RSS 2.0

Національний тиждень читання - 2023. «Бути своїми»
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 2 991
Дата: 6-12-2023, 11:00
Цьогоріч 4-10 грудня Український інститут книги проводить щорічну акцію «Національний тиждень читання». Її мета — об'єднати суспільство довкола читання. Гасло 2023 року - «Бути своїми».
Як зазначають організатори, гасло означає зв’язок між поколіннями та демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами: «Ми віримо, що зорганізована акція стане прекрасною можливістю нагадати всім українцям про важливість читання як доступної та корисної практики дозвілля, професійного розвитку і соціальної адаптації».
У фокусі акції — постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого українці відзначатимуть 13 грудня.






Матеріали про Голодомор 1932–1933
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 60
Дата: 24-11-2023, 10:50
До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. 
Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. День пам’яті жертв Голодомору. Запали свічку пам'яті за вбитими голодом. Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

Візуальні матеріали в підтримку акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Завантажити можна за посиланням.

Підбірка відео, книг, виставкових проєктів Українського інституту національної пам'яті на тему Голодомору 1932–1933 років для перегляду, завантаження та поширення. Перелік доповнюватиметься.
Детальніше на сайті Українського інституту національної пам’яті за покликанням https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/materialy-pro-golodomor-1932-1933?fbclid=IwAR3OkBRplC_8s4_9YsGTVhs0zmEu1NVjuKVaTg38aflzHz_jokn_4IPMlSM

Відео із закликом 25 листопада 2023 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Запали свічку пам’яті!» і ролик «Ти приніс мені яблуко»)




Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти: посібники
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО | Автор: Zaspa | Переглядів: 648
Дата: 30-10-2023, 10:16
Протягом 2022–2023 років фахівці Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського в межах двох наукових досліджень підготували наукову продукцію та направляють на Вашу адресу для впровадження у роботу, а саме:
НД «Інформаційні ресурси освітянських бібліотек у розвитку педагогіки, психології та освіти»
1.Інформаційні ресурси бібліотек закладів освіти: формування та використання: практ. посіб. / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; [Григоревська О. В., Матвійчук О. Є., Вараксіна Н. В., Кропочева Н. М., Бойко С. Т. ; наук. ред.: Пономаренко Л. О.]. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2022. – 181 с. – (Серія «На допомогу професійній самоосвіті працівників освітянських бібліотек» ; вип. 28 ). ISBN 978-966-924-984-5
ЕБ НАПН: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/733479 ;
вебпортал ДНПБ: http://dnpb.gov.ua/ua/?ourpublications=32839
2.Бібліотека в інформаційно-освітньому середовищі: наук.-допом. бібліогр. покажч. / НАПН України, Держ. наук.-пед. б-ка України ім. В. О. Сухомлинського ; [упоряд.: А. І. Рубан, І. Г. Лобановська ; наук. ред. Л. О. Пономаренко ; наук. консультант Т. В. Добко]. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2022. – 195 с. – (Серія «На допомогу професійній самоосвіті працівників освітянських бібліотек» ; вип. 26). ISBN 978-966-924-970-8
ЕБ НАПН: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/733351;
вебпортал ДНПБ: http://dnpb.gov.ua/ua/?ourpublications=32637
3. Сучасні форми і методи забезпечення інформаційних потреб користувачів освітянських бібліотек: метод. рек. / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; [авт.-упоряд.: Матвійчук О. Є., Сошинська Я. Є. ; наук. ред. Пономаренко Л. О. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2022. – 74 с. – (Серія «На допомогу професійній самоосвіті працівників освітянських бібліотек» ; вип. 27). ISBN 978-966-924-965-4
ЕБ НАПН: https://lib.iitta.gov.ua/id/eprint/733177 ;
вебпортал ДНПБ: http://dnpb.gov.ua/ua/?ourpublications=32323
4. Науково-інформаційна діяльність провідних освітянських бібліотек – 2023: довідник / НАПН України, ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського ; [уклад.: О. Л. Гончаренко, К. Б. Щегельська ; наук. ред. Л. О. Пономаренко]. – Вінниця : ТВОРИ, 2023. – 112 c. ISBN 978-617-552-404-6
ЕБ НАПН: https://lib.iitta.gov.ua/737262/
вебпортал ДНПБ: http://dnpb.gov.ua/ua/?ourpublications=35283




