RSS 2.0

» » Хмельницькі натуралісти провели обласний збір юннатів Хмельниччини
Хмельницькі натуралісти провели обласний збір юннатів Хмельниччини
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство / Управління освітою / Виховна робота | Автор: Dryzhal | Переглядів: 579
Дата: 15-03-2018, 08:05
Хмельницькі натуралісти провели обласний збір юннатів Хмельниччини Хмельницькі натуралісти провели обласний збір юннатів Хмельниччини14 березня 2018 року в Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся обласний збір юних натуралістів Хмельниччини, приурочений 100-річчю позашкільної освіти України.
Юннатівський захід проводився обласними натуралістами відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки та з метою підвищення ефективності і якості організації й проведення в закладах освіти еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної, природознавчої і природоохоронної роботи школярів та їх профорієнтації, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення неповнолітніх до участі в юннатівських заходах. В рамках Збору проходили заходи обласного етапу, започаткованого столичними натуралістами, І Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета», фіналісти якого зможуть побувати на Черкащині.
В обласному зборі юннатів Хмельниччини взяли участь дитячі делегації у складі десятків юннатів-ентузіастів дослідницько-експериментальної роботи з навчальних закладів Білогірського, Віньковецького, Волочиського, Городоцького, Дунаєвецького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Летичівського, Новоушицького, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Теофіпольського, Хмельницького, Чемеровецького, Шепетівського і Ярмолинецького районів та міст Кам’янця-Подільського, Нетішина, Славути, Старокостянтинова, Хмельницького й Шепетівки та ряду об’єднаних територіальних громад.
Як і в попередні роки, матеріальне забезпечення цього непересічного і важливого для школярів нашого краю щорічного юннатівського заходу, здійснив колектив друкарів ТзОВ «Поліграфіст» (директор Федоченко С.О.), не залишивши жодного з його юних учасників без тематичних роздаткових матеріалів і цінних подарунків, а для переможців - призи (книги «Хмельниччина», «Ліси Хмельниччини», «Гриби Хмельниччини», «Природа Малополіського Погориння (рослинний світ)». До проведення Збору також долучались шефи-спонсори хмельницьких юннатів - працівники регіонального відділення Акціонерного Банку «ПІВДЕННИЙ» у м. Хмельницькому.
Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками нагороджено юних натуралістів, які на секційних конкурсах-захистах продемонстрували високий рівень виконання індивідуальних дослідницько-експериментальних робіт і глибокі якісні знання за обраною темою в галузях лісівництва, рослинництва і зоології та набуті практичні професійні навички й уміння, вийшли переможцями збору і посіли призові місця:
Секція юних лісівників:
І місце:
- Лисенко Катерину, ученицю 10 класу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» (тема роботи: «Біологічні особливості, екологія SPHAGNUM PALUSTRE та використання його жителями м. Ізяслава», керівник - Рум’янцева І.В., вчитель природознавства та екології );
ІІ місце:
- Мартинюк Дар’ю, ученицю 9 класу Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 (тема роботи: «Береза - таємниче дерево природи. Екологічна оцінка забруднення атмосферного повітря мікрорайону Гречани міста Хмельницького за асиметрією листя берези опушеної (Betula pubescens)», керівник - Пірог Г.Ф., вчитель біології);
- Дмітрієву Оксану, ученицю 9 класу Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського району (тема роботи: «Ретроспективний аналіз та сучасний стан деревонасаджень с. Голосків та його околиць», керівник - Новак Л.М., вчитель біології);
ІІІ місце:
- Мідзяновського Ярослава, вихованця гуртка юних лісівників Красилівського будинку творчості дітей та юнацтва (тема роботи: «Вирощування горіха Зібольда насінним способом», керівник - Поліщук С.М., керівник гуртка);
- Приступу Ольгу Вікторівну, ученицю 11 класу Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району (тема роботи: «Перспективи ведення раціонального лісового господарства у Віньковецькому районі», керівник - Мельник Л.В., вчитель біології);
- Нак Яну, ученицю 11 класу Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка (тема роботи: «Дослідження комах-шкідників лісових біоценозів та методів боротьби з ними з межах Самчиківського лісництва», керівник - Прадун Т.П., вчитель основ здоров’я).
Секція юних рослинників:
І місце:
- Сікун Марину, ученицю 10 класу Меджибіської ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського району (тема роботи: «Арахіс - перспективна культура для вирощування на присадибних ділянках жителів Верхнього Побужжя», керівник - Слободян Л.А., вчитель біології і хімії).
