RSS 2.0

» » Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово...
Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово...
Категорія: Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Шевченко | Автор: Dryzhal | Переглядів: 1 166
Дата: 17-01-2014, 15:40
Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово...
Минають роки і сторіччя, відходять у небуття покоління людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. До таких скарбів світового значення належать і творіння Т.Г.Шевченка – поета, драматурга, прозаїка, художника, творця.
З метою гідного відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка у 2012 році Президент України видав Указ, згідно з яким 2014 рік оголошено Роком Т.Шевченка.
На відзначення цієї дати заплановано проведення ряду заходів. Одним із них науково-практична конференція «Живуть, Тарасе любий, поміж нас І голос твій, і пензель твій, і слово», організована освітянами району. У роботі конференції взяли участь заступник голови районної державної адміністрації В.А.Канарський, начальник управління освіти, молоді та спорту, редактор районної газети «Вперед», вчителі-філологи навчальних закладів, учні старшокласники Ярмолинецького технологічного ліцею та Ярмолинецького НВК.
Шани й величності образу Т.Шевченка надавав створений інтер’єр зали, сцени. Вдало вишитий портрет Тараса, обрамлений українськими рушниками, надавав урочистості, а символи-квіти – поваги й любові.
Вступом конференції стала відеопрезентація «Думи мої, думи». Творча група вчителів-філологів ввела присутніх в український край, в якому народився кріпак, а згодом - геній України. Звучало поетичне слово Кобзаря із уст вчителя Шарівської школи Клініча С. М.
Розгляд питань конференції розпочав заступник голови райдержадміністрації В.А.Канарський. Він окреслив геніальність поета-революціонера, грані йото творчості, мистецьку спадщину. Визначив вклад Кобзаря у світову скарбницю мистецтва та оцінку її суспільством, державою. Учасники познайомились із заходами по відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Шевченка, затвердженими Ярмолинецькою райдержадміністрацією.
Наукові дослідження та відеоматеріали запропонували для розгляду вчителі української мови та літератури навчальних закладів району. Л.Т.Тивоняк, вчитель-методист Ярмолинецького НВК, Заслужений учитель України переконливо довела, що Шевченко - гуманіст світового значення. Про сприйняття Т.Шевченка у сучасному дискурсі висвітила старший учитель Л.Г.Чайковська. О.Л.Гуменюк, вчитель-методист Шарівської ЗОШ визначила роль творчості Кобзаря у становленні нової України.
Методичні матеріали щодо вивчення творчості Шевченка у школі подала вчителька Кадиївської ЗОШ Радецька Л.С. Тарас Шевченко атеїст чи віруюча людина? Думки були суперечливі в різні історичні часи, тому вчитель-методист Соколівської ЗОШ Дарійчук М.С. розкрила дослідження про християнські мотиви творчості Т.Шевченка. Про багатство і різножанровість художньої палітри Кобзаря велась мова у дослідженні методиста районного Будинку творчості І.І.Шуверткової.
Про музикальність творів Шевченка засвідчив акапельний спів вчителя Баламутівської ЗОШ Л.М.Гули.
Фінальним акордом конференції стала пісня на слова Ю.Рибчинського «Шлях до Тараса».
Впевнена, що кожен із учасників душею і серцем відчули невмирущість Т.Шевченка, по-новому відкрили для себе велич образу світового значення.
Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово... Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово...


Гудловська Л.В.
Методист з гуманітарних дисциплін.


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • 9 кроків до Шевченка
  • НЕЗАБУТНЄ СВЯТО
  • Перший урок, присвячений 200-річчю від народження Т.Г.Шевченка в Теофіпольському районі
  • Перший Шевченківський урок на Ярмолинеччині
  • Пройшов Перший урок присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка м. Славута
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Виставки бібліотеки ХОІППО
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Березень 2023    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031 

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com