RSS 2.0

Національний тиждень читання - 2023. «Бути своїми»
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 3 074
Дата: 6-12-2023, 11:00
Цьогоріч 4-10 грудня Український інститут книги проводить щорічну акцію «Національний тиждень читання». Її мета — об'єднати суспільство довкола читання. Гасло 2023 року - «Бути своїми».
Як зазначають організатори, гасло означає зв’язок між поколіннями та демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами: «Ми віримо, що зорганізована акція стане прекрасною можливістю нагадати всім українцям про важливість читання як доступної та корисної практики дозвілля, професійного розвитку і соціальної адаптації».
У фокусі акції — постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого українці відзначатимуть 13 грудня.






День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора, автора першої історії України
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 3 442
Дата: 27-10-2023, 09:59
Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови". До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.
Цьогоріч, через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
Нестор (1056–1114) – монах Києво-Печерської лаври. Вважається, що саме він є автором першої писемної історії України — "Повісті врем'яних літ". Вона створювалась в 11 — на початку 12 століття Нестором та іншими літописцями. Вона починається з порушення проблеми "Звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав правити". Пам'ятка не збереглася до нашого часу, але існує в Лаврентіївському (1377) та Іпатіївському (Іпатському, друге десятиліття 15 ст.) списках — коли пам'ятку переписали, на той час це було своєрідне "перевидання" рукописних творів.
Доктор історичних наук Михайло Брайчевський називає Нестора одним з найбільших письменників раннього європейського середньовіччя. А з "Повістю врем'яних літ" пов’язують початок історії української літератури.
Традиційно до цього свята в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, зокрема в культурних закладах, бібліотеках, в школах та вишах цього дня проводять серії заходів. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
Фахівцями бібліотеки ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського підготовлено виставку-презентацію, що присвячена одному із найстаріших мовних підручників в Україні, пам'ятці української культури ХVII ст. «Грамматіки, или Писменница языка Словенскаго (до 385-річчя з часу виходу в Кременці)».




ПАНІ МОВА НА ГОСТИНАХ У ПАНІ ОСЕНІ
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 147
Дата: 26-10-2023, 14:49
Гра-посиденьки
до Дня української писемності та мови
 Пані Мова й пані Осінь – дві давні подруги. Вони мають звичку зустрічатися в жовтні, у саду пані Осені напередодні Дня української писемності та мови. Під час їхніх посиденьок виникає неповторна мовно-осіння гармонія!
Учні 5-б класу Кам’янець-Подільського ліцею №10 завітали на мовні посиденьки, де в теплій атмосфері зустрілися з чарівними панянками за чашечками гарячого запашного чаю зі смаколиками.
 





Учасники гри поглибили свої знання з української мови, виділивши окремі акценти української осінньої лексики та з цікавістю й захопленням виконуючи різноманітні завдання. Учні пригадали українські народні прислів’я, позмагалися у вправності промовляння українських народних скоромовок, зазирнули до таємниць походження окремих українських слів, що позначають явища погоди, традиційні страви та напої, по-новому поглянули на маловживані назви кольорів, потренувалися в римуванні українських слів, удосконалили логічне й творче мислення, відпрацювали навички комунікації, спільної роботи в команді. На завершення зустрічі діти допомогли пані Осені зібрати кошик дарунків з предметів «сезонного настрою» та розплутали павутинку побажань від пані Мови.

Завідувач бібліотеки
Кам’янець-Подільського ліцею №10
Ольга Потапова




Гра-квест «Що ми знаємо про Тараса?»
Категорія: Публікація сайту / Шевченко / Бібліотечна справа / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 234
Дата: 14-03-2023, 11:00

   




Є в українській історії знакові постаті, без яких ми, як українська нація, просто б не сформувались. Такою постаттю є і Тарас Григорович Шевченко – не просто великий поет, письменник і художник, а справжній мислитель, філософ і навіть народний Пророк. 

