RSS 2.0

АКЦІЯ «ГОЛОСИ ДІТЕЙ» УЧНІВ ТА ЮННАТІВ МИХЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Географія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 63
Дата: 6-06-2024, 11:29
4 червня Україна вшановує пам’ять своїх дітей, які загинули від рук російських окупантів внаслідок збройної агресії російської федерації на східних українських землях. Війна торкнулася життя кожного маленького українця - забрала мирне дитинство, позбавила захищеності, безпеки, домівок, а багатьох ще й батьків і сім’ї.
Цей День є особливо важливим для кожного з нас, хто щиро вірить в наші ЗСУ та нашу Українську Перемогу, адже немає таких слів, щоб ними можна було висловити всю тугу й скорботу, передати крик дитячої душі від тих страхіть і страждань, котрі довелося пережити й досі переживають безневинні українські діти в умовах війни зі знавіснілим ворогом.
В День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російських окупантів в Україні, ліцеїсти і юннати добре знаного в середовищі натуралістів Хмельниччини й нашої країни своїм учнівським лісництвом Михлянського ліцею (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, долучились до акції «Голоси дітей», котра стала символом скорботи та надії наших українських дітей.
Кожен символічний дзвіночок, виготовлений для Акції в цей символічний пам’ятний День дитячими руками михлянських ліцеїстів і юних природолюбів та природоохоронців, нагадує всім про те, що мир і спокій - найцінніші дари для кожного з нас, які ми маємо вберегти всі разом з вірою у Перемогу в наших серцях.
 





Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ, за матеріалами ФБ Михлянського ліцею




ПРИРОДНИЧО-КРАЄЗНАВЧІ ЕКСКУРСІЇ ДЛЯ УЧНІВ ТА ЮННАТІВ НА БАЗІ ДЕНДРОПАРКУ «ЮННАТІВСЬКИЙ»
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 417
Дата: 6-06-2024, 11:23
Хмельницькі школярі залюбки відвідують у мікрорайоні Гречани свою Школу юннатів, що розміщується у красивому столітньому будинку на території дендропарку «Юннатівський», який з 2020 року має природозаповідний статус.
Сходяться сюди з великою охотою, адже тут пройшло юннатівське дитинство у їхніх татусів і мамусь, дідусів і бабусь, тут не лише красиво та затишно, а ще й можна почути, побачити і дізнатися для себе багато нового та цікавого, особливо в травневі й червневі дні, коли там все зеленіє, цвіте, духмяно пахне, гудять бджоли та щебечуть-виспівують птахи, а в школі пролунав останній дзвоник і розпочинаються літні канікули, природничо-краєзнавчі екскурсії, дозвілля й розваги.
Юннати як завше гуртуються для цього у своїх педагогів-натуралістів.
Так керівник еколого-натуралістичних гуртків молодшого шкільного віку Лариса Миколаївна Кліщар разом з учнями СЗОШ І-ІІІ ступенів № 29 міста Хмельницького та юннатами гуртків флористів і садівництва ХОЦКТЕВУМ у погожий сонячний і теплий день провели навчально-пізнавальну екскурсію об’єктами екологічної стежки у дендропарку «Юннатівський» та продемонструвала для екскурсантів ряд проведених цікавих досліджень з лікарськими рослинами, які вирощуються юннатами на навчально-дослідній земельній ділянці.
Цікавою та змістовною для юних природолюбів була й екскурсія на виставку кращих конкурсних робіт у конференц-залі закладу, що проводилася після фіналу обласного дитячого заочного конкурсу «Природа України очима дітей Хмельниччини».
Відтепер такі природничо-краєзнавчі екскурсії груп учнів із місцевих шкіл, НВК, ліцеїв та гімназій відбуватимуться у нашому закладі частіше, адже із закінченням навчального року настала пора літніх канікул, відпочинку, дозвілля та оздоровлення дітей, а на допомогу їх вчителям прийдуть наші педагоги-натуралісти.

