Бібліотека ХОІППО є структурним підрозділом інституту. Фонд бібліотеки є універсальним за змістом, налічує 32000 документів. Складається з довідкової, наукової, методичної, навчальної та художньої літератури.
Фонд представлено галузевою літературою: книгами з природничо-математичних наук, мовознавства та літературознавства, мистецтва, фізичної культури та спорту, історії, психології тощо. Художня література представлена зарубіжними та вітчизняними авторами, класичною літературою та сучасною. Бібліотека передплачує 45 фахових та громадсько-політичних часописів та газет.
Передплата здійснюється поквартально. У повному складі передплачуються видання педагогічної преси. Бібліотечний фонд формується за рахунок бюджетних коштів. Джерелом поповнення бібліотеки є видання інститутів підпорядкованих Національній академії педагогічних наук, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, науковими збірниками Хмельницького ОІППО, друкованими працями співробітників інституту.
Головний редактор: Пушкарьова Тамара Олексіївна – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, начальник відділу проектної діяльності ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»
Мови видання: українська, англійська
Обсяг, періодичність: 2 рази на рік
Електронне періодичне наукове видання «Проблеми освіти» започатковано з метою досягнення якісно нового рівня повноти й оперативності задоволення інформаційних потреб суспільства в знаннях, одержаних у процесі науково-дослідної, дослідно-конструкторської, проектно-технологічної та виробничої діяльності українських учених і фахівців, має відображати результати досліджень з теоретичних, методологічних і методичних проблем вищої освіти в контексті євроінтеграції; актуальних питань дошкільної, початкової і середньої освіти на шляху реформування; порівняльного аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду розвитку професійної освіти та інших питань галузей освітньої науки.
Електронне періодичне наукове видання «Проблеми освіти» розраховано для оприлюднення результатів наукової роботи наукових, науково-педагогічних працівників, слухачів інститутів післядипломної освіти, докторантів, аспірантів, студентів.
Пропоновані рубрики журналу: Вища освіта в контексті євроінтеграції; Дошкільна, початкова і середня освіта на шляху реформування; Професійна освіта: теорія, методика і практика; Освіта за кордоном; Актуальні питання соціальної педагогіки; Інноваційні форми і методи навчання у системі освіти України; Розвиток та формування особистості в освітньому процесі; Економіка системи освіти.
Адреса сайту: https://imzo-journal.org.ua
Електронна адреса: P_education@ukr.net Адреса редакції: Україна, 01014, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського 36, к. 319-Б Тел.: (066) 766 25 74; (044) 248 25 14
Оголошення Відкрито набір статей до № 1 (94) 2021 р. Термін подачі статей: до 1 червня 2021 р. Вимоги до статей: https://imzo-journal.org.ua/index.php/journal/for-authors
Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського із нагоди відзначення Дня Європи підготовлений інформаційний дайджест «Цікава Європа» , де зібрані цікаві й маловідомі факти про європейські країни. Запрошуємо до перегляду «Цікава Європа»
Матеріали збірника присвячено проблемам, які обговорювалися на всеукраїнському науково-практичному семінарі «Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2021 (Подолання викликів у період карантину, спричиненого COVID-19)» (Київ, 2 березня 2021 року), охоплюючи рамку цифрової компетентності для громадян, роль вчителя у цифрову еру, стратегії розвитку нової української школи, розбудову цифрового шкільного середовища, історію та досвід, зарубіжний досвід розвитку цифрової компетентності вчителя.
З 5 по 30 квітня поточного року було організовано проведення обласної мережевої акції «Що порадиш прочитати, Бібліотекар!», учасниками якої стали бібліотечні працівники закладів освіти Хмельницької області.
Метою Акції була підтримка і розвиток читацького інтересу до художньої літератури; формування престижу книги і читання серед читачів.
За умовами Акції створено колективний цифровий інформаційний продукт – web-дайджест сучасних книг «Книжкова шафа – ХХІ століття», який є результатом узагальнених матеріалів Акції – інформаційних продуктів, презентованих бібліотечними працівниками закладів освіти Хмельницької області, розміщений для популяризації та ознайомлення на блозі «ТеК@ повсякЧАС» у рубриці «Акція: за лаштунками!». Режим доступу: http://bibliosprava.blogspot.com/p/blog-page_12.html
Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України організовано Всеукраїнську мережеву бібліотечну акцію «Поезія Лесі Українки – джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу», в якій взяли участь бібліотекарі, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти з різних областей України.
У сучасній освіті України, як і в багатьох країнах світу, стрімкого розвитку набуває дистанційне навчання. Зважаючи на актуальність питання та виклики часу, фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України до Всеукраїнського фестивалю науки підготовлено віртуальну виставку-презентацію «Дистанційне навчання – перспективна сфера розвитку освіти» : https://dnpb.gov.ua/ua/?news=28231
У презентації представлено нормативно-правові документи, вітчизняний і зарубіжний досвід організації дистанційного навчання, методичні рекомендації на допомогу впровадженню дистанційної освіті, а також існуючі платформи та сервіси для дистанційного навчання. Особливу увагу приділено науковому доробку вчених Національної академії педагогічних наук України.
Віртуальна виставка-презентація стане в пригоді науковцям, працівникам органів управління освітою, керівникам освітніх закладів, педагогам, а також усім, хто цікавляться питанням дистанційної освіти.