RSS 2.0

ЮНІ ЛІСІВНИКИ ПЛІЩИНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ЗБЕРІГАЮТЬ ТРАДИЦІЇ І ПРИМНОЖУЮТЬ ЗДОБУТКИ СВОГО УЧНІВСЬКОГО ЛІСНИЦТВА
Категорія: Публікація сайту / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 546
Дата: 7-03-2024, 14:37
   
В Пліщинській гімназії тривалий час функціонує учнівське лісництво «Пліщинське», єдине таке на Хмельниччині, що має почесне звання зразкового, а на його базі хмельницькі натуралісти десять років  поспіль організовували плідну гурткову й навчально-методичну роботу.
Керівник учнівського лісництва та гуртків юних лісівників - Микола Андрійович Зведенюк, вихованці якого, під його ж керівництвом, вивчають лісівничі дисципліни, проводить з ними практичні заняття й наукові дослідження за завданнями науковців, екскурсії, трудові десанти з метою участі в лісокультурних заходах і профорієнтації на лісівничі професії тощо.
Успішну діяльність учнівського лісництва в контексті співпраці з освітянами постійно забезпечували дбайливі й щедрі шефи - шепетівські лісівники під керівництвом директора ДП «Шепетівське лісове господарство» Володимира Михайловича Сасюка, які допомогли своїм підопічним створити на базі школи красивий шкільний дендропарк та обладнали їм кабінет лісознавства.

Більш детально про все це можна довідатися за гіперпосиланнями»:

- Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини. Інформаційно-довідкове видання. – Хмельницький: ТОВ «Поліграфіст – 3», 2020. – 248 с. ;

- Ліси Хмельниччини. Науково-популярне видання. Тимощук О. О., Зведенюк М. А., Климчук В. В. – Хмельницький: ТзОВ «Поліграфіст», 2017. – 264 с. іл. ;

- Живі смарагди Шепетівщини. Нарис про природні багатства краю, здобутки діяльності лісогосподарського підприємства та учнівських лісництв /За редакцією М. А. Зведенюка, керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району/. - Шепетівка: ФОП Фрейліхман З. Ю., 2016. - 136 с. іл. ;

- Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини. Навчально-методичний посібник на допомогу керівникам гуртків юних лісівників. Зведенюк М.А. – Київ-Хмельницький: ТзОВ «Поліграфіст», 2019. – 752 с.

- Навчальна екологічна стежка «У барвистім дивосвіті» Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Розробник М.А.Зведенюк (паспорт з описом). 29.03.2021 р.

За матеріалами сайту «Юннати Хмельниччини»




Завжди сучасний Шевченко. Вечір-колаж
Категорія: Публікація сайту / Шевченко / Бібліотечна справа / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 15
Дата: 7-03-2024, 11:42

  Згадка про Тараса Шевченка викликає ряд звичних асоціацій – геніальний поет з нелегкою долею. Але в очах сучасників Великий Кобзар виглядає дещо інакше: бунтар та модник, що мав у житті багато суперечливих моментів, про які не звикли говорити. Кожне покоління відкриває в ньому щось нове для себе.

Відкривали для себе Шевченка по-новому й учні 9-В класу, читачі бібліотеки Кам'янець-Подільського ліцею № 10 та користувачі бібліотеки-філії № 7.

Учасникам заходу було запропоновано поглянути на Кобзаря, як на справжнього українського супергероя. У процесі обговорення пригадали широко- та маловідомі рядки з творчості поета, презентували мистецький доробок Кобзаря, слухали сучасні пісні, автором текстів яких є Тарас Григорович.

А про Шевченка як архітектора повідали викладачі та студенти Кам'янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну. Розповіли про проєкт «Хата Мрія», що має реалізуватися за ідеями самого Кобзаря. Учасникам заходу запропонували взяти участь у воркшопі, й уявити себе дизайнерами, архітекторами та з підручних матеріалів створити своє бачення "Хати Мрії".

Шевченко – легендарний, бо він різний. У його постаті – безліч світів, поглядів, можливостей. Він завжди близький нам, завжди актуальний і сучасний.



Завідувач бібліотеки

Кам’янець-Подільського ліцею №10

Ольга ПОТАПОВА





Патріотична казка «Герої нашого часу»
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 33
Дата: 21-02-2024, 12:06
20 лютого вся Україна відзначає пам'ятну дату – День Героїв Небесної Сотні.
Учні 4-А класу (класний керівник Наталія Починок) Кам’янець-Подільського ліцею №10 зібралися вшанувати пам'ять Героїв Небесної сотні на бібліотечний захід «Герої нашого часу».
Завідувачка бібліотекою Ольга Потапова розповіла дітям правдиву історію про нашу країну і її героїв. Учні переглянули історичний відеоролик «День Героїв Небесної сотні», виконали цікаві завдання, зробили великий колаж нашої країни з побажаннями «З небес охороняють Україну…». Таким чином вони вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбутнього, задля єдності і свободи України.

