Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Педагогіка / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 63
|
Дата: 21-06-2024, 09:57 |
Свій 85-літній ювілей відзначила 18 червня відома людина Хмельниччини – Ада Микитівна Гордова, в дитячі шкільні роки - знаменита подільська юнната Ада Кислоока, в молоді та зрілі роки - знаний аграрій і громадський діяч нашого краю, а нині - голова комісії по роботі з молоддю Хмельницької обласної ради організацій ветеранів України. Привітати нашу видатну ювілярку зібрались у Культурно-мистецькому центрі «Ветеран» міста Хмельницького члени її родини та усі ті, хто з нею був поряд багато років у професійній діяльності і громадській роботі та разом з нею реалізовували різні громадські ініціативи, хто завдячує їй вмілим наставництвом, підтримкою, допомогою, залученням у різні сфери життя й професійним зростанням. Завітали до центру «Ветеран» представники місцевої влади, різних установ і організацій, аби відзначити багаторічну співпрацю з Адою Микитівною на ниві культури й освіти, патріотичного виховання дітей і молоді, гідного вшанування ветеранів нашого краю, дякувати їй за участь у підготовці тематичних видань.
Вітаємо нашу шановну Аду Микитівну з ювілейним Днем народження та щиро зичимо многая-многая літа під мирним небом незалежної України і побільше приємних та радісних подій у її житті!
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ
|
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 68
|
Дата: 17-06-2024, 13:17 |
Яскраво, гамірно, емоційно, пізнавально та змістовно пройшли перші літні дні в Шепетівському МЦЕНТУМ, до якого направили вихованців своїх перших літніх змін оздоровлення й відпочинку дітей міські оздоровчі табори, створені місцевою владою на базі закладів загальної середньої освіти. За декілька днів профільний позашкільний заклад юних натуралістів організовано відвідали понад 300 вихованців пришкільних таборів міста, які мандрували об’єктами навчальної екологічної стежки дендропарку «Шепетівський», знайомилися з рослинністю на дослідних ділянках і навчальними кабінетами, зоною для відпочинку, дозвілля та навчання юннатів на свіжому повітрі. Діти із задоволенням спілкувалися з пухнастими мешканцями куточків живої природи, спостерігали за барвистими папужками й акваріумними рибками, гуртом розважались і оздоровлювались на «доріжці здоров’я», з цікавістю дізнавалися від юннатів-екскурсоводів та їх педагогів нове про побут і звичаї жителів Малого Полісся в давні часи та історію свого рідного краю - Шепетівщини, насолоджувались п’янкими пахощами лікарських трав, смакували юннатівські фіточаї й захоплювались виступом юних кінологів, гуртки яких багато років поспіль працюють на базі закладу за авторською програмою! Педагоги та вихованці Шепетівського МЦЕНТУМ радіють тому, що зуміли подарувати позитивні враження й емоції для сотень своїх юних гостей із дитячих оздоровчих таборів! А літо вже триває і не зважаючи на загрози обстрілів міста російськими окупантами, педагоги-натуралісти закладу продовжують сумлінно працювати і разом зі своїми юннатами готуються приймати впродовж літніх канікул наступні групи дітей оздоровчих змін дитячих таборів міста.
