RSS 2.0

» » Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі
Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 28
Дата: 22-04-2021, 13:04
Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі Юннати Хмельниччини провели обласний збір у дистанційному форматі 21 квітня 2021 року Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів у режимі он-лайн обласний збір юних натуралістів. Захід проводився відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури дітей, учнівської і студентської молоді закладів освіти Хмельницької області на 2021-2025 роки та з метою підвищення ефективності і якості організації й проведення в закладах освіти еколого-натуралістичної, дослідницько-експериментальної, природознавчої і природоохоронної роботи школярів, виявлення і підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення її до участі в юннатівських заходах.
Збір з конкурсними змаганнями виконавців дослідницьких робіт, який здавна користується популярністю серед школярів і юннатів Хмельниччини, довелося проводити у секціях юних аграріїв, юних екологів та юних лісівників дистанційно, з урахуванням протиепідемічних заходів та з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
В он-лайн-презентаціях та захистах науково-дослідницьких робіт обласного збору взяли участь 32 юннати-ентузіасти дослідницько-експериментальної роботи із закладів загальної середньої і позашкільної освіти Хмельницької області.
Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками нагороджено юних натуралістів, які на конкурсах-захистах продемонстрували найкращий рівень виконання індивідуальних дослідницько-експериментальних робіт і глибокі знання за обраною темою в галузі лісівництва, екології та сільського господарства, визнані переможцями Збору і посіли призові місця:
Секція юних лісівників:
- І місце:
- Креніцьку Дарію, ученицю 10 класу Самчиківської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованка гуртка «Юні лісівники» (тема роботи «Вивчення оптимальних сроків живцювання та впливу регуляторів росту на укорінення живців самшиту вічнозеленого (Buxus sempervirens l.) керівник Осика Ольга Володимирівна, вчитель біології та хімії Самчиківської ЗОШ І-ІІІ ст.).
- ІІ місце
- Кондратюк Дарину Олегівну, вихованку гуртка юних лісівників КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» м. Нетішин (тема роботи «Вплив рудих лісових мурах (formika rufa) на якість лісових насаджень у Нетішинському лісництві», керівник роботи Біла Аліна Михайлівна, керівник гуртків КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» м. Нетішин ).
- Гедзюк Марину Олександрівну, ученицю 9 класу Славутської гімназії № 4 (тема роботи «Дослідження динаміки чисельності ентомофауни Крупецького лісництва», керівник Джур Тетяна Сергіївна, вчитель біології Славутської гімназії № 4).
- ІІІ місце
- Пасічник Вікторію Василівну, ученицю 10 класу Струзької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради (тема роботи «Інфекційні хвороби дуба звичайного», керівник Слободянюк Лариса Федорівна, вчитель біології Струзької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради );
- Свірщук Ірину Романівну, ученицю 6-Б класу Судилківського ліцею (тема роботи «Дослідження стану придорожніх лісонасаджень України і шляхи підвищення їх функціональності» керівник роботи Кузьмінська Катерина Миколаївна, вчитель хімії та природознавства Судилківського ліцею);
- Артерчук Дар’ю Сергіївну, ученицю 11 класу Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 (тема роботи «Збереження та відтворення флори та фауни в лісах Шепетівщини», керівник Сікорська Світлана Василівна, учитель географії Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 ).
Секція юних аграріїв:
І місце:
- Бакай Руслану Олексіївну, ученицю 11 класу Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради (тема роботи «Перспективність вирощування нутрій в домашньому господарстві без басейну для купання», керівник Грицаюк Валентина Семенівна, вчитель біології та хімії Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради);
ІІ місце:
- Ковальчук Вероніку Іванівну, вихованку гуртка «Декоративне птахівництво» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (тема роботи «Влив передпосівної обробки на продуктивність чуфи» керівник Ковальчук Альона Іванівна, керівник гуртка «Декоративного птахівництва» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді );
- Онофрійчук Владиславу Віталіївну, ученицю 11 класу Деражнянського ліцею № 2 (тема роботи «Вплив рівня мінерального живлення і строків знімання плодів яблуні сорту «Джонаголд» на їх якість та лежкість», керівник Свирида Наталія Валеріївна, вчитель біології Деражнянського ліцею № 2).
ІІІ місце:
- Мирончук Олександру Юріївну, ученицю 10-А класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи «Впровадження мульчування свіжоскошеною травою при вирощуванні картоплі в умовах Малого Полісся України», керівник Ярмолюк Наталія Григорівна, вчитель біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1);
- Самкову Анастасію Миколаївну, ученицю 11 класу Шепетівського навчально-виховного комплексу №3 (тема роботи «Перспективи та умови вирощування мікрозелені для вітамінізації їжі», керівник Семенюк Віта Віталіївна, учитель біології та екології Шепетівського навчально-виховного комплексу №3);
- Трофімюка Антона Андрійовича, учня 10 класу НВК «Дошкільний навчальний заклад- загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, гімназія» м. Славути (тема роботи «Дослідження ефективності використання фізичних методів передпосівної обробки насіння квасолі звичайної (Phaseolusvulga-ris) на її проростання та продуктивність», керівник роботи Троян-Малєєва Марина Миколаївна, вчитель біології НВК «Дошкільний навчальний заклад- загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, гімназія» м. Славути)».
