RSS 2.0

» » Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації
Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації
Категорія: Публікація сайту | Автор: Zaspa | Переглядів: 1 850
Дата: 29-08-2013, 16:57
29 серпня 2013 року відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації, на якому розглянуто питання: «Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти».
У заході взяли участь голова Хмельницької обласної державної адміністрації Ядуха В.С., голова Хмельницької обласної ради Дерикот М. В., перший заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Гаврішко В. Д., директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації Очеретянко В. І., голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників освіти і науки Яримюк А. С., голови районних/міських державних адміністрацій, начальники районних відділів та міських управлінь освіти, голови територіальних профспілкових організацій, працівники Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, завідувачі районних та міських методкабінетів, директори вищих навчальних закладів, керівники ліцеїв, шкіл-інтернатів, позашкільних навчальних закладів обласного підпорядкування, директори загальноосвітніх навчальних закладів нового типу та дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.
На колегії обговорено актуальні питання щодо забезпечення доступності дошкільної освіти шляхом розширення мережі груп ДНЗ за рахунок реконструкції навчальних будівель; реалізації нових Державних стандартів дошкільної, початкової загальної освіти; пошуку ефективних моделей профільного навчання; забезпечення всебічної підтримки обдарованої молоді; створення умов отримання якісної освіти для дітей з особливими потребами; розвитку мережі гуртків позашкільних навчальних закладів; підвищення ефективності роботи педагогічних кадрів, забезпечення всебічної підтримки творчих педагогів та педагогічних колективів.
У доповіді Віктора Очеретянка висвітлено значний позитив діяльності галузі освіти краю, а також обговорено широке коло проблем щодо забезпечення умов для якісної освіти й окреслено пріоритетні завдання в новому, 2013/2014 н.р. Зокрема, наголошувалося, що успішно впроваджуються державні програми «Шкільна парта», «Шкільний автобус» та інші. Відкрито 5 дитячих садочків, 4 садочки введено в дію після реконструкції та капітального ремонту приміщень. Дошкільною освітою охоплено більше 95% дітей віком від 3 до 6 років. Цьогоріч навчальний процес розпочнеться у 833 школах (торік функціонувало 853), влітку 2013 року 13 шкіл закрито, 7 шкіл припинили свою діяльність через відсутність учнівського контингенту. Доповідач зазначив, що на Всеукраїнському рівні високо оцінена робота хмельницьких освітян з питань здоров’язбережувальних технологій. За результатами Інтернет-голосування перше місце у Всеукраїнському огляді відеоматеріалів здобув дошкільний заклад № 23 м.Кам’янець-Подільського (завідуюча Вершегрук Людмила Семенівна), третє місце – дошкільний заклад № 6 м.Славути ( завідуюча Остапчук Міра Йонівна). Це наочне свідчення того, що модернізація змісту дошкільної освіти неможлива без інформатизації та інноваційних технологій. До речі, 52% дошкільних закладів області комп’ютеризовано, 33% з них підключено до мережі Інтернет.
Очільник освіти області наголосив на важливості виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, повсюдного й чіткого дотримання вимог законодавства про освіту, її державних стандартів, демократичного підходу до вільного вибору батьками й учнями другої іноземної мови у 5 класі загальноосвітніх навчальних закладів. Соціологічні опитування батьків показали, що запровадження вивчення другої іноземної мови підтримали від 83% до 92 % батьків. За інформацією відділів та управлінь освіти області, батьки спільно з педколективами шкіл визначили другу іноземну мову в такому співвідношенні: 10% - англійська, 45% - німецька, 35% - російська, 8% - французька, 2% - польська, 0,5% - іспанська». Президент поставив завдання неухильного виконання Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.
2013-й рік в Україні проголошено Роком дитячої творчості, тому підтримка дитячої енергії, таланту, жаги до знань і досягнень – це основні завдання, що стоять перед органами влади усіх рівнів. В області 73 позашкільних навчальних закладів. Позашкільною освітою охоплено 70% від загальної кількості дітей, збережено мережу позашкільних закладів, розширено напрями позакласної та гурткової роботи, мережу гуртків, секцій, груп.
Цьогоріч на літню оздоровчу кампанію дітей було виділено майже 34 млн.грн., що на 9 млн.грн. більше, ніж торік. Завдяки цьому відпочинком та оздоровленням вдалося охопити понад 116 тисяч дітей (92,2% від запланованої кількості). Майже у кожному загальноосвітньому навчальному закладі (807) працювали пришкільні табори. На території області діяло 12 стаціонарних таборів, 5 - дитячих спеціалізованих санаторіїв департаменту охорони здоров’я та 11 наметових таборів.
Особлива увага приділялась дітям пільгових категорій. Забезпечено оздоровленням майже 5,5 тис. талановитих та обдарованих дітей.
Начальники районних відділів та міських управлінь освіти доповіли на колегії про стан підготовки шкіл до нового навчального року. Наразі в усіх навчальних закладах проведено поточні ремонти, а також виконані профілактичні роботи з перевірки теплових мереж, внутрішніх систем опалення та водопостачання.
На завершення Віктор Очеретянко привітав присутніх з початком нового навчального року, Днем знань, зазначивши, що позитивні зрушення в освітянському житті – це надія на кращі зміни у державі.

Загрузити презентацію виступу В. Очеретянка presentation.pdf [1.64 Mb] (cкачувань: 48)

Фоторепортаж
Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Відбулося засідання підсумкової Колегії МОН
 • На всеукраїнську акцію «Нові стандарти – нова школа» до хмельницьких освітян завітала головний спеціаліст Міносвіти України Лідія Щербакова
 • Про акцію "Нові стандарти - нова школа"
 • Нарада-семінар завідувачів районних (міських) методичних кабінетів
 • Нарада-семінар завідувачів районних (міських) методичних кабінетів
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Жовтень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com