Першокласники Кам'янець-Подільського ліцею №10 здійснили цікаву та пізнавальну МАНДРІВКУ КНИЖКОВИМ МІСТОМ. Познайомилися із книжковими героями: Алісою з країни Див, Незнайком та самою королевою Книг. Герої ознайомили дітей з бібліотекою, правилами користування книгами та провели огляд книжкових виставок «10 сходинок до країни дитячих мрій», «Увага! На горизонті НЛО». Панянки Вікторинка й Загадинка повели дітей у цікавий та загадковий світ гри, а Хмаринка-Відпочинка розповіла що у бібліотеці можна не лише читати, а й зустрітися з цікавими людьми, поспілкуватися з друзями, взяти участь у майстер-класах, послухати музику та просто відпочити. Святкова зустріч у бібліотеці пройшла цікаво та весело, діти зарядились гарним настроєм, кожен до вподоби вибрав собі книгу.
Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Саме у цей день учні 3-Б класу Кам’янець-Подільського ліцею №10 завітали до бібліотеки на літературну годину «Байка розважає й моралі навчає». Під час заходу діти познайомилися з життєвим і творчим шляхом українського байкаря Леоніда Глібова. Уважно й зацікавлено читали вголос його твори «Чиж та голуб», «Вовк і кіт», «Ведмідь-пасічник». А байку «Коник-стрибунець» вивчили напам’ять, декламували та намалювали ілюстрації. Таке вільне, невимушене спілкування у стінах бібліотеки є дуже пізнавальним та корисним для маленьких читачів.
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
З нагоди відзначення Дня Соборності України читачі бібліотеки (учні 4-А класу) Кам’янець-Подільського ліцею №10 взяли участь у патріотичному КВК «З Україною в серці». Діти дізналися історію виникнення свята, пригадали державні та народні символи України, ознайомилися з поняттями «єдина» та «соборна». Залюбки розшифровували слова, вправно розв’язували кросворди й добирали прислів’я та виконували завдання на знання історії. Співали пісні про нашу Батьківщину, розповідали вірші та колядували, записували побажання рідній Україні та кріпили на карту. На завершення заходу утворили віночок єдності – символ духовного єднання та свободи українських земель.
Україна живе у серці кожного українця: маленького хлопчика з залитої сонцем пісочниці, романтичної білявки в блакитній сукні і серйозного дядечка з кейсом у руці. Любити, знати історію та звичаї своєї Батьківщини — святий обов’язок усіх її жителів. З нагоди відзначення Дня Соборності України п’ятикласники та вихованці гуртка «Юні книголюби» Кам’янець-Подільського ліцею №10 завітали у бібліотеку на патріотичну гру-вікторину «Україна у нашому серці». Діти гарно провести час та перевірили свої знання про нашу країну відповідаючи на запитання про історію, традиції та національні символи України. На завершення заходу утворили віночок єдності – символ духовного єднання та свободи українських земель.
З нагоди державного свята Дня Соборності України, що відзначається 22 січня Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації проводить флешмоб «Книжковий ланцюг єдності» у соцмережі “Фейсбук”. Як взяти участь? Кожен учасник робить фото з книгою, автор якої має бути саме з тієї області звідки й сам учасник (книги можуть бути і сучасних письменників, і класиків). Далі ви завантажуєте своє фото з книгою та гештегом #Книжковий_ланцюг_єдності по 22 січня включно. В описі додаєте коротку інформацію про книгу: ПІБ автора і назву книги, а також область звідки ви й автор родом. Також можете додати ще й патріотичне гасло України. Наприклад: #Книжковий_ланцюг_єдності Макс Кідрук «Доки світло не згасне назавжди», Рівненська область. Все Буде Україна!
Як пояснити дітям, що відбувається навколо, не лякаючи, але залишаючись чесними? На Суспільному створено цикл аудіоісторій нового часу — «Хоробрі казки» для українських дітей та їхніх батьків. 12 пізнавально-розважальних аудіоказок, які озвучуватимуть українські артисти, військові, митці, народні улюбленці, публікуватимуть на телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-каналі «Бробакс». Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок — розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність, втрата, віра в спільну перемогу та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації Георгія Сагітова дають простір для уяви кожного, хто слухає казки, асоціативність дозволяє домислити, дофантазувати. Більше за покликанням: https://rv.suspilne.media/articles/18360