RSS 2.0

» » Хмельницькі екологи побували на семінарі у Мінську
Хмельницькі екологи побували на семінарі у Мінську
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 267
Дата: 12-02-2019, 07:50
Хмельницькі екологи побували на семінарі у МінськуХмельницькі екологи побували на семінарі у МінськуХмельницькі екологи побували на семінарі у МінськуХмельницькі екологи побували на семінарі у Мінську З 7 по 8 лютого цього року в м. Мінську Республіканський центр екології та краєзнавства проводив семінар-практикум «Основные направления и перспективы развития эколого-биологической деятельности с обучающимися», участь у якому, за запрошенням його гостинних організаторів, приймав представник педагогів-натуралістів України і нашого краю - директор Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Климчук Василь Васильович.
За дорученням директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, к.п.н. О.І.Фасолі та директора Національного ЕНЦУМ, д.п.н., професора В.В.Вербицького він привітав учасників заходу від імені педагогів-натуралістів України і рідного краю та виступив перед білоруськими колегами на пленарному засіданні з доповіддю на тему «Педагогічні інновації навчально-методичного забезпечення гурткової роботи в позашкільних еколого-натуралістичних закладах і закладах загальної середньої освіти Хмельницької області».
Климчук В.В. поділився досвідом навчально-методичної, науково-педагогічної, організаційно-масової і навчально-виховної діяльності профільних еколого-натуралістичних закладів та дитячих творчих об’єднань України й Хмельниччини, збереження їх мережі в умовах «оптимізації» і євроінтеграції, забезпечення організації систематичного та активного залучення учнівської молоді краю до участі в міжнародних, Всеукраїнських і регіональних еколого-натуралістичних та інших природоохоронних і природознавчих заходах та напрямках еколого-натуралістичної роботи.
Також він розповів білоруським колегам про напрямки й аспекти діяльності експериментального майданчика Національної академії педагогічних наук України на базі Хмельницького ОЕНЦУМ, який з 1994 року планомірно і наполегливо реалізовує 4 спільні науково-освітні проекти, до котрих організовано долучаються творчі групи з числа педагогів-ентузіастів юннатівської справи, науковці-природничники, педагогічні й учнівські колективи закладів освіти області:
- «Позашкільна освіта - науково-методичне забезпечення екологічної освіти та морально-духовного виховання дітей, учнівської і студентської молоді»;
- «Формування творчої і соціально активної особистості засобами телекомунікаційних проектів у позашкільному навчальному закладі»;
- «Сучасні здоров’язбережні технології навчання і виховання школярів як шлях до якісної освіти»;
- «Формування національно-патріотичних почуттів дітей, учнівської і студентської молоді юннатівськими формами роботи в контексті українського патріотизму та євроінтеграції України».
Розповів білорусам також і про аспекти створення електронної бібліотеки юннатів Хмельниччини, Хмельницького ОІППО й ОЕНЦУМ і Національного ЕНЦУМ та розміщення на їх сайтах літератури природничо-краєзнавчого змісту для освітян, дітей, учнівської і студентської молоді.
У семінарі-практикумі брали участь усі 23 керівники позашкільних закладів еколого-біологічного профілю діяльності, представники Міністерства освіти і ряду наукових установ республіки, педагоги-ентузіасти юннатівської роботи і гість з Росії - директор Федерального державного бюджетного освітнього закладу додаткової освіти «Федеральний дитячий еколого-біологічний центр» Менніков В.Є., який під гучні аплодисменти вручив педагогам закладу спеціальні медалі московського ґатунку і урочисто підписав з білоруською колегою - Онуфрович Оленою Володимирівною договір про співпрацю.
Більш детально тематику виступів та відомості про доповідачів див. у Програмі республіканського семінару-практикуму, що додається.
Окрім круглого столу й обговорення актуальних проблем, учасники заходу побували в Міжнародному державному екологічному інституті імені А.Д.Сахарова Білоруського державного університету, де співпрацювали з його керівництвом і науковцями, а в оновленому Центральному ботанічному саду Національної академії наук Білорусії з цікавістю познайомилися з колекціями рослин та умовами, створеними для їх існування.
Запропонувавши мінським господарям ряд варіантів творчої науково-методичної, природоохоронної і природничо-краєзнавчої співпраці, за дорученням та від імені директора Національного ЕНЦУМ і його колективу, директор Хмельницького ОЕНЦУМ Климчук В.В. запросив білоруських колег, у першій декаді червня 2020 року на святкування юннатами й освітянами України 95-річчя Національного ЕНЦУМ.

Зотова О.В., методист Хмельницького ОЕНЦУМ.


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Семінар для методистів і вчителів біології
 • Семінар-нарада керівників експериментальних навчальних закладів області
 • Нарада-семінар завідувачів районних (міських) методичних кабінетів (ценрів)
 • Обласний семінар-нарада методистів інклюзивної освіти РМК(ММК)
 • НАРАДА-СЕМІНАР
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Березень 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com