RSS 2.0

» » ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді
ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 193
Дата: 19-07-2020, 13:48
ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молодіЮннатівському руху в Україні - 95!

ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Свій професійний шлях у сфері національного позашкілля Відмінник освіти України Тетяна Леонідівна Манійчук розпочала в 1991 році на посаді методиста Шепетівської міської станції юних натуралістів.
З 1996 року Тетяна Леонідівна виконувала обов’язки директора, а в 2002 році була призначена на посаду директора Шепетівського міського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, який в 2005 році було переіменовано його засновником у міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (більш детально про очолюваний нею профільний заклад позашкільної освіти див. за посиланням: https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/%D0%9C%D0%A6%D0%95%D0%9D%D0%A2%D0%A3%D0%9C.pdf та на сайті закладу: http://tsentum.ucoz.ua/index/0-2).
Т.Л.Манійчук народилась 23 жовтня 1960 року в смт Латне Семилукського району Воронезької області РФ у сім’ї залізничника. З дитячих років мріяла стати педагогом. У 1985 році закінчила Пермський державний педагогічний інститут ім. Максима Горького, де здобула кваліфікацію вчителя біології. З 1980 року по 1991 рік працювала вчителем біології і хімії в середній школі селища Пільва Чердинського району Пермської області, а в 1991 році, у зв’язку з направленням чоловіка на службу в Україну, переїхала разом із ним у місто Шепетівку, де й стала педагогом-позашкільником Хмельниччини.
Працюючи на посаді директора МЦЕНТУМ і користуючись підтримкою управління освіти Шепетівської міської ради, Т.Л.Манійчук реалізовувала поставлені перед нею завдання з новаторським підходом і досягла вагомих результатів у своїй управлінській діяльності та забезпеченні розвитку закладу.
Перш за все, нею була проведена значна й ефективна робота зі створення та постійного оновлення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів і лабораторій для організації освітнього процесу. Обладнано профільні кабінети, кінологічний майданчик, створено куточки живої природи та учнівську навчально-дослідну земельну ділянку, які відповідають Положенням, проведено паспортизацію трьох музеїв природничо-краєзнавчого профілю.
Все це істотно вплинуло на покращення організації педагогами навчального процесу в гуртках юннатів і підвищення його якості та ефективності.
Під її вмілим керівництвом МЦЕНТУМ став одним із кращих міських профільних закладів позашкільної освіти України, а його педагоги - носіями інноваційних ідей, новаторства і передового педагогічного досвіду еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.
Не зупиняючись на досягнутому, Т.Л.Манійчук, як педагог-натураліст і директор закладу позашкільної освіти, у своїй роботі раціонально застосовує сучасні методики адміністративної діяльності, інтерактивні методи проведення управлінських заходів, методи виховного впливу на дитячий колектив та особистість, налагоджує результативну взаємодію з учасниками педагогічного процесу, слугує прикладом високого професіоналізму для своїх колег.
У 2012 році Т.Л.Манійчук посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» в номінації «Директор позашкільного навчального закладу» та нагороджена Грамотою МОНМС України, що свідчило про визнання й високу оцінку її управлінської праці, інноваційної творчості як педагога-новатора, натураліста й керівника закладу позашкільної освіти.
У 2012, 2014 рр. вона посіла перше місце за результатами участі у Всеукраїнському конкурсі-огляді соціально-педагогічних виховних систем позашкільних навчальних закладів, а в 2013 році - здобула перше місце у номінації «Реклама досягнень позашкільного навчального закладу» Позашкільних педагогічних читань-виставки видавничої продукції з питань позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, третє місце у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю.
Також у 2012 році з ініціативи Тетяни Леонідівни та за підтримки місцевих лісівників на території закладу створено і зареєстровано дендрологічний парк «Шепетівський», який включено до природозаповідного фонду Хмельницької області і тепер місцеві педагоги-натуралісти активно використовують його для забезпечення потреб навчального процесу (https://youtu.be/Q7MRbgYsksc).
Педагогічні інновації і досягнення, очолюваного Т.Л.Манійчук МЦЕНТУМ, регулярно презентуються на фахових конкурсах, виставках та отримують на них високі результати участі й оцінку від їх організаторів.
