RSS 2.0

» » Хмельницькі рятувальники ДСНС навчають юннатів ХОЕНЦУМ виконувати вимоги Правил пожежної безпеки та дбати про збереження свого життя і здоров’я
Хмельницькі рятувальники ДСНС навчають юннатів ХОЕНЦУМ виконувати вимоги Правил пожежної безпеки та дбати про збереження свого життя і здоров’я
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 122
Дата: 26-01-2018, 15:53
Хмельницькі рятувальники ДСНС навчають юннатів ХОЕНЦУМ виконувати вимоги Правил пожежної безпеки та дбати про збереження свого життя і здоров’я Хмельницькі рятувальники ДСНС навчають юннатів ХОЕНЦУМ виконувати вимоги Правил пожежної безпеки та дбати про збереження свого життя і здоров’я 25 січня у Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, на запрошення педагогів закладу, фахівці Відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Хмельницького міського управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Хмельницькій області організували для юннатів проведення практичних занять з вивчення Правил пожежної безпеки і безпечної поведінки в умовах виникнення надзвичайної ситуації. Працівники служби багато років поспіль плідно співпрацюють з юннатівським закладом, регулярно надаючи йому допомогу у забезпеченні безпечних умов функціонування матеріальної бази, проводячи тематичні навчальні заняття і інструктажі для педагогів, «круглі столи» та профілактичну роботу з вихованцями юннатівських гуртків.
Адже збереження життя і здоров’я дітей, навчання їх Правилам безпечної поведінки й безпеки життєдіяльності та ведення здорового способу життя завжди було і є нині актуальним аспектом навчально-виховного процесу цього профільного закладу позашкільної освіти, за що він неодноразово отримував різні почесні відзнаки зі столиці, а з 2012 року - включений в національну мережу шкіл сприяння здоров’ю.
Навчально-профілактичний захід проводився з метою поглиблення знань неповнолітніх про пожежну безпеку і працю працівників служби пожежної охорони України та рідного краю, які часто ризикуючи власним життям, рятують життя сотень інших людей, щодня ліквідовують пожежі, наслідки стихій, завжди вишукують час для навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності. Спілкуючись з юннатами закладу, старший лейтенант служби цивільного захисту, провідний фахівець ВЗНС ХМУ Головного управління ДСНС у Хмельницькій області Дмитро Юрійович Клімов пояснював їм, чому гасло «Запобігти, врятувати, допомогти» - основне гасло його колег-рятувальників, чому знання й безумовне дотримання вимог Правил пожежної безпеки забезпечує попередження нещасних випадків з дітьми під час виникнення пожежі та в умовах надзвичайних ситуацій, небезпечних для дитячого життя і здоров’я.
Офіцер-рятувальник, використовуючи технічні засоби навчання, фахову періодичну пресу і тематичні роздаткові матеріали, провів з неповнолітніми змістовну й цікаву для них бесіду про стан пожежної безпеки в місті Хмельницькому та інших містах і регіонах області, назвав основні причини пожеж, нагадав про основні вимоги Правил пожежної безпеки, а також детально розповів їм, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості, оперативності і злагоджених дій залежить рятування життя людей.
Вихованці юннатівських гуртків еколого-натуралістичного закладу з цікавістю та щирою повагою спілкувались з пожежником-рятувальником, уважно слухали його розповіді про нещасні випадки з участю дітей та пояснення їх причин, ставили багато запитань і самі відповідали на його запитання, демонстрували свої теоретичні й практичні знання Правил пожежної безпеки, уміння правильно користуватись сучасними вогнегасниками.
Окрім загального заняття у форматі «круглого столу» у кабінеті валеології, проводилось навчання вимогам Правил і для окремих груп гуртківців у кабінетах екології, біології та профорієнтації, під час яких вони цікавились, у якому закладі України можна отримати професію пожежника, коли, куди й на які небезпечні виклики найчастіше доводилось виїжджати пожежним загонам міста і області.
Вивчення неповнолітніми Правил пожежної безпеки та формування у них усвідомлення необхідності дотримання вимог безпеки життєдіяльності залишається важливою складовою у навчально-виховному процесі, профілактичній роботі по попередженню дитячого травматизму, збереженню життя і здоров’я дітей. А проведення педагогами закладу і рятувальниками цієї роботи спільно звісно має значно кращий ефект, адже такий формат навчання діти сприймають з більшою увагою та цікавістю.
Однак, без активної й безпосередньої участі батьків та громадськості педагогам і фахівцям-рятувальникам важко буде досягати наміченого результату профілактичної протипожежної роботи серед дітей та підлітків.
Сподіваємось, що цей змістовний навчально-профілактичний захід, проведений у закладі фахівцем ДСНС спільно з педагогами, сприятиме формуванню у неповнолітніх розуміння необхідності вивчати і добре знати Правила пожежної безпеки, усвідомлено виконувати їх вимоги та прагнути цього від інших.
Дирекція та педагоги закладу подякували офіцеру-рятувальнику ДСНС за змістовну розповідь і відповіді на численні дитячі допитливі запитання, а юннати запевнили свого поважного гостя, що будуть вивчати й дотримуватись Правил пожежної безпеки, а окремі з них ще й висловили бажання в майбутньому здобувати професію пожежника та поповнити ряди працівників цієї важливої для нашої країни служби.

Інна Міхайлиця, керівник гуртків Хмельницького ОЕНЦУМ.Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Урок безпеки дорожнього руху юннатам Хмельницького ОЕНЦУМ проводили інспектори патрульної поліції
 • Просвітницька робота у Нетішині
 • Тиждень знань з основ безпеки в ДНЗ №1 «Ромашка! м. Дунаївці
 • Складання правил здорового способу життя
 • Тиждень безпеки життєдіяльності
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Жовтень 2018    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com