RSS 2.0

» » Хмельницькі натуралісти обмінювалися досвідом юннатівської роботи з колегами у Чернівецькому ОЦЕНТУМ
Хмельницькі натуралісти обмінювалися досвідом юннатівської роботи з колегами у Чернівецькому ОЦЕНТУМ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 9
Дата: 9-01-2020, 10:56
Хмельницькі натуралісти обмінювалися досвідом юннатівської роботи з колегами у Чернівецькому ОЦЕНТУМ Хмельницькі натуралісти обмінювалися досвідом юннатівської роботи з колегами у Чернівецькому ОЦЕНТУМ Хмельницькі натуралісти обмінювалися досвідом юннатівської роботи з колегами у Чернівецькому ОЦЕНТУМНапередодні Нового 2020 року з метою обміну досвідом еколого-натуралістичної роботи і налагодження науково-методичної співпраці група педпрацівників Хмельницького ОЕНЦУМ, до якої входили заступник директора з навчально-виховної роботи Леся Олександрівна Демчук, завідувачка організаційно-методичним відділом Катерина Олександрівна Важельська, керівники гуртків Марія Миколаївна Бондар та Іванна Миколаївна Тонкоглаз, відвідала Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Делегацію хмельницьких педагогів-натуралістів гостинно зустріли директорка буковинських натуралістів Головченко Людмила Юріївна і її заступники Чебан Тетяна Никодимівна та Черлінка Любов Василівна з колегами. Обмінюючись навчально-методичною літературою природничо-краєзнавчого змісту, подоляни презентували буковинцям нові інформаційні буклети про ХОЕНЦУМ, навчальні посібники «Ліси Хмельниччини», «Флора Хмельниччини», наукове видання «Хмельниччина» і збірку «Електронна бібліотека юннатів Хмельниччини», розповіли про підготовку до друк нових тематичних видань - «Флора Хмельниччини» та «Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини». А буковинські колеги презентували гостям з Поділля кольорові видання - інформаційний буклет про Чернівецький ОЦЕНТУМ, путівник «Зелений пояс Чернівців» і навчальний посібник «Заповідні перлини Буковини».
Педагоги-натуралісти Хмельницького ОЕНЦУМ ознайомилися з роботою еко-лекторію «Природа-наш дім», секцій ОЗБШ «Ботаніка», «Екологія», «Зоологія», «Квітництво», гуртків «Основи здоров’я», «Господарочка», «Квітникарі-аранжувальники», «Пізнай себе», «Природа, фантазія, творчість», «Юний еколог», «Юні акваріумісти», «Юні бджолярі», «Юні друзі природи», «Юні квітникарі» та гуртків декоративно-ужиткового мистецтва, які працюють на базі Чернівецького ОЦЕНТУМ та базових закладів освіти міста.
Особливо зацікавили їх досвід роботи об’єднання раннього розвитку «Малюк», де діти 5-6 років займаються за напрямками «Пізнайко», «Англійська мова», «Рухливі ігри», «Основи здоров’я», «Умілі ручки», «Світ навколо тебе», «Веселий букварик», «Логічні ігри» та досвід дослідницької роботи з юннатами у зоолого-тваринницькому відділі, навчальній пасіці, дендрарії з альпійською гіркою, використання для дозвілля і оздоровлення юннатів закладу у садочку запахів та садочку гурманів.
Також педагоги обласного ЕНЦУМ довідались про особливості і здобутки співпраці їх колег з місцевими науковцями та відвідали пам'ятку архітектури національного значення - Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича - один із найстаріших класичних університетів в Україні, споруджений в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки та Трьох-Святительську церкву - діючий православний храм Чернівецької єпархії Православної церкви України. Чернівецьких педагогів-натуралістів і науковців університету здавна поєднують тісні й уже традиційні науково-педагогічні зв’язки, адже тут здобували фахову освіту десятки тисяч освітян їх рідного краю - Буковини. До речі, майже половина педагогічного колективу Хмельницького ОЕНЦУМ - випускники цього університету.
Ознайомлення з перспективними напрацюваннями та обмін досвідом роботи педагогів-натуралістів Чернівецького ОЦЕНТУМ і Хмельницького ОЕНЦУМ було цікавим, змістовним, пізнавальним та корисним, адже завдяки цьому вони зможуть раціонально використовувати досвід один одного у власній педагогічній творчості, практичній еколого-натуралістичній роботі зі здобувачами освіти, дитячому дослідництві, екологічній освіті і вихованні підростаючого покоління. А в травні 2020 року хмельничани й чернівчани спільно з польськими науковцями проводитимуть Всеукраїнський еко-хакатон для учнівської молоді «Х REALITY ECOLOGICAL HACK 2020».

Леся Демчук, Катерина Важельська,
працівники Хмельницького ОЕНЦУМ.




Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • Екологічні аспекти енергетики та проблеми захисту довкілля хмельницькі науковці й педагоги обговорювали з польськими колегами
 • Хмельницькі екологи побували на семінарі у Мінську
 • Педагоги-натуралісти Красилівщини провели в Хмельницькому ОЕНЦУМ спільний регіональний педагогічний семінар-практикум
 • У Хмельницькому ОЕНЦУМ проведено обласний семінар вчителів біології опорних шкіл та керівників профільних гуртків
 • Хмельницькі педагоги-натуралісти на Всеукраїнському форумі молодих педагогів позашкільних НЗ
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Січень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com