RSS 2.0

» » Первоцвіти Хмельниччини потребують захисту!
Первоцвіти Хмельниччини потребують захисту!
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 784
Дата: 28-02-2017, 17:11
Первоцвіти Хмельниччини потребують захисту! Первоцвіти Хмельниччини потребують захисту! Після довготривалої морозної зими, з першими теплими сонячними променями прокидається від холодного зимового сну природа рідного краю. На прогрітих сонцем галявинах, раніше за усі рослини починають цвісти перші провісники весни - первоцвіти, які своїми квітами вітають весну та милують людське око весняною чарівною красою.
Однак, кожного року, на теренах Хмельниччини, в результаті масового незаконного збору і продажу, місцевими жителями знищуються мільйони ранньоквітучих рослин, які охороняються Червоною Книгою та законами України. Саме тому, юними природолюбами проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіт», мета якої - привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин та сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички і почуття відповідального ставлення до природи.
На превеликий жаль, масове збирання первоцвітів вкрай шкодить флорі нашого рідного краю та не дає можливості рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до їх повного знищення.
З кожним наступним роком перших весняних квітів меншає. Ще декілька років і ми більше не зможемо милуватись їх красою, а наші нащадки будуть знати лише з книг про підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, первоцвіт весняний, сон великий та чорніючий, цибулю ведмежу, конвалію звичайну, медунку темну, анемону дібровну та розлогу, проліску дволисту, фіалку запашну та ін.
Зважаючи на таку загрозливу перспективу для первоцвітів та з метою захисту їх від винищення, педагоги і юннати Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді кожного року активно долучаються до проведення заходів Всеукраїнської акції «Первоцвіт». Під час Акції керівники гуртків закладу разом зі своїми вихованцями, проводять еколого-натуралістичні заходи природоохоронного змісту, де юннати знайомляться з первоцвітами свого регіону, з чинним природоохоронним законодавством, а також організовують природоохоронну виставку в закладі, для якої зібрали експозицію тематичної літератури, плакатів, малюнків, фотоматеріалів, загадок, прислів’їв, агітаційних листівок.
Мета акції - дитячими зусиллями привернути увагу громадськості до проблем збереження ранньоквітучих рослин, агітувати жителів міста не зривати та не купувати первоцвіти, сформувати у неповнолітніх природоохоронні навички і глибоко усвідомлене кожним почуття необхідності відповідального дбайливого ставлення до природи рідного краю та безкомпромісного захисту її краси і багатства.
Педагоги закладу для своїх вихованців провели майстер-класи по виготовленню з підручних матеріалів штучних ранньоквітучих рослин. Виготовлені квіти та пропагандистсько-агітаційні листівки, брошури і малюнки юннати роздали місцевим жителям, щоб донести до свідомості кожного з них, що рідкісні весняні квіти краще не зривати і не купувати, а милуватись їх красою в природі там, де вони зростають та примножують мальовничу красу Хмельниччини.
Ця природоохоронна та пропагандистсько-просвітницька акція проходить у контексті виховання у неповнолітніх юннатівськими формами роботи любові до рідної землі та почуття українського патріотизму.
Юні природолюби Хмельниччини закликають усіх небайдужих захистити первоцвіти, зберегти їх неповторну чарівну природну красу для сьогоднішніх та майбутніх поколінь, адже вони цього вкрай потребують.

Інна Міхайлиця, керівник гуртків юних рослинників Хмельницького ОЕНЦУМПоважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Природа рідного краю в об’єктивах натуралістів Хмельниччини
 • Захисти та збережи первоцвіти рідного краю!
 • Захисти та збережи первоцвіти рідного краю!
 • ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ - УЧАСНИКИ ЕКОЛОГО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «ПАРОСТОК»
 • Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Липень 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031 

  Наша адреса:


  29013, м. Хмельницький
  вул. Проскурівського Підпілля, 139
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com

  НА ВЕРХ