Олена Філюк, заступник директора Шепетівського МЦЕНТУМ
|
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 2 408
|
Дата: 14-06-2024, 10:47 |
В четвер, 6 червня 2024 року, дирекція й працівники Національного природного парку «Мале Полісся», що на Хмельниччині, як завше, запросили учнів 8-В класу Славутської гімназії «Успіх», в якій є своє учнівське лісництво «Хуха», здійснити захоплюючу літню подорож «Перлиною Славутчини» вздовж берегів гідрологічного заказника місцевого значення «Голубе озеро» НПП «Мале Полісся». Запрошення від природоохоронців із захопленням сприйняли та із задоволенням підтримали гімназисти, їх батьки й педагоги, адже місцеві освітяни постійно і цілеспрямовано співпрацюють з природоохоронцями Парку, а тим паче нині, коли настав період літнього оздоровлення й відпочинку дітей та учнівської молоді. Ця незабутня навчально-пізнавальна мандрівка гімназистів природозаповідною територією «Перлини Славутчини» включала 12 зупинок екологічної стежки, кожна з яких відкривала юним мандрівникам цікавинки дивовижної малополіської природи:
За матеріалами НПП «Мале Полісся» та сайту «Юннати Хмельниччини»
|
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 95
|
Дата: 7-06-2024, 09:23 |
Напередодні Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, 4 червня 2024 року, відбулось засідання науково-методичної ради Хмельницького ОІППО імені Анатолія Назаренка, на якому була розглянута й схвалена до використання в освітньому процесі та рекомендована педпрацівникам закладів освіти для використання у гуртковій роботі з учнями і юннатами авторська методична розробка навчального кейс-заняття заступника директора, керівника гуртка юннатів Шепетівського МЦЕНТУМ Олени Володимирівни Філюк на тему «Врятуй планету - сортуй сміття!». Попередньо ця розробка з актуальною тематикою, що містить 54 ілюстрованих сторінки, також була схвалена педагогічними радами Шепетівського МЦЕНТУМ та Національного ЕНЦУМ МОН України 30 травня цього ж року (див. за посиланням: √ Врятуй планету – сортуй сміття! Авторська розробка інтегрованого кейс-заняття гуртка юннатів О.В.Філюк. – Шепетівський МЦЕНТУМ, 2024. – 54 с. іл. ). Авторська методична розробка навчального заняття підготовлена у формі кейсу, де навчальний матеріал структурований в особливому форматі. Він складається з розгорток, які системно відображають розділи певних предметів, а також додаткову цікаву інформацію за їх межами. Зв’язки між навчальними дисциплінами і практиками легко встановлюються впровадженням перехресних «розгорток з предметів». Варто відмітити, що навчальний матеріал побудований автором у такий спосіб, що сприяє активному стимулюванню вихованців до самостійної творчої та пошукової діяльності, а безпосереднє залучення учасників заняття до аналізу етапів вирішення навчальних завдань передбачає системне використання ними різних способів практичних дій, інноваційних рішень щодо конкретного практичного їх застосування. Її автор також передбачила постійну зайнятість і активність здобувачів освіти, забезпечила максимальні умови для контролю їх знань, умінь та навичок. Виклад матеріалу проводиться послідовно і на належному науково-методичному рівні.
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ, за матеріалами Шепетівського МЦЕНТУМ
|
Категорія: Публікація сайту / Біологія / Географія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 80
|
Дата: 6-06-2024, 11:29 |
4 червня Україна вшановує пам’ять своїх дітей, які загинули від рук російських окупантів внаслідок збройної агресії російської федерації на східних українських землях. Війна торкнулася життя кожного маленького українця - забрала мирне дитинство, позбавила захищеності, безпеки, домівок, а багатьох ще й батьків і сім’ї. Цей День є особливо важливим для кожного з нас, хто щиро вірить в наші ЗСУ та нашу Українську Перемогу, адже немає таких слів, щоб ними можна було висловити всю тугу й скорботу, передати крик дитячої душі від тих страхіть і страждань, котрі довелося пережити й досі переживають безневинні українські діти в умовах війни зі знавіснілим ворогом. В День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російських окупантів в Україні, ліцеїсти і юннати добре знаного в середовищі натуралістів Хмельниччини й нашої країни своїм учнівським лісництвом Михлянського ліцею (директор Михайло Лисюк), що на Ізяславщині, долучились до акції «Голоси дітей», котра стала символом скорботи та надії наших українських дітей. Кожен символічний дзвіночок, виготовлений для Акції в цей символічний пам’ятний День дитячими руками михлянських ліцеїстів і юних природолюбів та природоохоронців, нагадує всім про те, що мир і спокій - найцінніші дари для кожного з нас, які ми маємо вберегти всі разом з вірою у Перемогу в наших серцях.
