RSS 2.0

» » Натуралісти й науковці Хмельниччини провели ХІІ обласну дитячу науково-практичну конференцію юннатів і школярів
Натуралісти й науковці Хмельниччини провели ХІІ обласну дитячу науково-практичну конференцію юннатів і школярів
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 312
Дата: 16-10-2018, 17:19
Натуралісти й науковці Хмельниччини провели ХІІ обласну дитячу науково-практичну конференцію юннатів і школярівНатуралісти й науковці Хмельниччини провели ХІІ обласну дитячу науково-практичну конференцію юннатів і школярів11 жовтня 2015 року в Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулась ХІІ обласна дитяча науково-практична конференція для школярів та юннатів-гуртківців Хмельниччини, які виконують дитячі науково-дослідницькі роботи в галузі природничих наук, сільського і лісового господарства під керівництвом учителів, керівників гуртків, науковців та фахівців народного господарства.
Захід проведено відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки з метою залучення обдарованої учнівської молоді до проведення експериментально-дослідницької роботи з різних напрямків природничих наук, сільського і лісового господарства, підтримки еколого-натуралістичної творчості неповнолітніх, підвищення ефективності і якості їх дитячого дослідництва й підготовки юних природолюбів до участі в конкурсах-захистах МАН України та усвідомленого вибору майбутньої професійної діяльності, удосконалення творчої співпраці з науковцями педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.
У конференції приймали участь науковці Хмельницького національного університету - доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології Наталія Геннадіївна Міронова та її колеги - Сергій Миколайович Шевченко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології і Ольга Олексіївна Єфремова, кандидат технічних наук, доцент цієї ж кафедри та Алла Ярославівна Ганзюк, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії. Від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства - головний спеціаліст - юрист-консульт Ярослав Юрійович Втерковський, а від Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА - начальник відділу організації виробництва, продукції рослинництва, механізації та земельних відносин Ванда Станіславівна Сердюк і її колега - головний спеціаліст цього відділу Валентина Леонідівна Лахмотова.
Загальну й позашкільну освіту представляли ряд керівників кращих учнівських лісництв, трудових аграрних об’єднань, профільних гуртків і кращі вчителі біології, хімії, географії зі шкіл Хмельниччини та педагогічні працівники ОЕНЦУМ. Організатори забезпечували кожному юному учаснику конференції можливість зробити власну наукову доповідь про проведені ним науково-дослідницьку роботу, використовуючи надані йому технічні засоби навчання хмельницьких натуралістів.
В ході конференції проводились презентації дитячих індивідуальних науково-дослідницьких експериментальних робіт в галузі екології, біології, біохімії, сільського і лісового господарства та засідання круглого столу, обговорення представлених школярами та юннатами робіт, обмін досвідом їх виконання та надання юним дослідникам природи кваліфікованих порад і консультацій місцевими науковцями, лісівниками, аграріями, педагогами.
Десятки юних експериментаторів і дослідників природи з різних ОТГ і міст області отримали змістовні роздаткові матеріали від натуралістів - організаторів конференції, науковців з Хмельницького, Любліна, Бидгоща, НПП «Мале Полісся» та лісівників, продемонстрували свій рівень підготовки і творчий підхід до виконання індивідуальної науково-дослідницької роботи, активно спілкувалися з науковцями та консультантами, дискутували, отримували від них зауваження, змістовні консультації, поради й настанови, обмінювались думками, враженнями і досвідом роботи.
Відповідно до підсумків конференції та з метою відзначення юних знавців і дослідників природи, хто переконливо довів, що вони були на конференції серед найкращих, стимулювання школярів і юннатів - активних учасників заходу до виконання науково-дослідницьких робіт під керівництвом науковців та провідних педагогів і фахівців народного господарства, Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді нагородив їх грамотами і цінними подарунками (науково-популярна література природничо-краєзнавчого змісту - ілюстровані книги «Хмельниччина», «Ліси Хмельниччини», «Флора Хмельниччини» від їх видавця - ТзОВ «Поліграфіст»).
Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та навчальною книгою «Ліси Хмельниччини» за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи і змістовну презентацію її результатів на ХІІ обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція сільського та лісового господарства) нагороджено Босенко Тетяну Вадимівну, ученицю 7 класу Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема робот: «Ефективність дубових насаджень на території села Радісне», керівник роботи Момот Олена Михайлівна, вчитель біології та географії Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і книгою «Хмельниччина» за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи та змістовну презентацію її результатів на ХІІ обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено:
- Кирилюк Каріну Олександрівну, ученицю 10 класу Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи: «Проблема ожиріння та надлишкової ваги у дітей шкільного віку», керівник роботи: Демчук Катерина Іванівна, вчитель біології Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Філюка Євгена Вікторовича, вихованця гуртка «Людина і довкілля» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (тема роботи «Вивчення умов утримання та особливостей поведінки мурах виду Messor Structor в умовах формікарію», керівник роботи Філюк Олена Володимирівна, керівник гуртка «Людина і довкілля» МЦЕНТУМ).
У секції сільського та лісового господарства Грамотою нагороджено Стецюк Єлизавету Миколаївну, ученицю 10 класу Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району (тема робот: «Біоекологічні особливості та якісні характеристики дуба звичайного, сформованого в басейні річки Прип’ять», керівник роботи Зведенюк Микола Андрійович, вчитель хімії, керівник зразкового учнівського лісництва Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і навчальним посібником «Флора Хмельниччини» за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи та змістовну презентацію її результатів на ХІІ обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено:
- Мідзяновського Ярослава Станіславовича, учня 9 класу Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Мурашники на захисті лісу від шкідників», керівник роботи Поліщук Світлана Миколаївна, вчитель біології Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Придворницьку Вікторію Сергіївну, ученицю 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Старокостянтинова (тема роботи «Аналіз якості питної води в криницях Старокостянтинівського району», керівник роботи Покотилюк Віта Василівна, вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Старокостянтинова).
У секції сільського та лісового господарства - нагороджено Матковську Аліну Валеріївну, ученицю 8 класу Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема робот: «Визначення кислотності ґрунтів на присадибних ділянках села Гусятин», керівник роботи Гаврилюк Марія Михайлівна, вчитель біології Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи, змістовну презентацію її результатів та активну участь в обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено учнів та гуртківців:
- Шевчук Діану Вікторівну, ученицю 9 класу Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району (тема роботи «Дослідження впливу побутових відходів на живу природу», керівник роботи Мельник Любов Валеріївна, вчитель біології Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Тернавську Владиславу Олександрівну, ученицю 8 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Наукове обґрунтування створення орнітологічного заказника в урочищі Ядзвина», керівник роботи: Іванов Андрій Васильович, вчитель біології, керівник гуртка «Юні лісівники» Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Дубину Олену Володимирівну, ученицю 11 класу Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. Кам'янець-Подільського району (тема роботи: «Дослідження поширення амброзії полиновистої на території села Оринин», керівник роботи: Яцишина Олена Броніславівна, вчитель біології Орининської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Полянчук Ірину Валентинівну, ученицю 9 класу Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Заповідними стежками Красилівщини», керівник роботи: Заєць Оксана Степанівна, вчитель біології та географії Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Краєвську Марину Сергіївну, ученицю 9-Б класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (тема роботи: «Видовий склад бджолиних родини Anthophoridae», керівник роботи: Шаховал Олександр Володимирович, вчитель біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3);
- Сівака Тараса Руслановича, учня 9 класу Березівської ЗОШ І-ІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Дослідження місць зростання виду Горицвіт весняний на околицях села Березівка», керівник роботи: Паламарчук Ольга Миколаївна, вчитель біології Березівської ЗОШ І-ІІ ст.);
