ та ОЕНЦУМ на мобільному телефонному і електронному поштовому зв’язку з кожним керівником учнівського лісництва, що сприятиме координації спільних дій.
Внаслідок «оптимізації» мережі сільських шкіл в 2021 році припинили свою діяльність 2 учнівські лісництва. Тому лісівники звернули увагу на доцільність створення їх на базі новоутворених ліцеїв. До лісівників дослухалися й педагоги, які тепер мають можливість спільно з ними реалізувати задумане. Вже з кінця минулорічної осені дирекція Старокостянтинівського держлісгоспу на підвідомчій території розпочала організацію 2 нових учнівських лісництв на базі своїх лісництв та Красилівського і Грицівського ліцеїв.
Недостатні обсяги фінансового забезпечення закладів освіти не сприяють вирішенню проблем матеріального забезпечення учнівських лісництв та оплати праці педагогів, які їх комплектують і навчають у них юних лісівників, залучають їх до виконання учнівських науково-дослідницьких робіт на лісівничу тематику, участі у посадках лісу й догляду за лісовими насадженнями, проводять профорієнтаційну роботу, спрямовану на вибір та здобування учнями обраних лісівничих професій.
Допрофесійна підготовка юних лісівників, індивідуальний усвідомлений вибір професій та направлення їх держлісгоспом на навчання в обраний разом з ними і їх батьками лісівничий заклад освіти, вже отримали особливу увагу й підтримку з боку адміністрації Хмельницького ОУЛМГ і підвідомчих підприємств, а відтепер - мають стати одним із головних результатів профорієнтаційної співпраці керівників та працівників лісогосподарських підприємств і закладів загальної середньої, позашкільної та вищої освіти.
В оновленій мережі учнівських лісництв Хмельниччини беззаперечно домінують лісівники Полісся, серед яких за кількістю створених у закладах освіти учнівських лісництв і охоплених ними учнів продовжує лідирувати ДП «Шепетівське лісове господарство», очолюване колишнім волинським юннатом, бригадиром шкільної УВБ В.М. Сасюком. А їх зразкове учнівське лісництво «Пліщинське», яке очолює педагог-ентузіаст юннатівської й лісівничої справи М.А.Зведенюк, в минулому році знову вибороло першість серед учнівських лісництв України і почесне право для лісівників та освітян Хмельниччини приймати у себе Всеукраїнський зліт учнівських лісництв лісогосподарських підприємств і закладів освіти в 2022 році.
Сподіваємось, що оновлена Мережа учнівських лісництв Хмельницької області та критичний аналіз їх практичної діяльності, об’єктивна реакція й прийняті виважені спільні рішення керівників і працівників держлісгоспів та закладів освіти щодо спільного подолання назрілих проблем, сприятимуть актуалізації проблематики цього важливого напрямку роботи з дітьми та учнівською молоддю, зміцненню співпраці лісівників з освітянами, зростанню цієї мережі й авторитету і ролі учнівських лісництв у системі освіти регіону, отриманню високих результатів навчання й виховання юних лісівників.

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ.


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВСЬКИХ ЛІСНИЦТВ НА БАЗІ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ І ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
  • Лісівники та освітяни Хмельниччини провели обласний семінар-практикум керівників учнівських лісництв
  • Юні лісівники разом з дорослими лісівниками Хмельниччини відзначили своє професійне свято
  • Юні лісівники Хмельниччини взяли участь у Х ювілейному Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв
  • На Хмельниччині стартував ІХ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Виставки бібліотеки ХОІППО
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Грудень 2023    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com