Секція юних екологів:
І місце:
- Казмірчука Ярослава Миколайовича, учня 9-А класу Шепетівського навчально-виховного комплексу (тема роботи «Drosophyla melanogaster Mg. як тест-об’єкт для біотестуванні грунтів», керівник Гудкова Надія Петрівна, вчитель біології, екології Шепетівського навчально-виховного комплексу).
ІІ місце:
- Михайлюк Вероніку Олександрівну, ученицю 9 класу Славутської гімназії № 7 (тема роботи «Дослідження утилізації твердих побутових відходів жителями мікрорайону «Південний» Славутської міської територіальної громади», керівник Харь Світлана Володимирівна, вчитель біології Славутської гімназії № 7);
- Глушковецьку Поліну Олександрівну, вихованку гуртка «Екологічна студія» Дунаєвецької станції юних натуралістів (тема роботи Екологічні особливості водно-болотяної та навколоводної орнітофауни урочища «Ядзвина», керівники: Іванова Неоніла Романівна, керівник гуртка Дунаєвецької станції юних натуралістів, Іванов Андрій Васильович, вчитель біології Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.).
ІІІ місце:
- Польову Анну, ученицю 11 Залузького ліцею Білогірської селищної ради (тема роботи «Охорона та збереження ландшафтів села Залужжя», керівник роботи Слободян Вікторія Вадимівна, вчитель біології, географії та екології Залузького ліцею );
- Іршенко Дар’ю Костянтинівну, ученицю 11 класу НВК № 9 м. Хмельницького (тема роботи «Екологічна оцінка впливу автотранспорту на довкілля мікрорайону «Ракове», керівник Парфенюк Антоніна Василівна, вчитель біології НВК № 9 м. Хмельницького);
- Делечук Єлизавету, вихованку гуртка «Фітодизайн» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (тема роботи «Чисельність та щільність лелеки білого (Ciconia ciconia ) на території Хмельницької області», керівник Тимцясь Олена Василівна, керівник гуртків Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання).
Грамотами Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за творче виконання дослідницько-експериментальної роботи та активну участь в обласному зборі юних натуралістів нагороджено:
Секція юних лісівників:
- Качуровську Юлію Сергіївну, вихованку гуртка «Юні лісівники» Старокривинського НВК (тема роботи «Дослідження видового складу первоцвітів парку «Кривинський» на наявність рідкісних рослин», керівник Гаман Валентина Сергіївна, керівник гуртка «Юні лісівники» Старокривинського НВК );
- Войтюк Віталіну Вікторівну, ученицю 9 класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи «Взначення видового складу трав’янистих первоцвітів лісових масивів міста Нетішина та розробка заходів щодо їх охорони», керівник Яцюк Наталія Петрівна, вчитель біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 );
- Пушкарук Ірину Юріївну, ученицю 9 класу Богдановецького НВК І-ІІ ступенів (тема роботи «Звіт про роботу шкільного лісництва Богдановецького НВК І –ІІ ст.», керівник Лобода Майя Володимирівна, вчитель Богдановецького НВК І-ІІ ступенів ).
Секція юних аграріїв:
- Цісар Олександру Олексіївну, ученицю 11 класу Грушківського ліцею Староушицької селищної ради (тема роботи «Вплив біологічних особливостей сорту на продуктивність перцю солодкого», керівник Галампета Василина Анатоліївна, вчитель хімії та біології Грушківського ліцею Староушицької селищної ради );
- Корчака Дениса, вихованця гуртка «Природа рідного краю» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (тема роботи «Особливості розмноження та живлення нутрії (Myocastor coypus )», керівник Юр’єва Тетяна Миколаївна, керівник гуртків Кам’янець – Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання );
- Широкову Маргариту Михайлівну, здобувачку освіти 8 класу Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівської МТГ (Бізнес-проєкт «Посадка і експлуатація горіхового саду на пришкільній ділянці площею 0.5 га», керівники Поліщук Світлана Миколаївна, вчитель біології, Ружицька Наталія Андріївна, директор Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівської МТГ).
Секція юних екологів:
- Перун Ульяну Богданівну, вихованку гуртка «Юні охоронці природи» Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи (тема роботи «Моніторинг зимової орнітофауни в умовах урбанізації», керівник Петрук Світлана Миколаївна, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи);
- Левицьку Діану Сергіївну, ученицю 9 класу Староушицького ліцею, вихованку гуртка «Юні екологи» Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на базі ліцею (тема роботи «Особливості збору нектару бджолами в Староушицькій окрузі», керівник Юрченко Марина Василівна, вчитель біології Староушицького ліцею);
- Саврія Дмитра Олександровича, учня 11 класу Кременчуківського ліцею Антонінської ОТГ (тема роботи «За нас ніхто планету не врятує…», керівник Куклінська Галина Павлівна, вчитель хімії та біології Кременчуківського ліцею );
- Форися Дмитра Олександровича, учня 7 класу Котюржинецької гімназії Заслучненської сільської ради(тема роботи «Водні ресурси села Котюрженці», керівник Танцюра Оксана Михайлівна, вчитель біології Котюржинецької гімназії );
- Станіград Олександру В’ячеславівну, вихованку гуртка «Юні лісівники» Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (тема роботи «Моніторинг динаміки зменшення чисельності Сон-трави лучної», керівник Каліновська Антоніна Олександрівна, керівник гуртка «Юні лісівники»Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 );