- Старинець Олександру Олегівну, ученицю 6 класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівської районної ради (тема роботи: «Поширення та охорона видів весняної авіафауни сіл Сахнівці та Красносілка Старокостянтинівського району», керівник роботи: Старинець Людмила Іванівна, вчитель біології Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Пиріжок Анастасію Олексіївну, ученицю 10 класу Гвардійського НВК Хмельницького району (тема роботи: «Дослідження видового складу цвілевих грибів як забруднювача хлібобулочних виробів», керівник роботи: Косінська Олена Володимирівна, вчитель біології Гвардійського НВК);
- Іваніцьку Аліну Віленівну, ученицю 10 класу Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Визначення санітарно-гігієнічних показників питної води с. Кугаєвці Чемеровецького району», керівник роботи: Мартинова Інна Ігорівна, вчитель біології Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Бернадіна Владислава Миколайовича, учня 7 класу Гуківського ліцею Чемеровецького району (тема роботи: «Дослідження іхтіофауни середньої річки Збруч в межах сіл Гуків-П’ятничани», керівник роботи: Лиськова Марія Йосипівна, вчитель біології та хімії Гуківського ліцею);
- Кронду Артема Андрійовича та Танасова Владислава, вихованців гуртка «Людина і довкілля» Кам'янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об'єднання (тема роботи: «Забруднення атмосферного повітря вихлопними газами», керівник роботи: Гільфанова Наталя Артемівна, керівник гуртка «Людина і довкілля» Кам'янець-Подільського ПНВО);
- Чернишеву Аліну Володимирівну, ученицю 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Нетішина (тема роботи: «Барвники у фруктовому та овочевому пюре», керівник роботи: Коритовська Юлія Анатоліївна, вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Нетішина);
- Богомолова Олександра Сергійовича, вихованця гуртка «Юні овочівники» Кам'янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об'єднання (тема роботи: «Ріст та розвиток розсади василька звичайного (Ocimum basilicum L.) в залежності від строків висіву насіння», керівник роботи Трояновська Оксана Миколаївна, керівник гуртка «Юні овочівники» Кам'янця-Подільського ПНВО)
- Ільчука Олександра Андрійовича, вихованця гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Дитячо-юнацького центру туристичної та екологічної роботи Славутської міської ради (тема роботи: «Дослідження екологічного стану річки Утка», керівник роботи Захарчук Володимир Віталійович, керівник гуртка «Юні лісівники-дендрологи» ДЮЦТЕР Славутської міської ради);
- Назарець Анастасію Михайлівну, ученицю 11-А класу НВК № 4 м. Хмельницького (тема роботи «Альтернативні протиожеледні засоби», керівники роботи Біла Маріанна Сергіївна, вчитель хімії та Щур Оксана Миколаївна, вчитель хімії НВК № 4 м. Хмельницького);
- Возного Максима Юрійовича, учня 11-Б класу технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура м. Хмельницького (тема роботи «Видалення фосфоровмісних речовин зі стічних вод», керівник роботи Зима Наталія Володимирівна, вчитель хімії ТБЛ ім. Артема Мазура м. Хмельницького).
У секції сільського та лісового господарства Грамотою нагороджено:
- Бичка Максима Володимировича, учня 10 кл. Малоборовицького ліцею Білогірського району (тема роботи «Вплив агрохімічних речовин на вирощування томатів», керівник роботи Мельник Тетяна Сергіївна, вчитель хімії Малоборовицького ліцею);
- Шевчук Богдану Олександрівну, ученицю 10 класу Росоловецького ліцею Красилівського району (тема роботи «Вплив типів вуликів на продуктивність медоносної бджоли», керівник роботи Миронюк Володимир Андрійович, вчитель біології та хімії Росоловецького ліцею);
- Глушковецьку Поліну Олександрівну, ученицю 8 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Коручка пурпурова - окраса Чаньківського лісу», керівник роботи: Іванов Андрій Васильович, вчитель біології, керівник гуртка «Юні лісівники» Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Поліщук Юлію Володимирівну, ученицю 11 класу Нетішинського НВК (тема роботи «Порівняльна оцінка методів боротьби з портулаком городнім», керівник роботи Смичок Ірина Юріївна, вчитель біології Нетішинського НВК);
- Коломієць Вікторію Андріївну, ученицю 10 класу Летичівського НВК № 2 (тема роботи «Раціональне використання лісу та методика відновлення лісових насаджень», керівник роботи Сеник Олена Віталіївна, вчитель біології Летичівського НВК № 2);
- Поліщука Павла Дмитровича, учня 11-а класу Староостропільського НВО Старокостянтинівської районної ради (тема роботи «Дослідження різних строків щеплення штамбових троянд», керівник роботи Чубенко Лариса Анатоліївна, вчитель біології Староостропільського НВО);
- Богачик Тетяну Сергіївну, ученицю 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам'янець-Подільського району (тема роботи «Лісові мурашки та їх значення для лісу», керівник роботи Будник Світлана Дмитрівна, вчитель біології Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.);
- Музичинського Максима Дмитровича, учня 9 класу Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» (тема роботи «Сортовивчення картоплі», керівник роботи Чекман Марта Василівна, керівник гуртка «Юні натуралісти» Дунаєвецької станції юних натуралістів).
