RSS 2.0

» » Хмельницькі школярі оздоровлюються та відпочивають на базі Хмельницького ОЕНЦУМ
Хмельницькі школярі оздоровлюються та відпочивають на базі Хмельницького ОЕНЦУМ
Категорія: Публікація сайту / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 721
Дата: 3-07-2014, 16:20
Хмельницькі школярі оздоровлюються та відпочивають на базі Хмельницького ОЕНЦУМ Хмельницькі школярі оздоровлюються та відпочивають на базі Хмельницького ОЕНЦУММандруючи навчальною екологічною стежкою з педагогами ХОЕНЦУМ, юні природолюби дізнаються для себе багато нового і цікавого про довкілля, історію створення екологічної стежки, основну її мету і завдання. Педагоги-натуралісти закладу зі знанням справи розповідають їм про флористичний і біологічний склад рослин екологічної стежки та навчально-дослідних ділянок, характеризують особливості кожної з них, діляться з юними природолюбами знаннями про правила збирання, сушіння та зберігання лікарських рослин як лікарської сировини, способи захисту рідкісних і зникаючих червонокнижних рослин Хмельниччини.
Під час природничо-краєзнавчої екскурсії діти відвідують п’ять станцій стежки - «Мікродендрарій», «Рослини лісу», «Пасіка», «Ліки навколо нас», «Червона калина - символ України» і про кожну з них допитливо розпитують у екскурсоводів І.В. Міхайлиці, І.М.Тонкоглаз, З.І.Демчишиної, О.О.Гораль.
Особливо цікава для дітей станція «Ліки навколо нас», на якій зосереджено чимало лікарських рослин давно знайомих і досі невідомих для допитливим школярів. Серед «незнайомців»: бадан товстолистий, радіола рожева, горицвіт весняний, півонія деревовидна, алтея звичайна, наперстянка лікарська, смілка селени та інші. Про цілющі властивості ромашки лікарської, м’яти ментальної, меліси звичайної, валеріани лікарської, ехінацеї рожевої, пижма звичайного та ряду інших популярних у народній медицині лікарських рослин дітям розповідають і діляться з ними досвідом використання цих рослин для покращення здоров’я людини.
Викликає неабиякий інтерес і привертає особливу увагу молодших школярів відвідування куточка живої природи ХОЕНЦУМ, де юні природолюби природи спостерігають за життєдіяльністю тваринок, папужок корелли, морських свинок, червоновухих та болотяних черепах, акваріумних рибок - сомів, золотих рибок, скалярій, гуппі, мечоносців, мулінезій, гурамі. Живий куточок, дає змогу педагогам навчити дітей дбайливому догляду за домашніми тваринками, пернатими і рибками, прищепити кожному почуття любові до них та особистої відповідальності за їх здоров’я і життя, донести до юннатів одну просту істину - «Ми відповідаємо за тих, кого приручаємо».
Також, під час перебування в обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді хмельницькі школярі збагачуються знаннями та досвідом проведення природоохоронних заходів зі збереження неповторної подільської та поліської природи і її реліктів, дізнаються про Національні природні парки «Подільські Товтри» та «Мале Полісся», знайомляться з умовами різноманітних масових еколого-натуралістичних заходів, що протягом навчального року пропонуються Національним ЕНЦУМ для школярів України.
Крім цього, діти тут раціонально поєднують відпочинок з іграми та розвагами на свіжому повітрі в зеленому оазисі закладу хмельницьких натуралістів.
Готуючись до літньої канікулярно-оздоровчої кампанії 2014 року, педагоги Хмельницького ОЕНЦУМ та їх колеги в Кам’янець-Подільському, Шепетівському, Славутському міських центрах еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Дунаєвецькій районній станції юннатів, поряд з організацією праці юних натуралістів і їх догляду за рослинами навчально-дослідних земельних ділянок, намагались створити в кожному зі своїх закладів належні матеріальні умови та сприятливий мікроклімат для емоційного розвантаження місцевих дітей, їх цікавого, пізнавального, корисного і змістовного дозвілля, оздоровлення та відпочинку під час літніх канікул.

Ольга Гораль,
зав. відділом екології ХОЕНЦУМ

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОЕНЦУМ ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
 • Навчально-дослідні земельні ділянки закладів освіти Хмельниччини - переможці Всеукраїнського конкурсу
 • Черговий здобуток юних природознавців Хмельниччини
 • Педагоги-натуралісти Хмельниччини дбають про розвиток юннатівського руху на Хмельниччині
 • ЮНІ ДОСЛІДНИКИ
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Червень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com