- Шовгур Анну Вікторівну, ученицю 11 класу Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради (тема роботи«Чисельність популяцій первоцвітів лісу Білавина на території с. Отроків», керівник Грицаюк Валентина Семенівна, вчитель біології та хімії Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. );
- Федорину Дар’ю Олегівну, ученицю 7-Б класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи Екологічний проект «Первоцвіти і ранньоквітучі рослини Красилівщини», керівник Стаховська Інна Володимирівна, вчитель біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 );
- Телендій Діану Михайлівну, вихованку гуртка «Юні друзі природи» Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості (тема роботи «Рослини-індикатори та їх властивості», керівник Резнікова Наталія Олександрівна, керівник гуртка «Юні друзі природи» Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості ).
Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено педагогів навчальних закладів області за досягнуті ними успіхи у проведенні дослідницько-експериментальної роботи з школярами, вагомий особистий внесок у розвиток еколого-натуралістичної роботи та формування природоохоронної культури учнівської молоді:
- Сікорську Світлану Василівну, учителя географії Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 ;
- Осику Ольгу Володимирівну, вчителя біології та хімії Самчиківської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- Джур Тетяну Сергіївну, вчителя біології Славутської гімназії № 4;
- Гаман Валентину Сергіївну, керівника гуртка «Юні лісівники» Старокривинського НВК;
- Яцюк Наталію Петрівну, вчителя біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;
- Білу Аліну Михайлівну, керівника гуртків КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» м. Нетішин;
- Кузьмінську Катерину Миколаївну, вчителя хімії та природознавства Судилківського ліцею;
- Слободянюк Ларису Федорівну, вчителя біології Струзької ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради;
- Лободу Майю Володимирівну, вчителя Богдановецького НВК І-ІІ ступенів;
- Ковальчук Альону Іванівну, керівника гуртка «Декоративного птахівництва» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;
- Семенюк Віту Віталіївну, учителя біології та екології Шепетівського навчально-виховного комплексу №3;
- Троян-Малєєву Марину Миколаївну, вчителя біології НВК «Дошкільний навчальний заклад- загальноосвітній навчальний заклад І ступеня, гімназія» м. Славути;
- Джур Тетяну Сергіївну, вчителя біології Славутської гімназії № 4;
- Ярмолюк Наталію Григорівну, вчителя біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;
- Галампету Василину Анатоліївну, вчителя хімії та біології Грушківського ліцею Староушицької селищної ради;
- Юр’єву Тетяну Миколаївну, керівника гуртків Кам’янець – Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання;
- Грицаюк Валентину Семенівну, вчителя біології та хімії Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицької селищної ради;
- Поліщук Світлану Миколаївну, вчителя біології Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівської МТГ;
- Ружицьку Наталію Андріївну, директора Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівської МТГ;
- Свириду Наталію Валеріївну, вчителя біології Деражнянського ліцею № 2 );
- Гудкову Надію Петрівну, вчителя біології та екології Шепетівського навчально-виховного комплексу;
- Парфенюк Антоніну Василівну, вчителя біології НВК № 9 м. Хмельницький;
- Петрук Світлану Миколаївну, керівника гуртка «Юні охоронці природи» Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи;
- Харь Світлану Володимирівну, вчителя біології Славутської гімназії № 7;
- Юрченко Марину Василівну, вчителя біології Староушицького ліцею;
- Тимцясь Олену Василівну, керівника гуртків Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання;
- Іванову Неонілу Романівну, керівника гуртка «Екологічна студія» Дунаєвецької станції юних натуралістів;
- Іванова Андрія Васильовича, вчителя біології Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- Куклінську Галину Павлівну, вчителя хімії та біології Кременчуківського ліцею Антонінської ОТГ;
- Танцюру Оксану Михайлівну, вчителя біології Котюржинецької гімназії Заслучненської сільської ради;
- Каліновську Антоніну Олександрівну, керівника гуртка «Юні лісівники» Новоушицької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ;
- Стаховську Інну Володимирівну, вчителя біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 );
- Резнікову Наталію Олександрівну, керівника гуртка «Юні друзі природи» Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості;
- Слободян Вікторію Вадимівну, вчителя біології, географії та екології Залузького ліцею Білогірської селищної ради.
Онлайн-захист юннатами власних творчих дослідницько-експериментальних робіт під час конкурсів збору показав високий рівень їх підготовки та значну увагу, приділену педагогами індивідуальній роботі з цими школярами і вихованцями еколого-натуралістичних гуртків, розвитку їх індивідуальних особливостей, здібностей, формування екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок та сумлінної праці в сільському та лісовому господарстві.
Конкурсні змагання юннатів в черговий раз засвідчили те, що педагогічні працівники - керівники дитячих конкурсних робіт закладів освіти області приділяють серйозну увагу дослідницькій роботі юних природолюбів, розвитку їх індивідуальних особливостей, здібностей, формуванню екологічної культури, дослідницьких вмінь і навичок та сумлінної праці в сільському й лісовому господарстві, тому їх творчі дослідницько-експериментальні роботи під час конкурсу-захисту показали високий рівень підготовки і були відповідно відзначені організатором Збору.