Ряд педагогів - наукових керівників кращих дитячих дослідницько-експериментальних робіт нагороджено Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:
- Момот Олену Михайлівну, вчителя біології та географії Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району»;
- Демчук Катерину Іванівну, вчителя біології Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;
- Філюк Олену Володимирівну, керівника гуртка «Людина і довкілля» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
- Зведенюка Миколу Андрійовича, вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району;
- Поліщук Світлану Миколаївну, вчителя біології Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;
- Покотилюк Віту Василівну, вчителя біології Старокостянтиновської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;
- Гаврилюк Марію Михайлівну, вчителя біології Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району;
- Мельник Любов Валеріївну, вчителя біології Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району ;
- Іванова Андрія Васильовича, вчителя біології, керівника гуртка «Юні лісівники» Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району;
- Яцишину Олену Броніславівну, вчителя біології Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. Кам'янець-Подільського району;
- Заєць Оксану Степанівну, вчителя біології та географії Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;
- Шаховала Олександра Володимировича, вчителя біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3;
- Паламарчук Ольгу Миколаївну, вчителя біології Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району;
- Старинець Людмилу Іванівну, вчителя біології Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівської районної ради;
- Косінська Олена Володимирівна, вчитель біології Гвардійського НВК Хмельницького району;
- Мартинову Інну Ігорівну, вчителя біології Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району;
- Лиськову Марію Йосипівну, вчителя біології та хімії Гуківського ліцею Чемеровецького району;
- Гільфанову Наталю Артемівну, керівника гуртка «Людина і довкілля» Кам'янця-Подільського позашкільного навчально-виховного об'єднання;
- Коритовську Юлію Анатоліївну, вчителя біології ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Нетішина;
- Трояновську Оксану Миколаївну, керівника гуртка «Юні овочівники» Кам'янця-Подільського позашкільного навчально-виховного об'єднання;
- Захарчука Володимира Віталійовича, керівника гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Дитячо-юнацького центру туристичної та екологічної роботи Славутської міської ради;
- Зиму Наталію Володимирівну, вчителя хімії Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура;
- Мельник Тетяну Сергіївну, вчителя хімії Малоборовицького ліцею Білогірського району;
- Миронюка Володимира Андрійовича, вчителя біології та хімії Росоловецького ліцею Красилівського району;
- Смичок Ірину Юріївну, вчителя біології Нетішинського НВК;
- Сеник Олену Віталіївну, вчителя біології Летичівського НВК № 2;
- Чубенко Ларису Анатоліївну, вчителя біології Староостропільського НВО Старокостянтинівської районної ради;
- Будник Світлану Дмитрівну, вчителя біології Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам'янець-Подільського району;
- Чекман Марту Василівну, керівника гуртка «Юні натуралісти» Дунаєвецької станції юних натуралістів;
- Білу Маріанну Сергіївну, вчителя хімії Хмельницького НВК № 4;
- Щур Оксану Миколаївну, вчителя хімії Хмельницького НВК № 4.
Проведення науковцями, учителями та натуралістами Хмельницького ОЕНЦУМ ХІІ обласної дитячої науково-практичної конференції у черговий раз засвідчило важливість і потребу кваліфікованої підтримки обдарованих учнів-природолюбів, задоволення їх прагнення виконувати творчі експериментально-дослідницькі роботи під керівництвом учителів, науковців та досвідчених фахівців народного господарства, здобувати нові якісні знання, навички і уміння та отримувати визнання результатів своєї індивідуальної творчої дослідницько-експериментальної діяльності, котра у майбутньому зможе зіграти для них визначальну роль у виборі професії.

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.



Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • Натуралісти Хмельниччини провели ХІ обласну дитячу науково-практичну конференцію юннатів - виконавців науково-дослідницьких робіт в галузі природничих наук, сільського і лісового господарства
  • Х ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЮННАТІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
  • НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ДБАЮТЬ ПРО РОЗВИТОК У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ДИТЯЧОГО ДОСЛІДНИЦТВА ЮННАТІВСЬКИМИ ФОРМАМИ РОБОТИ
  • В ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОЕНЦУМ ВІДБУЛАСЬ IХ ОБЛАСНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЮННАТІВ
  • Натуралісти Хмельниччини і рік дитячої творчості в Україні
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Листопад 2018    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
    567891011
    12131415161718
    19202122232425
    2627282930 

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com