RSS 2.0

» » Психологічна просвіта батьків
Психологічна просвіта батьків
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Дошкільне виховання / Психологія / Інклюзивна освіта, ПМПК (інд.навч.) | Автор: Dryzhal | Переглядів: 1 474
Дата: 28-02-2014, 09:47
Особливої уваги фахівців психологічної служби потребують батьки дітей, які мають порушення у психофізичному розвитку. З метою актуалізації проблемних питань у роботі саме з такою категорією батьків 20 лютого 2014 року на базі Віньковецького ДНЗ №1 «Білочка» відбувся інтегрований семінар практичних психологів, вчителів-логопедів, вихователів реабілітаційної та інклюзивних груп. Проблема, представлена для розгляду «Форми консультативно-роз’яснювальної роботи з батьками дітей з порушеннями психофізичного розвитку».
Семінар проходив за модулями. В інформаційно-консалтинговому модулі завідувач РПМПК С.М. Масловська продемонструвала модель цілеспрямованого формування культури батьківства, акцентуючи увагу на індивідуальному консультуванні батьків. Підфігурна Т.Г., практичний психолог реабілітаційної групи «Промінчик» обговорила етичні засади спілкування психолога з батьками. Любовецька Л.Ф., вчитель-логопед даного закладу ознайомила учасників семінару із правилами консультування по телефону.
В практичному модулі було продемонстровано дві форми роботи з батьками. Під керівництвом Любовецької Л.Ф. проведено зустріч за «круглим столом» з батьками вихованців старшої групи з питання психологічних, медичних, педагогічних аспектів мовленнєвого розвитку дошкільників. До участі у круглому столі запрошена методист з дошкільної освіти Л.В. Мар’яновська, яка ознайомила батьків із вимогами нормативних документів щодо дошкільної освіти. Вислухавши поради та рекомендації спеціалістів батьки активно долучились до вільного діалогу із логопедом, психологом, медичною сестрою.
Незабутні враження залишилися у батьків вихованців реабілітаційної групи «Промінчик» та всіх учасників семінару від родинної зустрічі, яку організувала Підфігурна Т.Г. За допомогою тренінгових вправ психолог вміло зняла напруження батьків, викликане присутністю великої кількості учасників семінару та продемонструвала відео – ролик «Один день із життя вихованців реабілітаційної групи «Промінчик». Перегляд фільму викликав позитивні емоції, сльози радості та захоплення у батьків.
Дурдас А.В., в.о. завідуючої дошкільним закладом спонукала присутніх пригадати всіх випускників реабілітаційної групи, демонструючи фото колаж з архіву групи. Слова подяки звучали в адресу засновників групи - В.С.Ядухи, Г.Г. Баранюк.
В презентаційному модулі проведено конкурс наочно-інформаційних матеріалів для батьків «Сім’я від А до Я». Переможцями конкурсу стали Підфігурна Т.Г., практичний психолог реабілітаційної групи ( І місце), Кошалковська Ю.С, вчитель-логопед Віньковецького ДНЗ №2 (2 місце), Волковська Юлія Володимирівна, вчитель-логопед Віньковецького НВК (3 місце).
Підводячи підсумки семінару психологи, вчителі-логопеди, вихователі інклюзивних груп переконливо стверджували, що батьки – це їхні перші союзники у вирішенні всіх проблем. Розмаїття форм роботи з батьками дуже велике. Варто їх вдало підбирати і завжди бути відкритими для спілкування із батьківської аудиторією.

Психологічна просвіта батьків Психологічна просвіта батьків Психологічна просвіта батьків Психологічна просвіта батьків

Завідувач Віньковецькою районною психолого-медико-педагогічною консультацією С. Масловська


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Готуємося до ЗНО-2014
 • Акція «16 днів проти насильства»
 • Семінар-практикум вчителів німецької мови м. Старокостянтинова
 • Інтегрований семінар-практикум вчителів біології, географії, хімії та фахівців психологічної служби
 • Співпраця вчителя – логопеда з батьками. ДНЗ №6 "Золота рибка" м. Славути
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com