Марія БОНДАР, методист Хмельницького ОЕНЦУМ.


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • Паспортизація та створення мережі навчальних екологічних стежок закладів освіти Хмельниччини
  • Педагоги-натуралісти і науковці на спільному вебінарі обговорили проблемні питання дослідницько-натуралістичної роботи та екологічної освіти і виховання підростаючого покоління в закладах освіти Хмельниччини
  • План комплексних заходів на 2021-2025 роки з формування екологічної освіти
  • ОБЛАСНИЙ ЗБІР ЮННАТІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ
  • ЮНІ ДОСЛІДНИКИ
  • МЕНЮ сайту

    Головна сторінка
    Акція "Маки пам'яті"
    Електронна версія "Майбуття"
    Журнал "Педагогічний вісник"
    Нам повідомляють
    Інформаційні повідомлення
    Вчимося жити разом (ВЖР)
    Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
    Творча скарбничка
    Науково-методичні праці працівників ХОІППО
    Бібліотечна справа
    Літні мовні табори
    Англійська мова
    Німецька мова
    Польська мова
    Астрономія
    Біологія
    Всесвітня історія
    Географія
    Дошкільна освіта
    Екологія
    Економіка
    Етика
    Інформатика (програмування) та ІКТ
    Історія України
    Креслення
    Математика
    Художньо-естетична освіта
    Здоров'язберігаючі технології
    Початкова освіта (1-4 кл)
    Правознавство
    Природознавство
    Психологія
    Педагогіка
    Російська мова
    Світова література
    Трудове навчання
    Українська мова та література
    Фізика
    Фізична культура
    Французька мова
    Хімія
    Художня культура
    Управління освітою
    Виховна робота
    Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
    Тарас Шевченко - 200!

    Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


    Панель керування

    Логін
    Пароль

    Календар

    «    Червень 2021    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    282930 

    Голосування


    Наша адреса:


    29027, м. Хмельницький
    вул. Озерна, 14,
    каб 101 (1 поврех)
    E-mail:
    hoippo@ukr.net
    visnykhm@i.ua
    majbuttya@gmail.com