Потрібно донести усю велич Кобзаря молодшим школярам, щоб вони могли не лише вивчити сухі факти його біографії, але й по-справжньому полюбити народного поета. Та як це зробити, не «закопавши» їх в купі фактів, імен, дат? Вихід є! За допомогою гри.

Учні 4-А класу (класовод Алла Височанська) Кам’янець-Подільського ліцею №10 взяли участь у бібліотечній грі-квесті «Що ми знаємо про Тараса?». Гравці на 7 станціях виконували певні завдання: розв’язували філворд, збирали прислів’я про Шевченка, визначали твори поета й псевдонім Тараса Шевченка, складали асоціативне гроно, відповідали на запитання вікторини та декламували вірші великого Кобзаря.  А допомогли їм у цьому учні 6-А класу (класний керівник Лілія Коваль) – члени клубу «Бібліотек@ - твоя територія». Вони давали дітям завдання, підраховували бали та були відповідальні за маршрутні листи. Усі учасники заходу вміло показали свої знання із життя та творчості великого Кобзаря, організаторські здібності та навички працювати в команді задля спільної перемоги.

Завідувач бібліотеки

Кам’янець-Подільського ліцею №10

Ольга Потапова





"Слово Тараса - наша окраса" Поетичний колаж
Категорія: Публікація сайту / Шевченко / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 165
Дата: 14-03-2023, 10:56
Вшановуючи творчість великого Кобзаря, який у своїх віршах прославляв красу та велич рідного краю, для учнів 3-Б класу Кам'янець-Подільського ліцею №10 організований поетичний колаж "Слово Тараса - наша окраса!"

Завідувач бібліотеки
Кам'янець-Подільського ліцею №10
Ольга Потапова




Конкурс читців «З Днем народження, Тарасе! Віночок сплітаємо з твоїх віршів – такий подарунок несемо тобі!»
Категорія: Публікація сайту / Шевченко / Бібліотечна справа / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 3 800
Дата: 14-03-2023, 10:54
Поете-пророче і сину народний,
Ти гордий, достойний, бо ти благородний…
В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко.
«З Днем народження, Тарасе! Віночок сплітаємо з твоїх віршів – такий подарунок несемо тобі!» – під таким гаслом відбувся конкурс читців у Кам’янець-Подільському ліцеї №10, який підготували вчитель української мови та літератури Оксана Гуцал та завідувач бібліотеки Ольга Потапова. 
Метою якого було – вшанування творчої спадщини Т.Г. Шевченка, виявлення обдарованої молоді, підтримка талановитих майстрів художнього слова та збагачення їх навичками акторської і сценічної майстерності.
Читці показали доволі оригінальні підходи до декламації, завдяки яким твори Шевченка були насичені індивідуальним емоційним забарвленням. Оригінальною частиною конкурсу між оголошенням та представленням учасників був виступ ведучих Назара Гуцала та Владислава Лівіцького із цікавим усним журналом про творчість та біографію Кобзаря.
Приємно усвідомлювати, що серед наших вихованців багато талантів.

Завідувач бібліотеки
Кам’янець-Подільського ліцеї №10
Ольга Потапова




Всесвітній день письменника
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Світова література / Українська мова та література / Художня культура | Автор: Zaspa | Переглядів: 187
Дата: 2-03-2023, 09:31
3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – День письменника. Подію заснував ПЕН-клуб (міжнародне об’єднання письменників) у 1986 році. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.
Всесвітній день письменника можуть вважати своїм професійним днем також редактори, журналісти, історики, бібліотекарі та інші майстри слова. Саме 3 березня усі автори мають можливість зібратись для презентації творчих напрацювань, обговорення літературних новинок та нагородження найкращих за письменницьку діяльність.

Псевдоніми українських письменників





Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Вересень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Наша адреса:


29013, м. Хмельницький
вул. Проскурівського Підпілля, 139
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com

Популярне


НА ВЕРХ