Юлія Петраш, керівник гуртків ХОЦКТЕВУМ




ПІЗНАЙ СВІЙ РІДНИЙ НАДДНІСТРЯНСЬКИЙ КРАЙ
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 46
Дата: 31-05-2024, 09:40
В останні дні травня педагоги-натуралісти комунальної установи «Центр позашкільної освіти» Дунаєвецької міської ради (директор Марта Чекман) систематично проводять гурткову роботу зі своїми вихованцями на лоні чаруючого весняного довкілля.
Природничо-краєзнавча експедиція гуртка «Писанка» (керівник В.В. Войткова) Центру позашкільної освіти в мальовниче подільське село Сокілець, знамените своєю неповторною наддністрянською природою та оповите сивиною тисячоліть історії проживання тут людей ще з незапам’ятних часів.
Юні учасники експедиції дізнавалися про славне минуле старовинного Сокільця, який потрапив у зону затоплення водоймищем Дністровської ГЕС і збезлюднів після насильницького відселення з нього жителів, насолоджувалися чудовими краєвидами, які відкриваються з берегів річки Ушиця - притоки Дністра, спілкувалися зі старожилами, які тут ще й досі продовжують жити-виживати і не полишають своїх уцілілих рідних осель.
Вкриті травневою квітучою зеленню ліси, круті схили каньйону, кам’янисті пагорби, яри і долини, криниці й джерела, вцілілі хати завмерлого навкруги Ушиці колишнього села, пробуджують почуття ностальгії, створюють казково-романтичну атмосферу, ідеальну для змістовного відпочинку, занурення в минуле, пізнання, натхнення й творчості.
Як і всі інші подібні заходи, ця навчальна природничо-краєзнавча експедиція до Сокільця стала для дунаєвецьких гуртківців не лише пізнавальною, а ще й надзвичайно цікавою і захоплюючою, залишивши в них приємні спогади та нові знання про рідний подільський край.
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ
   




ВИВЧАЮЧИ І ДОСЛІДЖУЮЧИ НАВКОЛИШНІЙ СВІТ, ПІЗНАЄМО ПРИРОДУ Й МИНУЛЕ РІДНОГО КРАЮ
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 68
Дата: 13-05-2024, 14:20
 





Уроки на лоні природи, а особливо у форматі природничо-краєзнавчої екскурсії довкіллям рідного Наддністрянського краю, користуються неабиякою популярністю в учнів, юннатів та педагогів Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Ф.С.Бацури.
Такий формат навчання дітей поза межами школи, у свій час, полюбляв Федір Степанович, а напрацьований ним досвід став прикладом для наслідування наступним поколінням педагогів школи і традиційно залишається популярним в нинішнього покоління її педколективу.
Родзинкою уроків ЯДС (навчальний предмет «Я досліджую світ») є те, що їх цікаво можна проводити не тільки в класі, шкільному дендропарку чи саду, а й за межами школи та в околицях села, раціонально використовуючи екскурсійні форми навчального процесу.
Саме так допитливі другокласники, разом зі своїм вчителем, із задоволенням проводили велокрос довкіллям рідного села, у процесі якого спостерігали, вивчали й досліджували на своєму маршруті форми земної поверхні та ґрунт. Див. відео природничо-краєзнавчої екскурсії вільховецьких учнів на сторінці школи у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/100022265257357/videos/pcb.1666444690837906/940472824294438.
Олена Григораш,
класний керівник 2 класу Вільховецької ЗОШ




ЗАВЕРШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДОСЛІДНИЦЬКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ РОБІТ З ПРИРОДОЗНАВСТВА «ЮНИЙ ДОСЛІДНИК» У ЗАКЛАДАХ ОСВІ
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 1 872
Дата: 30-04-2024, 09:48
У березні-квітні 2024 року педагогами-натуралістами відділу сільського господарства Хмельницького ОЦКТЕВУМ проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». До участі у обласному фіналі заходу із закладів освіти територіальних громад надійшло 22 дослідницько-експериментальних роботи у 5 номінаціях: «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я», «Народознавство та краєзнавство».
Відповідно до підсумків, підведених у наказі ХОЦКТЕВУМ, роботи переможців обласного фіналу конкурсу направлено в Національний ЕНЦУМ МОН України для участі у відбірковому етапі заходу, результати якого будуть оприлюднені до 7 травня 2024 року на сайті НЕНЦ. Переможці цього етапу візьмуть участь у фінальному етапі конкурсу в Києві.
Вітаємо переможців та призерів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» і зичимо їм успішної участі у фіналі заходу!
Дякуємо юним дослідникам-природолюбам і їх педагогам - керівникам дослідницько-експериментальних робіт за їх плідну працю на юннатівській ниві та бажаємо кожному нових успіхів і досягнень!
Керівник гуртків ХОЦКТЕВУМ
Юлія Петраш




МІСЯЧНИК ОЗЕЛЕНЕННЯ ТА БЛАГОУСТРОЮ ЮНИХ ЛІСІВНИКІВ І ЛІЦЕЇСТІВ МИХЛЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ
Категорія: Біологія / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 59
Дата: 25-04-2024, 10:10

Квітень - весняний місяць, коли вже насправді пробуджується природа, буяють білим цвітом дерева і перші квіти, а земля кличе людей до праці.

Традиційно в ці дні в Михлянському ліцеї (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, його ліцеїстами і юннатами щорічно відзначається День довкілля та День екологічних знань.

З метою виховання в місцевих учнів свідомого ставлення до природи, почуття власної відповідальності за збереження довкілля і поліпшення благоустрою навколишнього середовища в Михлянському ліцеї було організовано й проведено місячник озеленення та благоустрою.

В рамках місячника проведено ряд акцій і конкурсів, учнями та юннатами - вихованцями знаного на Хмельниччині учнівського лісництва упорядковано і приведено до належного санітарного й естетичного стану територію свого навчального закладу, прилеглу територію і клумби квітів біля обеліска односельчанам, які загинули на фронті в роки Другої світової війни.

Також ліцеїсти, котрі незабаром стануть випускниками ліцею, взяли активну участь у Загальнонаціональній акції єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь», акції до відзначення Всесвітнього дня Землі «Моє дерево Перемоги», дружно висадивши кущі самшиту, що стали новим доповненням зелених насаджень дендропарку їхнього закладу освіти.

За матеріалами ФБ Михлянського ліцею та сайту «Юннати Хмельниччини»






ВИВЧАЄМО І ПІЗНАЄМО ДОВКІЛЛЯ ТА СЛАВНЕ МИНУЛЕ РІДНОГО КРАЮ
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Педагогіка / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 75
Дата: 15-04-2024, 13:17






Екологічна освіта і виховання підростаючого покоління - важливий напрямок навчально-виховного процесу та освітньої діяльності педколективу Вільховецької ЗОШ І-І-ІІІ ступенів імені педагога-натураліста Федора Степановича Бацури (директор Ігор Шевченко), що на Новоушиччині.
 
З настанням тепла вчителі намагаються скористатися гарною погодою і проводити навчання в природних умовах, використовуючи кожну погожу днину й місцеве довкілля, бо Наддністрянщина багата на неповторну своєю чарівною красою ліси, лани, річкові долини, скелясті й кам’янисті кручі, вкриті зеленими килимами різноманітної, квітучої і духмяної рослинності.
Скориставшись сонячним днем 12 квітня, вчителі Любов Грохольська, Олена Григораш, Ліана Галаш, Галина Крохмалюк і Людмила Гром'як провели в місцевому лісі «Ріжок» для учнів початкових класів інтегрований урок-квест «По сіль…» у форматі природничо-краєзнавчої екскурсії.

Директор Ігор ШЕВЧЕНКО




Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Липень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Наша адреса:


29013, м. Хмельницький
вул. Проскурівського Підпілля, 139
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com

НА ВЕРХ