Протягом багатьох років заклад є активним і результативним учасником Всеукраїнського відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників». У 2013, 2015, 2017, 2018 та 2019 рр. Шепетівський МЦЕНТУМ ставав абсолютним переможцем Рейтингу в категорії «Позашкільні заклади міського підпорядкування» та був нагороджений Дипломом «Флагман позашкільної освіти».
У 2012 році Шепетівський МЦЕНТУМ став переможцем і отримав від МОН та НАПН України бронзову медаль на ХV Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні», де делегацією його педагогів-натуралістів було презентовано досвід їх еколого-натуралістичної роботи в номінації «Розвиток навчання та виховання дітей з особливими потребами».
У 2013 році вивчався, узагальнювався й був схвалений педагогічною радою Національного ЕНЦУМ досвід роботи колективу шепетівських педагогів-натуралістів з питання «Формування еколого-етичної компетентності вихованців позашкільного навчального закладу засобами етології та біоетики», а їх заклад отримав сертифікат про впровадження досвіду в профільних закладах освіти України.
Протягом 2014-2017 рр. на базі закладу проводилась дослідно-експериментальна робота з проблеми «Формування еколого-етичної компетентності та активної екологічної позиції особистості в умовах позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напряму» на підставі укладеної угоди з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України. Результатом співпраці стала розробка начальних програм, методичних посібників, проведення спільних методичних заходів на базі закладу та презентація проведення дослідно-експериментальної роботи його педагогами на засіданні тематичного круглого столу в Академії «Позашкільна освіта: стан, виклики, перспективи» (19.04.2017).
В травні 2020 року закладом представлено в Національний ЕНЦУМ авторські програми гуртка юних кінологів та гуртка юних хендлерів для схвалення і включення їх до нового Збірника навчальних програм.
У 2019 році Тетяна Леонідівна стала переможцем ХІ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, на якому презентувала досвід роботи дирекції та педагогічного колективу Шепетівського МЦЕНТУМ щодо організації навчання і виховання дітей з особливими потребами.
В 2020 році, після проведення конкурсу, міська влада й освітянське керівництво знову довірили їй очолювати Шепетівський МЦЕНТУМ.
За досягнуті результати в управлінській діяльності та вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, організацію навчальної, науково-методичної, науково-дослідної роботи Т.Л.Манійчук нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (2005 р.).
Також на її рахунку ряд інших нагород за сумлінну працю і вагомий особистий внесок у розвиток позашкільної освіти, в т.ч.: Грамота НЕНЦУМ МОН України (наказ від 05.10.2007 №81), Почесна грамота управління освіти і науки Хмельницької ОДА (наказ від 12.12.2007 р. №511, наказ від 02.11.2010 р. №36), Почесна грамота МОН України (наказ від 09.12.2010 №515-к, №1410149), Грамота НЕНЦУМ МОН України (наказ від 14.09.2011 №48), Грамота НЕНЦУМ МОН України (наказ від 24.09.2012 р. №56), Диплом НЕНЦУМ МОН України (наказ від 05.03.2013 №12), Грамота НЕНЦУМ МОН України (наказ від 22.03.2013 р. №16), Грамота Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА (наказ від 27.02.2014 р. №33-к), Грамота НЕНЦУМ МОН України (наказ від 11.03.2014 р. №18), Грамота НЕНЦУМ МОН України (наказ від 07.10.2014 р. №55), Грамота Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА (наказ від 10.09.2015 р. №383-од/48), Грамота Хмельницької ОДА (від 03.03.2015 р.), Грамота Інституту проблем виховання НАПН України та НЕНЦУМ МОН України (наказ від 23.05.2017 р. №49 та наказ від 07.05.2018 р. №47), Диплом ДНУ «Інститут МЗО» МОН України (наказ від 20.08.2019р. №70).
У 2018 році дирекції Хмельницького ОЕНЦУМ та Національного ЕНЦУМ ініціювали представлення Тетяни Леонідівни Манійчук до нагородження нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «В.О. Сухомлинський».

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Натуралісти Хмельниччини серед переможців Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників»
 • Натуралісти Хмельниччини знову серед переможців Всеукраїнського рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників України»
 • Юннатівському руху в Україні - 90. ШЕПЕТІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
 • Джерело творчості
 • Педагоги-натуралісти Хмельниччини примножують здобутки і розвивають творчий потенціал профільної позашкільної освіти
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Серпень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com