ІІ місце:
- Свістак Наталію, ученицю 8 класу Западинської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Способи регуляції рослинних організмів», керівник - Янюк Т.О., вчитель біології);
- Венгрову Інну, ученицю 9 класу Песецької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Вивчення біологічних особливостей технології вирощування та дослідження окремих елементів агротехніки озимого часнику», керівник - Космак Л.В., вчитель біології).
ІІІ місце:
- Мигас Катерину, ученицю 10 класу Староушицької ЗОШ І-ІІІ ст. екологічного напрямку Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Вивчення квітково- декоративних рослин Староушицької округи», керівник - Юрченко М.В., вчитель біології);
- Качуріну Айнуру, ученицю 5 класу Бабинської ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського району (тема роботи: «Удосконалення технології вирощування гібридів помідора у відкритому ґрунті», керівник - Кравчук О.А., вчитель біології та хімії);
- Повар Альону, ученицю 10 класу Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Вирощування кавунів прищеплених на гарбузі в районах помірно-континентального клімату», керівник - Грицаюк В.С., вчитель біології).
Секція юних зоологів:
І місце:
- Бортника Богдана, учня 9 класу Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського району (тема роботи: «Фауністичне різноманіття гідрологічного заказника «Безодня», керівник - Новак В.О., вчитель біології);
ІІ місце:
- Філюка Євгена, вихованця гуртка «Людина і довкілля» Шепетівського МЦЕНТУМ (тема роботи: «Вивчення умов утримання та особливості поведінки мурах виду Messor structor в умовах формікалію», керівник - Філюк О.В., керівник гуртка);
- Гнатюк Ольгу, ученицю 9 класу Красноставської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Гніздова орнітофауна лісосмуг Чемеровеччини», керівник - Гнатюк Л.П., вчитель біології);
ІІІ місце:
- Бетлія Ігоря, учня 9 класу Струзької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Формування високопродуктивного стада у фермерських господарствах ринкового типу», керівник - Слободянюк Л.Ф., вчитель біології);
- Колісника Іллю, учня 7 класу Пилипо-Олександрівської ЗОШ Віньковецького району (тема роботи: «Дослідження впливу домашніх тварин на самопочуття людини», керівник - Дереш Т.В., вчитель біології);
- Наконечну Вікторію, ученицю 10 класу Моначинської ЗОШ І-ІІІ ст. Волочиського району (тема роботи: «Вивчення орнітофауни гідрологічного заказника «Моначинський», керівник - Шимко О.І., вчитель біології).
Грамотою Хмельницького ОЕНЦУМ за результативне виконання і змістовну презентацію дослідницько-натуралістичної роботи та активну участь в обласному зборі юних натуралістів Хмельниччини нагороджено ряд школярів та вихованців юннатівських гуртків:
Секція юних лісівників:
- Кондратюк Тетяну, вихованку гуртка юних екологів Білогірського Будинку творчості школярів (тема роботи: «Стан та причини дигресії соснових лісів урочищі Пісочне», керівник - Кондратюк Т.М., керівник гуртка юних екологів );
- Разового Миколу, учня 11 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Наукове обґрунтування створення орнітологічного заказника в урочищі Ядзвина», керівник - Іванов А.В. вчитель біології);
- Чорну Юлію, ученицю 9 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району, (тема роботи: «Рідкісні види флори Кадиєвецького лісу», керівник - Будник С.Д., керівник гуртка юних лісівників);
- Муравського Владислава, учня 10 класу Буртинського закладу загальної середньої освіти Полонського району (тема роботи: «Ареал поширення вищих спорових рослин відділу Плауноподібні в Полонському лісництві», керівник -
Проценко Г.Д., вчитель біології);
- Захарчук Аліну, ученицю 10 класу Полонська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (тема роботи: «Дослідження динаміки чисельності мисливської фауни Полонського УТМ: стан і перспективи», керівник - Лапець В.А., вчитель біології);
- Каганюка Олександра, учня 7 класу Цвітоського НВО Славутського району (тема роботи: «Дослідження еколого-біологічних особливостей ялини звичайної», керівник - Сива А.І., вчитель біології);
- Грицишину Інну, ученицю 9 класу Сковородківського НВК Старокостянтинівського району (тема роботи: «Вплив мінеральних та органічних добрив на ріст і розвиток дуба та сосни», керівник - Драчук Г.П.);
- Яцюк Людмилу, ученицю 10 класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Проблема ураження лісу верхівковим короїдом та шляхи її усунення», керівник - Яцюк Н.П., вчитель біології );
- Кучинську Ольгу, вихованку гуртка юних лісівників-дендрологів Славутського еколого-натуралістичний центр школярів (тема роботи: «Дослідження видового складу комах-шкідників та наслідки їх впливу на біоценоз соснового лісу», керівник - Джур Т.С., керівник гуртка юних лісівників-дендрологів);
- Сасюк Соломію, ученицю 5-А класу Шепетівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназія» (тема роботи: «Рідкісні види національного природного парку «Мале Полісся», керівник - Герасименко О.М., вчитель біології).
