RSS 2.0

ПЕДАГОГИ-НАТУРАЛІСТИ ШЕПЕТІВСЬКОГО МЦЕНТУМ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ, ВІДПОЧИНОК І ДОЗВІЛЛЯ ДЛЯ МІСЦЕВИХ ДІТЕЙ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 53
Дата: 17-06-2024, 13:17
Яскраво, гамірно, емоційно, пізнавально та змістовно пройшли перші літні дні в Шепетівському МЦЕНТУМ, до якого направили вихованців своїх перших літніх змін оздоровлення й відпочинку дітей міські оздоровчі табори, створені місцевою владою на базі закладів загальної середньої освіти.
За декілька днів профільний позашкільний заклад юних натуралістів організовано відвідали понад 300 вихованців пришкільних таборів міста, які мандрували об’єктами навчальної екологічної стежки дендропарку «Шепетівський», знайомилися з рослинністю на дослідних ділянках і навчальними кабінетами, зоною для відпочинку, дозвілля та навчання юннатів на свіжому повітрі.
Діти із задоволенням спілкувалися з пухнастими мешканцями куточків живої природи, спостерігали за барвистими папужками й акваріумними рибками, гуртом розважались і оздоровлювались на «доріжці здоров’я», з цікавістю дізнавалися від юннатів-екскурсоводів та їх педагогів нове про побут і звичаї жителів Малого Полісся в давні часи та історію свого рідного краю - Шепетівщини, насолоджувались п’янкими пахощами лікарських трав, смакували юннатівські фіточаї й захоплювались виступом юних кінологів, гуртки яких багато років поспіль працюють на базі закладу за авторською програмою!
Педагоги та вихованці Шепетівського МЦЕНТУМ радіють тому, що зуміли подарувати позитивні враження й емоції для сотень своїх юних гостей із дитячих оздоровчих таборів!
А літо вже триває і не зважаючи на загрози обстрілів міста російськими окупантами, педагоги-натуралісти закладу продовжують сумлінно працювати і разом зі своїми юннатами готуються приймати впродовж літніх канікул наступні групи дітей оздоровчих змін дитячих таборів міста.
Олена Філюк, заступник директора Шепетівського МЦЕНТУМ

 




«ПЕРЛИНА СЛАВУТЧИНИ» НПП «МАЛЕ ПОЛІССЯ» - БАЗА ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ВИХОВАННЯ ТА ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ І ОЗДОРОВЛЕННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 1 443
Дата: 14-06-2024, 10:47
В четвер, 6 червня 2024 року, дирекція й працівники Національного природного парку «Мале Полісся», що на Хмельниччині, як завше, запросили учнів 8-В класу Славутської гімназії «Успіх», в якій є своє учнівське лісництво «Хуха», здійснити захоплюючу літню подорож «Перлиною Славутчини» вздовж берегів гідрологічного заказника місцевого значення «Голубе озеро» НПП «Мале Полісся».
Запрошення від природоохоронців із захопленням сприйняли та із задоволенням підтримали гімназисти, їх батьки й педагоги, адже місцеві освітяни постійно і цілеспрямовано співпрацюють з природоохоронцями Парку, а тим паче нині, коли настав період літнього оздоровлення й відпочинку дітей та учнівської молоді.

Ця незабутня навчально-пізнавальна мандрівка гімназистів природозаповідною територією «Перлини Славутчини» включала 12 зупинок екологічної стежки, кожна з яких відкривала юним мандрівникам цікавинки дивовижної малополіської природи:

За матеріалами НПП «Мале Полісся»
та сайту «Юннати Хмельниччини»
     




«ВРЯТУЙ ПЛАНЕТУ - СОРТУЙ СМІТТЯ!»
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 75
Дата: 7-06-2024, 09:23
Напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, 4 червня 2024 року, відбулось засідання науково-методичної ради Хмельницького ОІППО імені Анатолія Назаренка, на якому була розглянута й схвалена до використання в освітньому процесі та рекомендована педпрацівникам закладів освіти для використання у гуртковій роботі з учнями і юннатами авторська методична розробка навчального кейс-заняття заступника директора, керівника гуртка юннатів Шепетівського МЦЕНТУМ Олени Володимирівни Філюк на тему «Врятуй планету - сортуй сміття!».
Попередньо ця розробка з актуальною тематикою, що містить 54 ілюстрованих сторінки, також була схвалена педагогічними радами Шепетівського МЦЕНТУМ та Національного ЕНЦУМ МОН України 30 травня цього ж року (див. за посиланням: √ Врятуй планету – сортуй сміття! Авторська розробка інтегрованого кейс-заняття гуртка юннатів О.В.Філюк. – Шепетівський МЦЕНТУМ, 2024. – 54 с. іл. ).
Авторська методична розробка навчального заняття підготовлена у формі кейсу, де навчальний матеріал структурований в особливому форматі. Він складається з розгорток, які системно відображають розділи певних предметів, а також додаткову цікаву інформацію за їх межами. Зв’язки між навчальними дисциплінами і практиками легко встановлюються впровадженням перехресних «розгорток з предметів».
Варто відмітити, що навчальний матеріал побудований автором у такий спосіб, що сприяє активному стимулюванню вихованців до самостійної творчої та пошукової діяльності, а безпосереднє залучення учасників заняття до аналізу етапів вирішення навчальних завдань передбачає системне використання ними різних способів практичних дій, інноваційних рішень щодо конкретного  практичного їх застосування. Її автор також передбачила постійну зайнятість і активність здобувачів освіти, забезпечила максимальні умови для контролю їх знань, умінь та навичок. Виклад матеріалу проводиться послідовно і на належному науково-методичному рівні.
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ, 
за матеріалами Шепетівського МЦЕНТУМ
     




