RSS 2.0

Матеріали про Голодомор 1932–1933
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 75
Дата: 24-11-2023, 10:50
До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціює акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. 
Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн. День пам’яті жертв Голодомору. Запали свічку пам'яті за вбитими голодом. Передай тепло, стань поряд із тим, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

Візуальні матеріали в підтримку акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Завантажити можна за посиланням.

Підбірка відео, книг, виставкових проєктів Українського інституту національної пам'яті на тему Голодомору 1932–1933 років для перегляду, завантаження та поширення. Перелік доповнюватиметься.
Детальніше на сайті Українського інституту національної пам’яті за покликанням https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/materialy-pro-golodomor-1932-1933?fbclid=IwAR3OkBRplC_8s4_9YsGTVhs0zmEu1NVjuKVaTg38aflzHz_jokn_4IPMlSM

Відео із закликом 25 листопада 2023 року вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання та акцією «Свічка у вікні» (серія «Запали свічку пам’яті!» і ролик «Ти приніс мені яблуко»)




День Героїв Небесної Сотні
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Педагогіка | Автор: Zaspa | Переглядів: 146
Дата: 20-02-2023, 13:56
20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року). 
Пам’ятний день встановлено Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» з метою підтримки ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
20 лютого 2014 р. загинуло 48 учасників протестів, котрі разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими майданівцями і п’ятьма активістами, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на Сході України за демократичні цінності та територіальну цілісність нашої держави, – Герої Небесної Сотні. 17 лютого 2021 р.
Верховна Рада України визнала Революцію гідності однією з ключових подій українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
День Героїв Небесної Сотні у 2023 році буде вшановуватися під гаслом «Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни».
Наша сила – у єдності! З нами демократична європейська і світова спільнота! Україна переможе!
Вічна і світла пам’ять Героям, шана і підтримка їхнім сім’ям,
миру і процвітання нашій державі!
Слава Україні! Героям Слава!




Пізнавальна вікторина "День Героїв Крут"
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 146
Дата: 26-01-2023, 11:56
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.


Блог Центральної бібліотеки Солом'янського району міста Києва




День Українського Козацтва
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Художньо-естетична освіта / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 197
Дата: 13-10-2022, 09:55
День Українського Козацтва День українського козацтва щорічно відзначається 14 жовтня згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99.
Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи - український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.
У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.
Козацтво зіграло важливу роль в утворенні української державності та національної ідеї в суспільстві. Воно дозволило вижити українському в умовах відсутності власної держави та за часів тотального знищення всього самобутнього. Козаками ставали вільні люди, які прагнули захищати Батьківщину від ворогів. Враховуючи історичне значення та вагомий внесок у сучасну боротьбу за незалежність, у 1999 році Указом Президента в Україні запровадили День українського козацтва, який відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці.
Козацтво як явище являється феноменом для усього світу, що немає аналогів та навіть подібних за змістом фактів. Залишки орди очолювані польськими керівниками, що змогли перетворити звичайних селян у сильне військо, домоглися утворення власної держави, та навіть створити першу конституцію у світі!
Для більш ознайомлення з темою козаччини пропонуємо вам Сайт про Козаків та їх історію.
Режим доступу https://kozaku.in.ua/

День Українського Козацтва День Українського Козацтва День Українського Козацтва День Українського Козацтва День Українського Козацтва




Флешмоб до Дня Соборності України «Одна єдина Соборна Україна»
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Історія України / Правознавство | Автор: Zaspa | Переглядів: 304
Дата: 24-01-2022, 08:55
Флешмоб до Дня Соборності України «Одна єдина Соборна Україна» Флешмоб до Дня Соборності України «Одна єдина Соборна Україна» Флешмоб до Дня Соборності України «Одна єдина Соборна Україна» Флешмоб до Дня Соборності України «Одна єдина Соборна Україна» День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
До святкування цієї значимої і доленосної події долучилися учні 9-11 класів Кам’янець-Подільської ЗОШ № 10.
Підготували та провели флешмоб до Дня Соборності України «Одна єдина Соборна Україна» учні 9-А класу з класним керівником Галиною Кукурудзяк та завідувачкою бібліотеки Ольгою Потаповою.



Завідувачка бібліотеки
Кам’янець-Подільської ЗОШ № 10
Ольга Потапова




Нове науково-популярне видання побачило світ і поповнило електронну бібліотеку натуралістів Хмельниччини
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Всесвітня історія / Історія України / Правознавство / Природознавство / Виховна робота | Автор: Dryzhal | Переглядів: 296
Дата: 2-11-2021, 14:26
Нове науково-популярне видання побачило світ і поповнило електронну бібліотеку натуралістів ХмельниччиниНещодавно електронну бібліотеку натуралістів Хмельниччини поповнило нове науково-популярне видання «Українська політична еліта: «булава» або зрада», до творення якого долучалися й педагоги-натуралісти.
Автор - український правник, суддя, кандидат юридичних наук, відомий краєзнавець Поділля Сергій Іванович Крамар. Сьогодні за його змістовним навчальним посібником «Україна-Русь vs Московія: настільна книга», який побачив світ у минулому році під патронатом НАПН України, навчається і дізнається багато нового й цікавого про українсько-російські взаємини учнівська та студентська молодь закладів освіти нашого краю, а оцифрований варіант посібника є загальнодоступним в мережі Інтернет.
У науково-популярному виданні «Українська політична еліта: «булава» або зрада» автором досліджується і аналізується вплив українського істеблішменту на історичні процеси, що відбувались на українських землях.




Сучасний урок історії
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Всесвітня історія / Історія України | Автор: Dryzhal | Переглядів: 390
Дата: 1-10-2020, 08:27
Відбулося завершальне вересневе заняття методичних посиденьок - онлайн-інтенсив "Сучасний урок історії". Це було круто! Ми працювали по групах, обмінювалися досвідом роботи та спільно визначили план роботи наших "посиденьок" на жовтень.
Сучасний урок історії Сучасний урок історії Сучасний урок історії Сучасний урок історії Сучасний урок історії




МЕНЮ сайту

Головна сторінка
Акція "Маки пам'яті"
Електронна версія "Майбуття"
Журнал "Педагогічний вісник"
Нам повідомляють
Інформаційні повідомлення
Вчимося жити разом (ВЖР)
Творча скарбничка
Науково-методичні праці працівників ХОІППО
Бібліотечна справа
Виставки бібліотеки ХОІППО
Літні мовні табори
Англійська мова
Німецька мова
Польська мова
Астрономія
Біологія
Всесвітня історія
Географія
Дошкільна освіта
Екологія
Економіка
Етика
Інформатика (програмування) та ІКТ
Історія України
Креслення
Математика
Художньо-естетична освіта
Здоров'язберігаючі технології
Початкова освіта (1-4 кл)
Правознавство
Природознавство
Психологія
Педагогіка
Російська мова
Світова література
Трудове навчання
Українська мова та література
Фізика
Фізична культура
Французька мова
Хімія
Художня культура
Управління освітою
Виховна робота
Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
Тарас Шевченко - 200!

Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Квітень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Голосування


Теги

Наша адреса:


29027, м. Хмельницький
вул. Озерна, 14,
каб 101 (1 поврех)
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com