День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора, автора першої історії України
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 3 401
Дата: 27-10-2023, 09:59
Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови". До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.
Цьогоріч, через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
Нестор (1056–1114) – монах Києво-Печерської лаври. Вважається, що саме він є автором першої писемної історії України — "Повісті врем'яних літ". Вона створювалась в 11 — на початку 12 століття Нестором та іншими літописцями. Вона починається з порушення проблеми "Звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав правити". Пам'ятка не збереглася до нашого часу, але існує в Лаврентіївському (1377) та Іпатіївському (Іпатському, друге десятиліття 15 ст.) списках — коли пам'ятку переписали, на той час це було своєрідне "перевидання" рукописних творів.
Доктор історичних наук Михайло Брайчевський називає Нестора одним з найбільших письменників раннього європейського середньовіччя. А з "Повістю врем'яних літ" пов’язують початок історії української літератури.
Традиційно до цього свята в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, зокрема в культурних закладах, бібліотеках, в школах та вишах цього дня проводять серії заходів. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
Фахівцями бібліотеки ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського підготовлено виставку-презентацію, що присвячена одному із найстаріших мовних підручників в Україні, пам'ятці української культури ХVII ст. «Грамматіки, или Писменница языка Словенскаго (до 385-річчя з часу виходу в Кременці)».




Сухомлинський Василь Олександрович (1918 –1970)
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО | Автор: Zaspa | Переглядів: 67
Дата: 27-09-2023, 14:29
28 вересня виповнюється 105 роки від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського – українського педагога, кандидата педагогічних наук, директора школи, вчителя, публіциста, дитячого письменника.

Інформацію про життя та діяльність В.О. Сухомлинського представлено на сторінці «Сухомлинський Василь Олександрович» електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу ДНПБ «Видатні педагоги України та світу». Усіх зацікавлених запрошуємо до ознайомлення.

Джерело ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського




Ти як? Повертаємось до школи
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Педагогіка | Автор: Zaspa | Переглядів: 106
Дата: 30-08-2023, 09:51
До початку нового навчального року і з нагоди відзначення Дня знань фахівцями ДНП бібліотеки України імені В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО підготовлено методичний кейс «Ти як? Повертаємось до школи», в якому представлено нормативні документи, ідеї та сценарії святкування Дня знань і проведення першого уроку у закладах загальної середньої освіти тощо. Інформація буде корисною для вчителів, керівників освітніх установ, бібліотекарів, студентів - майбутніх педагогів та слухачів курсів підвищення кваліфікації.

Перегляд за покликанням ВИСТАВКА

Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробили урок «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!» до старту нового навчального року 2023-2024. Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнівства, а саме для 1-6 та 7-11 класів.(сайт МОН https://mon.gov.ua/ua/news/zaproshuyemo-vchiteliv-1-veresnya-provesti-pershij-urok-pro-vazhlivist-mentalnogo-zdorovya)
Запропонований урок «Ти як? Повертаємось до школи!» навчить дітей декількох технік саморегуляції для того, щоб подолати страх чи тривожність, заспокоїтися, розслабитися та підтримати себе як під час навчання, так і в позашкільному житті. Матеріали уроку містять відеозвернення психологів, які розкажуть дітям про те, як працюють наші емоції, та покажуть прості вправи, що допоможуть стабілізуватися у складні моменти.

Завантажити сценарій уроку можна за посиланням.





До Дня Незалежності України
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО | Автор: Zaspa | Переглядів: 92
Дата: 30-08-2023, 09:45
 У 2023 році Україна відзначить 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни. За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми - українці.
Фахівцями ДНП бібліотеки України імені В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО підготовлено виставку «Навіки вільна, незалежна моя Україна».

Перегляд за покликанням ВИСТАВКА





МЕНЮ сайту

Головна сторінка
Акція "Маки пам'яті"
Електронна версія "Майбуття"
Журнал "Педагогічний вісник"
Нам повідомляють
Інформаційні повідомлення
Вчимося жити разом (ВЖР)
Творча скарбничка
Науково-методичні праці працівників ХОІППО
Бібліотечна справа
Виставки бібліотеки ХОІППО
Літні мовні табори
Англійська мова
Німецька мова
Польська мова
Астрономія
Біологія
Всесвітня історія
Географія
Дошкільна освіта
Екологія
Економіка
Етика
Інформатика (програмування) та ІКТ
Історія України
Креслення
Математика
Художньо-естетична освіта
Здоров'язберігаючі технології
Початкова освіта (1-4 кл)
Правознавство
Природознавство
Психологія
Педагогіка
Російська мова
Світова література
Трудове навчання
Українська мова та література
Фізика
Фізична культура
Французька мова
Хімія
Художня культура
Управління освітою
Виховна робота
Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
Тарас Шевченко - 200!

Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Голосування


Теги

Наша адреса:


29027, м. Хмельницький
вул. Озерна, 14,
каб 101 (1 поврех)
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com