Секція юних рослинників:
- Габідуліну Каріну, ученицю 9 класу Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, (тема роботи: «Дослідження властивостей лікарських рослин», керівник - Зданевич Н.А., вчитель біології);
- В’юн Аллу, ученицю 11 класу Ріпківського НВК «ЗОШ І-ІІІст. д/с» Ізяславського району (тема роботи: «Зупинимо Борщовик», керівник - Хорошун В.Д., вчитель біології та хімії);
- Чернієвського Валентина, учня 9 класу філії Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Котелянського НВК (тема роботи: «Дослідження кімнатних рослин в ролі природних фільтрів», керівник - Липовець О.В., вчитель біології);
- Струсевич Валерію Валеріївну, ученицю 9 класу Староушицької ЗОШ І-ІІІ ст., екологічного напрямку Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Вивчення квітково - декоративних рослин Староушицької округи», керівник - Юрченко М.В., вчитель біології);
- Середюк Максима Васильовича, учня 7 класу Хоровецького НВК Славутського району (тема роботи: «Вплив густоти посіву на врожайність столового буряка сорту «Бордо»», керівник - Палій Ж.О., вчитель біології);
- Поліщука Павла Дмитровича, учня 10-А класу, вихованця гуртка «Юні екологи» Староостропільського НВО Старокостянтинівського району (тема роботи: «Дослідження різних строків щеплення штамбових троянд», керівник - Чубенко Л.А., вчитель біології);
- Беган Аліну Василівну, ученицю 10 класу Воронівецької ЗОШ І-ІІІ ст. Теофіпольського району (тема роботи: «Фітотерапія у лікуванні цукрового діабету», керівник - Цимбалюк Г.В., вчитель біології);
- Малащук Оксану Олександрівну, ученицю 9 класу Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів Чорноострівської селищної ради (тема роботи: «Дослідження способів укорінення живців методом живцювання чайно-гібидних троянд», керівник - Малащук О.А., вчитель біології);
- Куцин Тетяну Ярославівну, ученицю 9 класу Жучковецької ЗОШ І-ІІ ступенів Гвардійської сільської ради Хмельницького району (тема роботи: «Вплив збудника летючої сажки Ustilago triticiо на продуктивність рослин пшениці озимої», керівник - Никифорова Г. А., вчитель біології);
- Сергушева Дмитра Ігоровича, учня 11 класу Красноставської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Ефективність впливу плодів ипшини на людський організм», керівник - Боронюк І.М., вчитель екології );
- Матіяш Анастасію Олегівну, ученицю 11 класу Савинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького району (тема роботи: «Вміст нітратів у сільськогосподарській продукції на прикладі плодів картоплі в різних регіонах України», керівник - Гонтар І.А., вчитель біології);
- Яцюк Сергія Миколайовича, учня 9 класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Вплив різних способів посадки на врожайність картоплі», керівник - Яцюк Н.П., вчитель біології);
- Виноградову Ілону Миколаївну, вихованку гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Славутського еколого-натуралістичного центру школярів (тема роботи: «Експериментальні дослідження впливу різних екстрактів рослин на ріст і розвиток личинок колорадського жука», керівник - Якимчук Г.А., керівник гуртка «Юні лісівники - дендрологи»);
- Саса Андрія Вікторовича, учня 10 класу Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (тема роботи: «Лікарські рослини лісів Хмельниччини», керівник - Грищенкова Г.М., вчитель біології);
- Купчишину Данну Андріївну, ученицю 9 класу Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ступенів № 29 (тема роботи: Вплив структурованої води на ріст і розвиток рослин», керівник - Нагурна Ю.О.);
- Українця Владислава, учня 9 класу Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 (тема роботи «Вивчення впливу збільшення ширини міжрядь на продуктивність різних сортів кабачків», керівник - Гоненко А.О., вчитель біології);
Секція юних зоологів:
- Гуцал Наталію, ученицю 9 класу Городоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (тема роботи: «Перлини - єдиний дорогоцінний камінь, що має тваринне походження», керівник - Пашко М.П., вчитель біології);
- Швець Анну, ученицю 8 класу Нестеровецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Дунаєвецького району (тема роботи: «Голубівництво та його розвиток в селі Нестерівці», керівник - Антошкова М.Б., вчитель біології);
- Рожнова Віктора, учня 11 класу Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Безпритульні тварини як одна з проблем середовища життя», керівник - Яцишина О.Б., вчитель біології);
