RSS 2.0

» » Книга "Приходи і церкви Подільскої єпархії" стала загальнодоступною!
Книга "Приходи і церкви Подільскої єпархії" стала загальнодоступною!
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Виховна робота | Автор: Dryzhal | Переглядів: 52
Дата: 22-11-2017, 11:46
Книга "Приходи і церкви Подільскої єпархії" стала загальнодоступною!
Рідкісна і найцікавіша краєзнавча книга з минулого Хмельниччини стала доступною для кожного школяра, студента, педагога, науковця та краєзнавця
Книга «ПРИХОДЫ И ЦЕРКВИ ПОДОЛЬСКОЙ ЕПАРХИИ. Под редакцией священника Евфимия Сецинского)». - Біла Церква: Вид. Олександр Пшонівський, 2009. – ХІІ + 996 c. – (Бібліотека української краєзнавчої класики) зусиллями ентузіастів подільського краєзнавства нещодавно була відсканована, а її оцифрований варіант розміщений в мережі Інтернет для загального доступу науковців, педагогів, краєзнавців, учнівської і студентської молоді та всіх, хто цікавиться минулим нашого рідного краю.
Евфімій (Юхим) Йосипович Сіцінський по праву вважається фундатором поділлєзнавства, батьком історії Подільського краю. Однак, після більшовицьких гонінь і репресій проти українських священників та науковців книга «Приходы и церкви Подольской епархии», як і більшість його історико-краєзнавчих праць, стала загальнонедоступною і протягом тривалого часу познайомитись з нею могло лише обмежене коло людей.
Текст цієї, нині відсканованої і оцифрованої, книги, яка увійшла в серію перевидання кращих краєзнавчих праць з історії регіонів України, був надрукований білоцерківськими друкарями накладом 1000 екземплярів з незначними змінами та зі збереженням стилістичних особливостей авторського тексту за виданням: - «Приходы и церкви Подольской епархии. Труды Подольского епархиального историко-статистического комитета. Выпуск девятый. Под редакциею священника Евфимия Сецинского». – Каменец-Подольск., Типография С.И.Киржацкого, Николаевская площ., д. № 5., 1901.
Евфимій (Юхим) Сіцінський і його сподвижники узагальнили наявні у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття відомості про всі населенні пункти підросійського Поділля, що стосувалися переважно царин історії, археології, етнографії, природознавства й статистики та які сьогодні відкривають для кожного з нас неоціниму інформацію про минуле нашого рідного краю і його жителів.
В книзі подано всі найголовніші географічні, історичні, етнографічні відомості про усі поселення Поділля. Праця відзначається систематизацією фактичного матеріалу, новизною його викладу, серйозністю дослідження, глибиною пізнань, використанням писемних джерел, частина із яких безповоротно втрачена.
Оцифрований варіант книги віднині посяде чільне місце в електронній бібліотеці юннатів Хмельниччини на сайті ХОЕНЦУМ, де можна буде кожному бажаючому детально ознайомитись з її змістом за посиланням: http://hoencum.km.ua/?page_id=5.
Сподіваємось, що цей цифровий формат популярного видання, адресований науковцям, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією рідного краю, знадобиться у першу чергу юним дослідникам нашого минулого – школярам, які прагнуть пізнавати ази краєзнавства, навчаються проводити наукові дослідження і виконувати індивідуальні й колективні науково-дослідницькі роботи та захищати отримані результати на конкурсах-захистах МАН України, обирають науково-педагогічну працю своєю майбутньою професійною діяльністю в царині історії та краєзнавства.

Інна Міхайлиця, керівник гуртків Хмельницького ОЕНЦУМ.


Електронна книга (відсканована) за посиланням (625 Мб)

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Червона книга України: рослини Хмельниччини
 • Фахові видання інституту обдарованої дитини НАПН України приймають статті в свої часописи
 • БАЙДИЧ Олександр Васильович - «Почесний краєзнавець України»!
 • 24 серпня - День незалежності України
 • ЗБІРНИК НАУКОВИХ ПРАЦЬ
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Декабрь 2017    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com