Є в українській історії знакові постаті, без яких ми, як українська нація, просто б не сформувались. Такою постаттю є і Тарас Григорович Шевченко – не просто великий поет, письменник і художник, а справжній мислитель, філософ і навіть народний Пророк.
Потрібно донести усю велич Кобзаря молодшим школярам, щоб вони могли не лише вивчити сухі факти його біографії, але й по-справжньому полюбити народного поета. Та як це зробити, не «закопавши» їх в купі фактів, імен, дат? Вихід є! За допомогою гри.
Учні 4-А класу (класовод Алла Височанська) Кам’янець-Подільського ліцею №10 взяли участь у бібліотечній грі-квесті «Що ми знаємо про Тараса?». Гравці на 7 станціях виконували певні завдання: розв’язували філворд, збирали прислів’я про Шевченка, визначали твори поета й псевдонім Тараса Шевченка, складали асоціативне гроно, відповідали на запитання вікторини та декламували вірші великого Кобзаря. А допомогли їм у цьому учні 6-А класу (класний керівник Лілія Коваль) – члени клубу «Бібліотек@ - твоя територія». Вони давали дітям завдання, підраховували бали та були відповідальні за маршрутні листи. Усі учасники заходу вміло показали свої знання із життя та творчості великого Кобзаря, організаторські здібності та навички працювати в команді задля спільної перемоги.
Вшановуючи творчість великого Кобзаря, який у своїх віршах прославляв красу та велич рідного краю, для учнів 3-Б класу Кам'янець-Подільського ліцею №10 організований поетичний колаж "Слово Тараса - наша окраса!"
Завідувач бібліотеки Кам'янець-Подільського ліцею №10 Ольга Потапова
Поете-пророче і сину народний, Ти гордий, достойний, бо ти благородний…
В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. «З Днем народження, Тарасе! Віночок сплітаємо з твоїх віршів – такий подарунок несемо тобі!» – під таким гаслом відбувся конкурс читців у Кам’янець-Подільському ліцеї №10, який підготували вчитель української мови та літератури Оксана Гуцал та завідувач бібліотеки Ольга Потапова. Метою якого було – вшанування творчої спадщини Т.Г. Шевченка, виявлення обдарованої молоді, підтримка талановитих майстрів художнього слова та збагачення їх навичками акторської і сценічної майстерності. Читці показали доволі оригінальні підходи до декламації, завдяки яким твори Шевченка були насичені індивідуальним емоційним забарвленням. Оригінальною частиною конкурсу між оголошенням та представленням учасників був виступ ведучих Назара Гуцала та Владислава Лівіцького із цікавим усним журналом про творчість та біографію Кобзаря. Приємно усвідомлювати, що серед наших вихованців багато талантів.
Завідувач бібліотеки Кам’янець-Подільського ліцеї №10 Ольга Потапова
В світовій історії Тарас Шевченко — явище незвичайне і за своєю обдарованістю, і за місцем у літературі та образотворчому мистецтві. Його творча спадщина – яскрава сторінка в літописі української культури. 9 березня 1814 року народився світоч українського народу — Тарас Григорович Шевченко. Він став духовним велетнем української нації, вогнем, що спалював кайдани нашого уярмлення. Щороку в день народження поета громадськість, уся світова спільнота схиляє голову в глибокій пошані та вдячності до пам’яті великого митця. Творчість Шевченка стала новим етапом у розвитку естетичного мислення українського народу. Вихід збірки «Кобзар» — це подія величезного, епохального, загальнолюдського значення не тільки в історії української чи світової літератури, а й в історії самосвідомості українського народу, нашої багатостраждальної нації. Поезія і живопис у творчості Кобзаря нерозривно пов’язані. У живописі він був поетом, у поезії – живописцем. Кобзар єднає Україну, єднає народ. Ми чуємо його крізь століття, крізь простір і час. Тараса Шевченка можна по праву назвати найвідомішим у світі українцем. Пам'ятники йому встановлені у численних містах за кордоном!
31 жовтня 2014 року на базі Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з проблеми: «Лицарські ідеї Тараса Шевченка і козацька педагогіка в системі виховання в учнівської та студентської молоді українського патріотизму». Один з напрямків роботи конференції був присвячений практичній реалізації ідей, методики козацької педагогіки. Саме проблеми формування елементарної життєвої компетентності та громадянської самосвідомості старших дошкільників на засадах козацької спадщини були присвячені виступи завідувача ДНЗ № 2 «Подоляночка» Курельчук Л.С. та керівника музею козацької слави цього дошкільного закладу вихователя Нагурної Т.П. Виступи наших педагогів були надзвичайно змістовні, яскраві, викликали в учасників конференції багато запитань та бажання ознайомитися з напрацьованим досвідом безпосередньо у закладі.
Прес-центр ІМЦ управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради
Категорія: Шевченко | Автор: Zaspa | Переглядів: 938
Дата: 28-08-2014, 16:50
Сенсаційна прем'єра на 1+1. Фільм присвячений до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Усі парадокси, усі таємниці, кохання та нащадки. Ми багато чули і читали про знаменитого Кобзаря, але в історії життя улюбленого автора лишилося іще багато невідомого.
22 травня біля пам’ятника Тараса Шевченка відбулися традиційні Шевченківські читання “Юнь шанує Кобзаря”, приурочені 153-й річниці перепоховання поета. Майстерне декламування творів Шевченка читачами обласної та міських бібліотек для дітей вразило шанувальників творчості поета: письменників, педагогів, митців, гостей заходу. Здивували усіх своєю дитячою безпосередністю, щирістю читання віршів Кобзаря наймолодші учасники заходу – учні колегіуму імені В.Козубняка.