RSS 2.0

» » Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м. Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом»
Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м. Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом»
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 3 336
Дата: 16-03-2017, 09:23
Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м. Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом» Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м. Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом» Кращі керівники учнівських лісництв та лісівники Хмельниччини презентували здобутки своєї спільної діяльності у м. Києві на Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом» З 14 по 15 березня 2017 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом», яку проводили Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України за участі обласних делегацій з числа досвідчених керівників і організаторів діяльності учнівських лісництв.
У складі делегації Хмельницької області були 5 педагогів - керівників кращих учнівських лісництв нашого краю та представники лісгоспів у складі:
- головного лісничого ДП «Шепетівський лісгосп» Заблоцького Олександра Васильовича;
- директора Національного природного парку «Мале Полісся» Сасюка Андрія Володимировича;
- лісничого Пліщинського лісництва ДП «Шепетівський лісгосп» Савчука Михайла Вікторовича;
- інженера лісових культур ДП «Ізяславське лісове господарство» Мартинова Ігоря Ігоровича.
Конференція проводилася освітянами і лісівниками з метою привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних закладів, органів державної влади і громадських організацій в поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв України.
Учасники заходу - кращі працівники установ і підприємств лісового господарства, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, профільних науково-дослідних установ, керівники учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, під час якого презентували діяльність своїх учнівських лісництв, реалізацію інноваційних проектів та обмінювалися з колегами набутим досвідом з цього напрямку роботи навчання, виховання і профорієнтації учнівської молоді на лісогосподарські професії.
Програмою Конференції, що проходила на базі Національного ЕНЦУМ, була передбачена робота 2-х сесій під час пленарного засідання:
- 1 сесія. Тема: «Стале управління лісами»;
- 2 сесія. Тема: «Вплив глобальних змін клімату на лісовідновлення та лісозбереження».
Презентувались обласні експозиції 2-х тематичних виставок:
- тематична виставка: «Лісовідтворення. Пошуки молоді»;
- виставка методичних матеріалів і видавничої продукції згідно з тематикою Конференції.
Працювали також 3 дискусійні майданчики на актуальні теми:
- майданчик № 1 з теми «Проблеми збереження лісів в умовах сучасної економіки»;
- майданчик № 2 з теми: «Пріоритети лісівничої освіти в контексті збалансованого розвитку»;
- майданчик № 3 з теми: «Шкільні лісівництва: аналіз та перспективи розвитку».
14 березня на пленарному засіданні науково-практичної конференції від делегації Хмельницької області виступив директор Національного природного парку «Мале Полісся» Андрій Володимирович Сасюк з доповіддю «Учнівські лісництва на базі закладів освіти та НПП «Мале Полісся» - школа юних знавців і охоронців лісу рідного краю та кузня майбутніх науковців і висококваліфікованих лісогосподарських кадрів».
Під час презентації інноваційних проектів Конференції керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району Микола Андрійович Зведенюк презентував її учасникам науково-популярне видання природничо-краєзнавчого і навчально-виховного змісту «Ліси Хмельниччини», книгу-нарис «Живі смарагди Шепетівщини», авторський проект Програми гуртка юних лісівників з календарно-тематичним плануванням та тематичними розробками навчальних занять до неї, які були підготовлені ним на основі власного досвіду навчання і виховання юних лісівників з участю колег-ентузіастів, хмельницьких педагогів-натуралістів, лісівників і науковців.
Столичні організатори Конференції підготували в електронному форматі Збірник матеріалів, до якого делегати нашої області підготували 6 змістовних тематичних статей:
- «Формування природоохоронної культури учнівської молоді шкільного віку в процесі залучення до природозаповідної справи та лісогосподарських робіт на базі Національного природного парку «Мале Полісся» як перспективний напрямок лісової педагогіки» (Сасюк Андрій Володимирович, директор НПП «Мале Полісся»);
- «Михлянське учнівське лісництво: збережемо і примножимо багатства лісів рідного малополіського краю /з історії діяльності шкільного учнівського лісництва/» (Лисюк Михайло Анатолійович, директор, керівник учнівського лісництва Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського району);
- «Тематичні розробки навчальних занять гуртка юних лісівників» (Лиськова Марія Йосипівна, вчитель біології і хімії, керівник учнівського лісництва Гуківської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району);
- «Нетішинське учнівське лісництво: навчаємось, працюємо, обеоргаємо і власними руками відроджуємо навколишні ліси /з досвіду роботи учнівського лісництва профільного позашкільного закладу/» (Біла Аліна Михайлівна, керівник гуртків, керівник учнівського лісництва Нетішинського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді);
- «Лісова педагогіка: зразкове учнівське лісництво «Пліщинське» - школа любові до рідного краю, творчої праці та зростання майбутніх науковців і господарів лісів Шепетівщини» (Зведенюк Микола Андрійович, керівник зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», вчитель хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району);
- «Екологічна освіта і виховання юних лісівників шкільного учнівського лісництва як складова лісової педагогіки» (Григоров Ігор Миколайович, керівник учнівського лісництва, директор Масівецької ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького району).
З нагоди Міжнародного дня лісу, десятки кращих лісогосподарів та педагогів нашого краю - ентузіастів лісової педагогіки, навчання й виховання і профорієнтації вихованців учнівських лісництв та гуртків юних лісівників у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах, відзначені Грамотою Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ




Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • Столичні науковці й натуралісти запрошують освітян до участі у Всеукраїнській серпневій конференції «Педагогічний пошук - 2016»
  • Науково-практична конференція лісівників, освітян і науковців Хмельниччини
  • Юні лісівники Хмельниччини взяли участь у Х ювілейному Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв
  • Лісівники і освітяни Хмельниччини презентували в столиці України здобутки співпраці

  • НА ВЕРХ