RSS 2.0

» » ЮНІ ЛІСІВНИКИ ПЛІЩИНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ЗБЕРІГАЮТЬ ТРАДИЦІЇ І ПРИМНОЖУЮТЬ ЗДОБУТКИ СВОГО УЧНІВСЬКОГО ЛІСНИЦТВА
ЮНІ ЛІСІВНИКИ ПЛІЩИНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ЗБЕРІГАЮТЬ ТРАДИЦІЇ І ПРИМНОЖУЮТЬ ЗДОБУТКИ СВОГО УЧНІВСЬКОГО ЛІСНИЦТВА
Категорія: Публікація сайту / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 2 137
Дата: 7-03-2024, 14:37

В Пліщинській гімназії тривалий час функціонує учнівське лісництво «Пліщинське», єдине таке на Хмельниччині, що має почесне звання зразкового, а на його базі хмельницькі натуралісти десять років поспіль організовували плідну гурткову й навчально-методичну роботу.

Керівник учнівського лісництва та гуртків юних лісівників - Микола Андрійович Зведенюк, вихованці якого, під його ж керівництвом, вивчають лісівничі дисципліни, проводить з ними практичні заняття й наукові дослідження за завданнями науковців, екскурсії, трудові десанти з метою участі в лісокультурних заходах і профорієнтації на лісівничі професії тощо.

Успішну діяльність учнівського лісництва в контексті співпраці з освітянами постійно забезпечували дбайливі й щедрі шефи - шепетівські лісівники під керівництвом директора ДП «Шепетівське лісове господарство» Володимира Михайловича Сасюка, які допомогли своїм підопічним створити на базі школи красивий шкільний дендропарк та обладнали їм кабінет лісознавства.

Більш детально про все це можна довідатися за гіперпосиланнями»:

- Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини. Інформаційно-довідкове видання. – Хмельницький: ТОВ «Поліграфіст – 3», 2020. – 248 с. ;

- Ліси Хмельниччини. Науково-популярне видання. Тимощук О. О., Зведенюк М. А., Климчук В. В. – Хмельницький: ТзОВ «Поліграфіст», 2017. – 264 с. іл. ;

- Живі смарагди Шепетівщини. Нарис про природні багатства краю, здобутки діяльності лісогосподарського підприємства та учнівських лісництв /За редакцією М. А. Зведенюка, керівника зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шепетівського району/. - Шепетівка: ФОП Фрейліхман З. Ю., 2016. - 136 с. іл. ;

- Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини. Навчально-методичний посібник на допомогу керівникам гуртків юних лісівників. Зведенюк М.А. – Київ-Хмельницький: ТзОВ «Поліграфіст», 2019. – 752 с.

- Навчальна екологічна стежка «У барвистім дивосвіті» Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Розробник М.А.Зведенюк (паспорт з описом). 29.03.2021 р.

Реформації, що останнім часом сталися в галузях освіти й лісового господарства, мають незворотній вплив на стан діяльності учнівських лісництв як в Україні, так і на Шепетівщині. Однак ентузіазм – незбагненний стан людського розуму та донкіхотство людей, закоханих у свою улюблену справу, які не зважають на різноманітні труднощі й перешкоди, наполегливо їх долають, реалізовують задумане і досягають омріяної мети. Так можна сказати про творців учнівського лісництва та їх вихованців. На жаль, переведення школи в статус гімназії та втрата у її навчальному процесі старшокласників не дає учням можливості повноцінно завершувати науково-дослідницьку роботу на базі цього закладу, яку вони започатковують ще в середніх класах.

Однак ця непересічна й важлива робота з дітьми продовжує триматися на високому рівні завдяки особистому ентузіазму та науково-педагогічній творчості Миколи Андрійовича і його сподвижників – лісівників, колег і батьків тих учнів, які прагнуть до знань та здобування лісівничих професій.

Дирекція гімназії і педагогічний колектив приділяють велику увагу пошуковій, дослідницькій та науково-дослідній роботі. Це підтверджують численні перемоги їх юних лісівників на місцевому, всеукраїнському і міжнародному рівнях: грамоти, дипломи, медалі, Гран-прі. Характерним є те, що науково-дослідницькі роботи проводяться під керівництвом науковців профільних закладів вищої освіти й наукових установ України.

Не став винятком і 2023-2024 навчальний рік, який ще раз яскраво показав, що традиції і непересічні здобутки попередніх поколінь примножує сьогоднішнє покоління юних лісівників Пліщинської гімназії та їх педагоги.