Завідувач бібліотеки
Кам’янець-Подільського ліцею №10
Ольга Потапова




Національний тиждень читання - 2023. «Бути своїми»
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 2 991
Дата: 6-12-2023, 11:00
Цьогоріч 4-10 грудня Український інститут книги проводить щорічну акцію «Національний тиждень читання». Її мета — об'єднати суспільство довкола читання. Гасло 2023 року - «Бути своїми».
Як зазначають організатори, гасло означає зв’язок між поколіннями та демонструє силу єднання українців, згуртованих перед труднощами: «Ми віримо, що зорганізована акція стане прекрасною можливістю нагадати всім українцям про важливість читання як доступної та корисної практики дозвілля, професійного розвитку і соціальної адаптації».
У фокусі акції — постать Миколи Хвильового, 130 років від дня народження якого українці відзначатимуть 13 грудня.






Матеріали про Голодомор 1932–1933
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 60
Дата: 24-11-2023, 10:50
До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. 
Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. День пам’яті жертв Голодомору. Запали свічку пам'яті за вбитими голодом. Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

Візуальні матеріали в підтримку акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Завантажити можна за посиланням.

Підбірка відео, книг, виставкових проєктів Українського інституту національної пам'яті на тему Голодомору 1932–1933 років для перегляду, завантаження та поширення. Перелік доповнюватиметься.
Детальніше на сайті Українського інституту національної пам’яті за покликанням https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/materialy-pro-golodomor-1932-1933?fbclid=IwAR3OkBRplC_8s4_9YsGTVhs0zmEu1NVjuKVaTg38aflzHz_jokn_4IPMlSM

Відео із закликом 25 листопада 2023 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Запали свічку пам’яті!» і ролик «Ти приніс мені яблуко»)




Запалюй добро у серці!
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 56
Дата: 14-11-2023, 10:39
 





Щорічно 13 листопада, починаючи з 1998 року, у світі відзначається Всесвітній день доброти. З нагоди цього дня для учнів 5-Б класу (класний керівник Ольга Потапова) Кам`янець-Подільського ліцею №10 було проведено цікаве, веселе, пізнавальне свято «Запалюй добро у серці!».
У ході свята діти переглянули інформаційний відеоролик, висловили свої міркування про добро та його важливість у нашому житті, провели флешмоб «Запалюй добро!», виконали цікаві завдання: дібрали спільнокориневі слова та асоціації до слова «добро», склали портрет доброї людини, впорядкували деформовані прислів’я про доброту й людяність, сформували дерево гарних вчинків, поділившись своїми щирими побажаннями. А дитячі книги про доброту і милосердя, добрі вчинки допомогли їм у цому.
На завершення свята юні добрики отримали «Пам’ятки добрих справ» та солодкі подарунки – символи дня доброти.

Завідувачка бібліотеки
Кам`янець-Подільського ліцею №10
Ольга Потапова




День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора, автора першої історії України
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Українська мова та література / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 3 401
Дата: 27-10-2023, 09:59
Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 "Про День української писемності та мови". До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна.
Цьогоріч, через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.
Нестор (1056–1114) – монах Києво-Печерської лаври. Вважається, що саме він є автором першої писемної історії України — "Повісті врем'яних літ". Вона створювалась в 11 — на початку 12 століття Нестором та іншими літописцями. Вона починається з порушення проблеми "Звідки пішла Руська земля і хто в ній найперший почав правити". Пам'ятка не збереглася до нашого часу, але існує в Лаврентіївському (1377) та Іпатіївському (Іпатському, друге десятиліття 15 ст.) списках — коли пам'ятку переписали, на той час це було своєрідне "перевидання" рукописних творів.
Доктор історичних наук Михайло Брайчевський називає Нестора одним з найбільших письменників раннього європейського середньовіччя. А з "Повістю врем'яних літ" пов’язують початок історії української літератури.
Традиційно до цього свята в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, зокрема в культурних закладах, бібліотеках, в школах та вишах цього дня проводять серії заходів. Свято нагадує про давність української мови, яка є єдиною державною, про історію її абетки, розповідає про розвиток української писемності, та й загалом популяризує українську мову в Україні та за кордоном.
Фахівцями бібліотеки ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського підготовлено виставку-презентацію, що присвячена одному із найстаріших мовних підручників в Україні, пам'ятці української культури ХVII ст. «Грамматіки, или Писменница языка Словенскаго (до 385-річчя з часу виходу в Кременці)».




МЕНЮ сайту

Головна сторінка
Акція "Маки пам'яті"
Електронна версія "Майбуття"
Журнал "Педагогічний вісник"
Нам повідомляють
Інформаційні повідомлення
Вчимося жити разом (ВЖР)
Творча скарбничка
Науково-методичні праці працівників ХОІППО
Бібліотечна справа
Виставки бібліотеки ХОІППО
Літні мовні табори
Англійська мова
Німецька мова
Польська мова
Астрономія
Біологія
Всесвітня історія
Географія
Дошкільна освіта
Екологія
Економіка
Етика
Інформатика (програмування) та ІКТ
Історія України
Креслення
Математика
Художньо-естетична освіта
Здоров'язберігаючі технології
Початкова освіта (1-4 кл)
Правознавство
Природознавство
Психологія
Педагогіка
Російська мова
Світова література
Трудове навчання
Українська мова та література
Фізика
Фізична культура
Французька мова
Хімія
Художня культура
Управління освітою
Виховна робота
Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
Тарас Шевченко - 200!

Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Голосування


Теги

Наша адреса:


29027, м. Хмельницький
вул. Озерна, 14,
каб 101 (1 поврех)
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com