RSS 2.0

ХОЕНЦУМу - 65
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія | Автор: Dryzhal | Переглядів: 31
Дата: 30-08-2017, 09:23
ХОЕНЦУМу - 65 ХОЕНЦУМу - 65 Нещодавно виповнилось 65 років комунальному позашкільному закладу обласної ради - Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді.
З серпня 1952 року в м. Проскурові (з 1954 року - м. Хмельницький) розпочала свою діяльність Кам’янець-Подільська (з 1954 року - Хмельницька) обласна станція юних натуралістів, яка з серпня 1992 року стала Хмельницьким обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.
Станцію юннатів очолювали: до жовтня 1952 року - Поляков З.Є., у жовтні 1952 року - Криштуль М.П., у вересні 1953 року - Манюк Д.М., у липні 1954 року - Шопша С.С., у липні 1962 року - Внуковський А.М., в січні 1965 року - Холевінська М.Я. З травня 1970 року до червня 1992 року директором цього закладу був Мазурок М.О.
Спочатку хмельницькі натуралісти розміщувались у центрі Проскурова в старовинному будиночку, на місці якого нині височіє готель «Прикордонник» з рестораном, та мали для юннатівської роботи 1,5 га дослідних ділянок на південній околиці міста по вул. Купріна. В 1962 станцію юннатів переселили на територію колишньої сільськогосподарської виставки з 4-ма павільйонами для навчальних приміщень і земельною ділянкою 2,5 га, що поряд з нинішнім дендропарком на проспекті Миру.
В 1976 році виконком Хмельницької обласної Ради передав для закладу приміщення та земельну ділянку колишньої Хмельницької 8-річної школи № 12 в мікрорайоні Гречани (4 будинки), центральний корпус якої збудував ще напередодні першої світової війни місцевий пан - знаменитий проскурівський лікар-офтальмолог Сергій Миколайович Полозов, де юннатівський заклад і розміщується до нинішнього часу. Шкільні приміщення й земля дістались хмельницьким юннатам завдяки особистому наполегливому втручанню та авторитетним клопотанням в облвно, високих кабінетах обласних партійних і радянських органів Любові Петрівни Манорик, тодішнього директора Української республіканської СЮН.
За 40 років існування заклад неодноразово відзначався за здобутки в юннатівській роботі гуртківців та їх педагогів медалями, дипломами, грамотами і цінними подарунками з Києва та Москви. В 1967 році Хмельницька обласна станція юннатів стала переможцем Всесоюзного огляду позашкільних закладів, а в 1976 році - переможцем «Зеленбуду» піонерської мічурінської п’ятирічки в Україні в 1971-1975 рр.
З 23 червня 1992 року директором станції, реорганізованої 19 серпня 1992 року в еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, призначений Климчук Василь Васильович, котрий незмінно очолює заклад до цього часу.
Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ХОЕНЦУМ) координує навчально-методичну, науково-педагогічну, організаційно-масову і навчально-виховну діяльність профільних еколого-натуралістичних закладів та дитячих творчих об’єднань Хмельниччини, забезпечує систематичне залучення учнівської молоді краю до участі в міжнародних, Всеукраїнських і регіональних еколого-натуралістичних та інших природоохоронних і природознавчих заходах та напрямках еколого-натуралістичної роботи. Тут щорічно плануються і проводяться профільні семінари, методоб’єднання, конференції, навчальні заняття і семінари-тренінги, круглі столи, наради для керівників, методистів і керівників гуртків позашкільних закладів, вчителів біології, завідувачів НДЗД, профільних дитячих творчих об’єднань, методистів районних відділів та міських управлінь освіти. Для реалізації завдань екологічної освіти школярів краю видано ряд навчальних книг із загальним тиражом понад 30 тис. екземплярів.

В закладі є відділи: інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи, біології і сільського господарства, екології та охорони природи, працює 10 педпрацівників (в т.ч. директор), кожен з яких має вищу освіту, чотири педагоги - Відмінники освіти України. До участі у роботі його 60 юннатівських гуртків щорічно залучаються понад 0,9 тис. школярів.
З метою інтеграції екологічної освіти в європейський та світовий освітні простори Хмельницький ОЕНЦУМ розвиває міжнародну співпрацю через участь юннатів закладу у регіональних і фінальних етапах профільних міжнародних конкурсів: міжнародному конкурсі екологічних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», всесвітньому конкурсі науково-технічної творчості молоді Intel ISEF, Міжнародній Олімпіаді Проектів I-SWEEP, міжнародному конкурсі INFORMATRIX, міжнародному конкурсі INESPO, конкурсі винахідників «Leonardo Da Vinci», олімпіаді екологічних проектів INEPOEurоasia, Балтійському науково-інженерному конкурсі, Білоруській конференції учнів та Білоруському конкурсі учнівських науково-біологічних робіт, Міжнародному Фестивалі молодих науковців E(x)plory.
На щорічних національних та міжнародних виставках «Сучасна освіта в Україні», «Сучасні навчальні заклади», «Інноватика в сучасній освіті», під час громадської акції «Флагмани освіти і науки України» заклад отримував за новаторську працю педагогічного та юннатівського колективу ряд почесних відзнак, грамот, дипломів, сертифікатів, свідоцтв, 3 срібних і 2 золоті медалі міжнародних освітянських виставок, удостоєний почесних відзнак «Заклад-новатор», «Флагман освіти і науки України», «Переможець відкритого рейтингу «Золота когорта позашкільників», «Ніка», «Педагогічний Оскар», «Флагман позашкільної освіти України», «Лідер сучасної позашкільної освіти» та почесного звання «Лідер сучасної освіти».
Більш детально про Хмельницький ОЕНЦУМ і здобутки дитячої й педагогічної творчості та діяльності юннатів Хмельниччини можна довідатись на його сайті за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=57 .
Більше матеріалів про ХОЕНЦУМ за посиланням

За матеріалами Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Природа рідного краю в об’єктивах натуралістів Хмельниччини
 • Урок безпеки дорожнього руху юннатам Хмельницького ОЕНЦУМ проводили інспектори патрульної поліції
 • Дунаєвецькі юннати - переможці заочного етапу Всеукраїнського турніру юних натуралістів
 • Позашкільники-натуралісти вдосконалюють систему роботи з організації дослідницької діяльності учнівської молоді
 • 24 серпня - День незалежності України
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Сентябрь 2017    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com