- Грицюк Іванну, ученицю 8 класу Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красилівського району (тема роботи: «Поширення бобра річкового в урочищі Пустяк у водному басейні річки Случ», керівник - Мельник Н.М., вчитель біології);
- Назарчука Богдана, учня 10 класу Новоселицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Полонського району ( тема роботи: «Зимуюча орнітофауна Новоселицького парку», керівник - Назарчук І.М., вчитель біології);
- Тимчука Олександра, учня 11 класу Цвітоського НВО Славутського району (тема роботи: «Догляд, утримання та розведення перепелів в домашніх умовах», керівник - Костюк Т.Б., вчитель біології);
- Петляка Назарія, учня 11 класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокостянтинівського району (тема роботи: «Дослідження весняної авіафауни сіл Сахнівці та Красносілка Старокостянтинівського району Хмельницької області», керівник - Старинець Л.І., вчитель біології та хімії);
- Стаднік Лілію, ученицю 9 класу Новосинявської ЗОШ І-ІІІ ступенів Старосинявського району (тема роботи: «Дослідження видового складу промислових риб Лятецького ставу», керівник - Петрусь Г.П., вчитель біології та хімії);
- Кукурудзу Максима, учня 8 класу Жилинецької ЗОШ І-ІІ ступенів Ярмолинецького району (тема роботи: «Тварини - синантропи, поширені на території сіл Жилинці та Буйволівці», керівник - Хмелюк Ж.А., вчитель біології);
- Куньковську Ангеліну, ученицю 7-Б класу Кам’янець-Подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, вихованку гуртка юних орнітологів Кам’янець-Подільського ПНВО (тема роботи: «Дослідження та визначення можливості виробництва крільчатини в умовах міні-ферм», керівник - Богомолова О.А., керівник гуртків);
- Ільчука Олександра, вихованця гуртка «Юні акваріумісти» Славутського еколого-натуралістичного центру школярів (тема роботи: «Морфо-анатомічні особливості надкласу Риби різних гідро екосистем», керівник - Захарчук В.В., керівник гуртка);
- Лукомську Катерину, ученицю 9 класу Хмельницької гімназії № 2 ( тема роботи: «Іпотерапія - метод лікування і реабілітації», керівник - Савва О.В., вчитель біології);
- Бондарук Анну, ученицю 8 класу Хмельницького Технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами імені Артема Мазура (тема роботи: «Використання ромашки лікарської як цінної сировини для ветеринарної медицини», керівник - Шолота Н.П., вчитель біології);
- Крилову Яну, ученицю 10 класу Маківського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів, колегіум» Дунаєвецького району (тема роботи: «Культивування колонії мурашок в лабораторних умовах на прикладі Lasius niger», керівник - Антохова Т.В., вчитель біології);
- Козловську Юлію, ученицю 8 класу Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красилівського району ( тема роботи: «Допоможемо птахам взимку» керівник - Бєлоносова Т.О., вчитель біології).
Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді нагородив Грамотою ряд педагогів - ентузіастів юннатівської справи закладів освіти області, під керівництвом яких юннати - учасники заходу змістовно виконали і захищали свої індивідуальні роботи, за досягнуті ними результати проведення дослідницько-експериментальної роботи з школярами, вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи та формування природоохоронної культури учнівської молоді.
Упевнений і переконливий захист юними натуралістами Хмельниччини - учасниками обласного збору власних творчих дослідницько-експериментальних робіт продемонстрував під час конкурсів високий рівень підготовки більшості з них та результати тієї уваги, приділеної педагогами індивідуальній роботі з цими школярами і вихованцями еколого-натуралістичних гуртків, розвитку їх індивідуальних особливостей та здібностей, формування екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок.

Інна Міхайлиця, керівник гуртків Хмельницького ОЕНЦУМ.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • У Хмельницькому ОЕНЦУМ проведено обласний семінар методистів районних відділів, міських управлінь освіти, об’єднаних територіальних громад та системи профтехосвіти
  • Юннати Хмельниччини змагались за звання найкращих знавців і дослідників природи на обласному зборі
  • В Хмельницькому ОЕНЦУМ відбувся обласний збір юннатів Хмельниччини
  • ОБЛАСНИЙ ЗБІР ЮННАТІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
  • ЮНІ ДОСЛІДНИКИ
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Виставки бібліотеки ХОІППО
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Лютий 2023    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728 

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com