RSS 2.0

» » Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо
Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 1 184
Дата: 13-11-2020, 13:58
Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини: знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо Юннатівському руху в Україні - 95!

Юннати і педагоги-натуралісти Хмельниччини:
знаємо, пам’ятаємо, зберігаємо, примножуємо

У цьому році юннати Хмельниччини й усієї України відмічають свою знаменну ювілейну дату - 95-річчя заснування перших українських профільних державних закладів народної освіти, до яких з того часу пішли навчатись, працювати, творити і досліджувати, експериментувати і здобувати нові знання про навколишній світ діти й молодь - справжні юні натуралісти, а їх наставниками стали педагоги-ентузіасти юннатівської справи.
Ювілейна дата юннатів збігається ще й з 95-річчям державного флагмана позашкілля - Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. З нагоди ювілею та за досягнуті успіхи у юннатівській роботі 8 закладів освіти і 79 педагогів Хмельницької області відзначені спільною Грамотою Інституту проблем виховання Національної АПН України та Національного ЕНЦУМ МОН України.
Ще десятки педагогів-натуралістів за ініціативою Хмельницького ОЕНЦУМ представлені з ОТГ і міст області до нагородження подяками, грамотами, почесними грамотами і нагрудними знаками Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА та Міністерства освіти і науки України.
Хмельницький ОЕНЦУМ і авторів його кращих навчальних видань природничо-краєзнавчого й національно-патріотичного змісту для школярів та студентів області й України Василь Григорович Кремень відзначив Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України.
Славна історія становлення й розвитку юннатівського руху в нашому краї тісно переплетена із започаткуванням та існуванням системи позашкільної освіти в державі, ентузіазмом поколінь подільських і поліських педагогів-натуралістів та їх відданістю улюбленій справі, з історичним, соціальним, економічним, політичним і культурним розвитком країни в цілому.
Більш детально й змістовно про юннатівські навчальні заклади нашого регіону та відомих своєю працею педагогів - ентузіастів юннатівської роботи з школярами в минулому і в сьогоднішній час можна довідатися зі спеціальної рубрики, приуроченої 95-річному ювілею, на освітянських сайтах Хмельницької області й столиці України за посиланнями:
- Юннати Хмельниччини (нарис з історії юннатівського руху Хмельницької області) - Видання друге, доповнене і перероблене за редакцією Климчука В.В. /упорядники: Холевінська М.Я., Степанець Г.І., Зотова О.В./. – Хмельницький, «Поліграфіст-2», 2011. – 160 с. іл.
- Хмельницький ОЕНЦУМ (сайт НЕНЦУМ МОН України )
- Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді /Інформаційний буклет/. - Хмельницький, «Поліграфіст», 2020. - 36 с.
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Дунаєвецька станція юних натуралістів)
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді)
- Еколого-натуралістичний відділ Кам’янець-Подільського міського ПНВО
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ЮННАТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Кам’янець-Подільський міський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді)
- КЗ «Дитячо-юнацький центр туризму та екологічної роботи» міста Славути
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Федір Степанович Бацура, педагог-натураліст, ім’я якого носить одна зі шкіл Наддністрянщини)
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Тетяна Леонідівна Манійчук, педагог-новатор, директор Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді)
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Людмила Іонівна Ткач, директор Кам’янець-Подільського МЕНЦУМ, педагог-новатор, ентузіаст юннатівського руху в Україні)
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Микола Андрійович Зведенюк, педагог-новатор, керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району та керівник гуртків юних лісівників Хмельницького ОЕНЦУМ на базі школи)
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Володимир Олександрович Новак, педагог-новатор, ентузіаст юннатівської роботи, керівник гуртка юних орнітологів ХОЕНЦУМ, вчитель біології та хімії Голосківського ліцею Меджибізької селищної ради Летичівського району)
- Юннатівському руху в Україні – 95! (ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: Лариса Афанасіївна Левко, педагог-новатор, керівник гуртка юннатів «Природа рідного краю» ХОЕНЦУМ, вчитель-методист, вчитель початкових класів Староушицького ліцею Кам’янець-Подільського району).
Значне місце в системі екологічної освіти, здобування нових цікавих знань і дослідництва, формування екологічної культури та національно-патріотичного виховання підростаючого покоління посідає Електронна бібліотека натуралістів Хмельниччини, створена спільними зусиллями хмельницьких педагогів-натуралістів із місцевими та столичними науковцями й колегами під патронатом Національної академії педагогічних наук України, яка вже стала надбанням дітей, учнівської і студентської молоді, освітян та природолюбів всієї країни.Особливо знадобилась вона в цьому році під час організації дистанційного навчання у режимі он-лайн в період протиепідемічного карантину.
Сьогодні без особливих зусиль можна використовувати можливості інформаційно-телекомунікаційних технологій Інтернету й у різних його джерелах дізнаватись про минуле і сьогодення юннатів Хмельницького ОЕНЦУМ та Хмельниччини і їх наставників, здобутки й досягнення в еколого-натуралістичній творчості та її оцінку державною владою.

Більш детально про оцінювання здобутків праці юннатів і педагогів є на сайті обласного ЕНЦУМ у рубриці Почесні відзнаки і нагороди Хмельницького ОЕНЦУМ (грамоти, дипломи, медалі, свідоцтва, сертифікати та ін.).
Варто відзначити й те, що педколективи колишньої Кам’янець-Подільської, згодом - Хмельницької обласної станції юннатів, а з 1992 року - Хмельницького ОЕНЦУМ, юні природолюби й природознавці рідного краю під керівництвом педагогів-натуралістів вписали не одну яскраву сторінку в загальну історію юннатівського руху України, займаючи в ньому на ряді напрямків провідні позиції як в період СРСР, так і в роки незалежності нашої національної держави.
Пам’ятаючи славне юннатівське минуле, пишаючись ним, створюючи свої інновації і зберігаючи традиції попередніх поколінь, юннати й педагоги-натуралісти Хмельниччини гідно примножують їх сьогодні новими власними здобутками і досягненнями на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ.


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Всеукраїнську ювілейну естафету «Стежками юннатівського руху» приймали юннати Хмельниччини
 • Почесними грамотами Національної АПН України відзначені хмельницькі натуралісти та автори кращих навчальних посібників
 • 95-річчя юннатівського руху в Україні
 • Вітання Хмельницькому ОЕНЦуму
 • Юннати Хмельниччини - фіналісти ХІ Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Червень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com