29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
З нагоди відзначення Дня Соборності України читачі бібліотеки (учні 4-А класу) Кам’янець-Подільського ліцею №10 взяли участь у патріотичному КВК «З Україною в серці». Діти дізналися історію виникнення свята, пригадали державні та народні символи України, ознайомилися з поняттями «єдина» та «соборна». Залюбки розшифровували слова, вправно розв’язували кросворди й добирали прислів’я та виконували завдання на знання історії. Співали пісні про нашу Батьківщину, розповідали вірші та колядували, записували побажання рідній Україні та кріпили на карту. На завершення заходу утворили віночок єдності – символ духовного єднання та свободи українських земель.
Україна живе у серці кожного українця: маленького хлопчика з залитої сонцем пісочниці, романтичної білявки в блакитній сукні і серйозного дядечка з кейсом у руці. Любити, знати історію та звичаї своєї Батьківщини — святий обов’язок усіх її жителів. З нагоди відзначення Дня Соборності України п’ятикласники та вихованці гуртка «Юні книголюби» Кам’янець-Подільського ліцею №10 завітали у бібліотеку на патріотичну гру-вікторину «Україна у нашому серці». Діти гарно провести час та перевірили свої знання про нашу країну відповідаючи на запитання про історію, традиції та національні символи України. На завершення заходу утворили віночок єдності – символ духовного єднання та свободи українських земель.