RSS 2.0

» » Формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України
Формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України
Категорія: Публікація сайту / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 1 982
Дата: 25-04-2013, 12:01
24 квітня 2013 р. на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з ініціативи кафедри теорії та методик суспільно-гуманітарних дисциплін та науково-методичного центру виховної роботи відбулася науково-практична конференція «Формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України».
У ній взяли участь працівники департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, науковці, керівники, науково-педагогічні та педагогічні працівники вищих та загальноосвітніх навчальних закладів нашої та Вінницької, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Черкаської областей, а також м. Київ, представники державних інституцій та громадських організацій, релігійних конфесій – загалом близько 250 осіб.
Присутні вшанували пам’ять своєї колеги, колишнього заступника начальника управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Галини Риги, яка рік тому відійшла у вічність.
До учасників конференції з вітаннями звернулися заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Бернадська, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук, доцент Віктор Очеретянко, директор Хмельницького інституту імені Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом”, кандидат педагогічних наук, доцент Леонід Білий, директор Державного архіву Хмельницької області, кандидат історичних наук Володимир Байдич.
У своєму слові головуючий на конференції, ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат історичних наук, доцент Сергій Білошицький, зокрема зазначив, що питання патріотичного виховання української молоді тісно переплітаються з процесом збереження національної ідентичності як кожної особистості, кожного громадянина, так і всієї спільноти.
Секретар Хмельницької єпархії УПЦ, завідувач кафедри теології та українського православ’я Хмельницького інституту МАУП, кандидат богослов’я, протоієрей Олександр Дацюк зачитав звернення від Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія.
Під час пленарного засідання свої доповіді представили декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної академії педагогічної освіти Інна Ящук (Проблема теоретико-методичних засад формування патріотизму в підростаючого покоління), професор кафедри психології Університету економіки і права “КРОК”, доктор психологічних наук, професор Олег Матеюк (Психологічні засади формування патріотичного потенціалу української молоді), професор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького Микола Кабачинський (Виховання молоді на історичних зразках оборонної фортифікації України), директор Хмельницької гімназії №2 Надія Орловська (Особистісно-орієнтована система громадянського виховання гімназиста), завідувач кафедри історії України та країнознавства Хмельницького національного університету, кандидат історичних наук, доцент Валерій Дячок (Про доцільність та етичність виховання патріотичних почуттів молоді на історичних міфах та соціальних стереотипах).
На завершення пленарного засідання свою виконавську майстерність присутнім, демонстрував керівник та актор Хмельницького монотеатру “Кут” заслужений артист України Володимир Смотритель.
У ході секційних засідань розглянуто питання про теоретико-методологічні та філософські основи патріотичного виховання в сучасному педагогічному процесі, пошук ефективних шляхів подальшого розвитку українського суспільства на засадах національної ідеї, досвід патріотичного виховання в закладах системи освіти та позашкільних інституціях тощо.
Конференція напрацювала рекомендації, спрямовані на посилення патріотичного виховання підростаючого покоління та збереження національної ідентичності українського народу.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • НАРАДА-СЕМІНАР
 • У Хмельницькому стартував IV етап XVIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії
 • Cемінар-практикум керівників фольклорних колективів
 • Діагностичне он-лайн тестування учнів 10-х класів
 • Трьохденний авторський семінар Ш.О.Амонашвілі «Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі»
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Листопад 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com