АКЦІЯ «ГОЛОСИ ДІТЕЙ» УЧНІВ ТА ЮННАТІВ МИХЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Географія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 63
Дата: 6-06-2024, 11:29
4 червня Україна вшановує пам’ять своїх дітей, які загинули від рук російських окупантів внаслідок збройної агресії російської федерації на східних українських землях. Війна торкнулася життя кожного маленького українця - забрала мирне дитинство, позбавила захищеності, безпеки, домівок, а багатьох ще й батьків і сім’ї.
Цей День є особливо важливим для кожного з нас, хто щиро вірить в наші ЗСУ та нашу Українську Перемогу, адже немає таких слів, щоб ними можна було висловити всю тугу й скорботу, передати крик дитячої душі від тих страхіть і страждань, котрі довелося пережити й досі переживають безневинні українські діти в умовах війни зі знавіснілим ворогом.
В День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російських окупантів в Україні, ліцеїсти і юннати добре знаного в середовищі натуралістів Хмельниччини й нашої країни своїм учнівським лісництвом Михлянського ліцею (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, долучились до акції «Голоси дітей», котра стала символом скорботи та надії наших українських дітей.
Кожен символічний дзвіночок, виготовлений для Акції в цей символічний пам’ятний День дитячими руками михлянських ліцеїстів і юних природолюбів та природоохоронців, нагадує всім про те, що мир і спокій - найцінніші дари для кожного з нас, які ми маємо вберегти всі разом з вірою у Перемогу в наших серцях.
 





Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ, за матеріалами ФБ Михлянського ліцею




ЗАВЕРШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДОСЛІДНИЦЬКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ РОБІТ З ПРИРОДОЗНАВСТВА «ЮНИЙ ДОСЛІДНИК» У ЗАКЛАДАХ ОСВІ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 1 872
Дата: 30-04-2024, 09:48
У березні-квітні 2024 року педагогами-натуралістами відділу сільського господарства Хмельницького ОЦКТЕВУМ проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». До участі у обласному фіналі заходу із закладів освіти територіальних громад надійшло 22 дослідницько-експериментальних роботи у 5 номінаціях: «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я», «Народознавство та краєзнавство».
Відповідно до підсумків, підведених у наказі ХОЦКТЕВУМ, роботи переможців обласного фіналу конкурсу направлено в Національний ЕНЦУМ МОН України для участі у відбірковому етапі заходу, результати якого будуть оприлюднені до 7 травня 2024 року на сайті НЕНЦ. Переможці цього етапу візьмуть участь у фінальному етапі конкурсу в Києві.
Вітаємо переможців та призерів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» і зичимо їм успішної участі у фіналі заходу!
Дякуємо юним дослідникам-природолюбам і їх педагогам - керівникам дослідницько-експериментальних робіт за їх плідну працю на юннатівській ниві та бажаємо кожному нових успіхів і досягнень!
Керівник гуртків ХОЦКТЕВУМ
Юлія Петраш




МІСЯЧНИК ОЗЕЛЕНЕННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ ЮНИХ ЛІСІВНИКІВ І ЛІЦЕЇСТІВ МИХЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ
Категорія: Біологія / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 59
Дата: 25-04-2024, 10:10

Квітень - весняний місяць, коли вже насправді пробуджується природа, буяють білим цвітом дерева і перші квіти, а земля кличе людей до праці.

Традиційно в ці дні в Михлянському ліцеї (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, його ліцеїстами і юннатами щорічно відзначається День довкілля та День екологічних знань.

З метою виховання в місцевих учнів свідомого ставлення до природи, почуття власної відповідальності за збереження довкілля і поліпшення благоустрою навколишнього середовища в Михлянському ліцеї було організовано й проведено місячник озеленення та благоустрою.

В рамках місячника проведено ряд акцій і конкурсів, учнями та юннатами - вихованцями знаного на Хмельниччині учнівського лісництва упорядковано і приведено до належного санітарного й естетичного стану територію свого навчального закладу, прилеглу територію і клумби квітів біля обеліска односельчанам, які загинули на фронті в роки Другої світової війни.

Також ліцеїсти, котрі незабаром стануть випускниками ліцею, взяли активну участь у Загальнонаціональній акції єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь», акції до відзначення Всесвітнього дня Землі «Моє дерево Перемоги», дружно висадивши кущі самшиту, що стали новим доповненням зелених насаджень дендропарку їхнього закладу освіти.

За матеріалами ФБ Михлянського ліцею та сайту «Юннати Хмельниччини»






Шкільна електронна книгарня
Категорія: Бібліотечна справа / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Sirman | Переглядів: 180
Дата: 31-05-2023, 13:56
Відсьогодні учні Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів іменіпедагога-натураліста Федора Степановича Бацури, що на Новоушиччині, отрималидля освітніх потреб електронну книгарню цікавої і змістовної природничо-краєзнавчоїлітератури. Її створення відбувалося за інформаційно-методичної підтримкихмельницьких педагогів-натуралістів та з використанням їх електронної базиоцифрованої літератури еколого-натуралістичного, історико-краєзнавчого танаціонально-патріотичного змісту, що побачила світ у минулі роки й останнімчасом.


elektronnoyi-bbloteki-vlhoveckoyi-zosh-st.-men-f.s.bacuri.-szhatyy.pdf [1.24 Mb] (cкачувань: 14)  




Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Липень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Наша адреса:


29013, м. Хмельницький
вул. Проскурівського Підпілля, 139
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com

НА ВЕРХ