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ, за матеріалами ФБ Михлянського ліцею
|
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 432
|
Дата: 6-06-2024, 11:23 |
Хмельницькі школярі залюбки відвідують у мікрорайоні Гречани свою Школу юннатів, що розміщується у красивому столітньому будинку на території дендропарку «Юннатівський», який з 2020 року має природозаповідний статус. Сходяться сюди з великою охотою, адже тут пройшло юннатівське дитинство у їхніх татусів і мамусь, дідусів і бабусь, тут не лише красиво та затишно, а ще й можна почути, побачити і дізнатися для себе багато нового та цікавого, особливо в травневі й червневі дні, коли там все зеленіє, цвіте, духмяно пахне, гудять бджоли та щебечуть-виспівують птахи, а в школі пролунав останній дзвоник і розпочинаються літні канікули, природничо-краєзнавчі екскурсії, дозвілля й розваги. Юннати як завше гуртуються для цього у своїх педагогів-натуралістів. Так керівник еколого-натуралістичних гуртків молодшого шкільного віку Лариса Миколаївна Кліщар разом з учнями СЗОШ І-ІІІ ступенів № 29 міста Хмельницького та юннатами гуртків флористів і садівництва ХОЦКТЕВУМ у погожий сонячний і теплий день провели навчально-пізнавальну екскурсію об’єктами екологічної стежки у дендропарку «Юннатівський» та продемонструвала для екскурсантів ряд проведених цікавих досліджень з лікарськими рослинами, які вирощуються юннатами на навчально-дослідній земельній ділянці. Цікавою та змістовною для юних природолюбів була й екскурсія на виставку кращих конкурсних робіт у конференц-залі закладу, що проводилася після фіналу обласного дитячого заочного конкурсу «Природа України очима дітей Хмельниччини». Відтепер такі природничо-краєзнавчі екскурсії груп учнів із місцевих шкіл, НВК, ліцеїв та гімназій відбуватимуться у нашому закладі частіше, адже із закінченням навчального року настала пора літніх канікул, відпочинку, дозвілля та оздоровлення дітей, а на допомогу їх вчителям прийдуть наші педагоги-натуралісти.
Юлія Петраш, керівник гуртків ХОЦКТЕВУМ
|
Категорія: Публікація сайту / Географія / Екологія / Природознавство / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 70
|
Дата: 31-05-2024, 09:40 |
В останні дні травня педагоги-натуралісти комунальної установи «Центр позашкільної освіти» Дунаєвецької міської ради (директор Марта Чекман) систематично проводять гурткову роботу зі своїми вихованцями на лоні чаруючого весняного довкілля. Природничо-краєзнавча експедиція гуртка «Писанка» (керівник В.В. Войткова) Центру позашкільної освіти в мальовниче подільське село Сокілець, знамените своєю неповторною наддністрянською природою та оповите сивиною тисячоліть історії проживання тут людей ще з незапам’ятних часів. Юні учасники експедиції дізнавалися про славне минуле старовинного Сокільця, який потрапив у зону затоплення водоймищем Дністровської ГЕС і збезлюднів після насильницького відселення з нього жителів, насолоджувалися чудовими краєвидами, які відкриваються з берегів річки Ушиця - притоки Дністра, спілкувалися зі старожилами, які тут ще й досі продовжують жити-виживати і не полишають своїх уцілілих рідних осель. Вкриті травневою квітучою зеленню ліси, круті схили каньйону, кам’янисті пагорби, яри і долини, криниці й джерела, вцілілі хати завмерлого навкруги Ушиці колишнього села, пробуджують почуття ностальгії, створюють казково-романтичну атмосферу, ідеальну для змістовного відпочинку, занурення в минуле, пізнання, натхнення й творчості. Як і всі інші подібні заходи, ця навчальна природничо-краєзнавча експедиція до Сокільця стала для дунаєвецьких гуртківців не лише пізнавальною, а ще й надзвичайно цікавою і захоплюючою, залишивши в них приємні спогади та нові знання про рідний подільський край.
Олена Зотова, методист ХОЦКТЕВУМ
|
|