Сучасний промисловий розвиток характеризується стрімким зростанням об’ємів використання сировини й матеріалів. Хмельниччина відноситься до лісодефіцитних територій і тому дослідження процесу накопичення фітомаси стовбурової деревини  біологічних видів промислових порід набувають в нашій області особливого значення при оцінюванні якісних параметрів сировини і матеріалів. В.Є.Віхров зазначав, що наукові питання розвитку сучасного деревинознавства полягають у вивченні будови, фізико-механічних та хімічних властивостей деревини у зв’язку з умовами проростання і умовами росту. В контексті цього й проводять свої дитячі наукові дослідження пліщинські юні лісівники, які зі своїм керівником вирішили провести дослід на тему «Лісівничо-екологічні особливості та якісні характеристики дуба звичайного, сформованого в басейні річки Прип’ять». Ідею досліджень їм підказали науковці Інституту лісового та садово-паркового господарства НЛТУ України, що у Львові.

Одним із викликів лісогосподарського виробництва в контексті президентської ініціативи «Зелена країна» та забезпечення ефективного використання деревних ресурсів є удосконалення і розробка методів діагностування, обліку та оцінки якості листяних порід. Деревина дуба має високі фізичні властивості і надзвичайно красиву текстуру. Сфера використання у народному господарстві дуже широка, що призвело до виснаження запасів цієї цінної породи в Україні та гострої потреби в істотному збільшенні площ дубових насаджень.

Тему до розробки прийняв Ілля Єсіпов, тоді ще учень сьомого класу. На початку виконання дослідницької роботи підібрали літературні джерела, необхідні учню, визначили пробні площі, відібрали взірці для досліджень і розпочали вивчати фізичні властивості деревини дуба на конкретній території Малого Полісся. Досліди проводилися як у класі учнівського лісництва, так і в університетських лабораторіях у Львові. Результати виявилися позитивними. Робота, в якій досліджено лісівничо-екологічні особливості, макро- і мікробудову, фізичні властивості деревини дуба, їх мінливість по висоті і радіусу стовбура, була представлена на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв (м. Житомир ) і відзначена, так як і учнівське лісництво, Дипломом ІІІ ступеня.

Згодом, було вирішено продовжувати дослідження, а отримані результати виконаної роботи презентувати на конкурсі-захисті Малої академії наук України. Отже, праці додалося, а ще ж потрібно було написати мотиваційний лист, анотацію, створити постер та ін.

Однак Ілля із поставленими перед ним завданнями справився успішно, а під час конкурсу-захисту на обласному етапі МАН, незважаючи на свій вік, адже конкурував зі старшокласниками, він набрав найбільшу кількість балів і виборов почесне ІІ місце. Юний лісівник примножив здобутки своїх попередників і ще раз підтвердив, що в Пліщинському зразковому учнівському лісництві навчання й практична діяльність юних лісівників мають науковий супровід і продовжують залишатися на високому рівні.

Матеріали проведених досліджень також висвітлені у всеукраїнській збірці тез науково-дослідницьких робіт «Від деревця до лісу - разом робимо важливе» та передані для використання у лісовий відділ філії «Шепетівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

У планах юного лісівника Іллі Єсіпова продовження виконання наукових досліджень щодо механічних властивостях деревини цього цінного в лісовому господарстві виду, а у його наставника М.А.Зведенюка - продовження діяльності учнівського лісництва на базі Пліщинської гімназії та досягнення нових успіхів його вихованцями в умовах війни, важких складнощів і викликів сьогодення.


За матеріалами сайту «Юннати Хмельниччини»Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • ПІДВЕДЕНО ПІДСУМКИ НАВЧАННЯ ЮНИХ ЛІСІВНИКІВ ПЛІЩИНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ І НАМІЧЕНО НОВІ ПЛАНИ
 • До ДП «Славутське лісове господарство» завітали вихованці Нетішинського учнівського лісництва.
 • Шепетівські освітяни занесли на Дошку Пошани Зразкове учнівське лісництво «Пліщинське»
 • Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м. Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом»
 • Лісівники і освітяни Хмельниччини презентували в столиці України здобутки співпраці
 • Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Квітень 2024    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930 

  Наша адреса:


  29013, м. Хмельницький
  вул. Проскурівського Підпілля, 139
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com

  НА ВЕРХ