Свій 85-літній ювілей відзначила 18 червня відома людина Хмельниччини – Ада Микитівна Гордова, в дитячі шкільні роки - знаменита подільська юнната Ада Кислоока, в молоді та зрілі роки - знаний аграрій і громадський діяч нашого краю, а нині - голова комісії по роботі з молоддю Хмельницької обласної ради організацій ветеранів України. Привітати нашу видатну ювілярку зібрались у Культурно-мистецькому центрі «Ветеран» міста Хмельницького члени її родини та усі ті, хто з нею був поряд багато років у професійній діяльності і громадській роботі та разом з нею реалізовували різні громадські ініціативи, хто завдячує їй вмілим наставництвом, підтримкою, допомогою, залученням у різні сфери життя й професійним зростанням. Завітали до центру «Ветеран» представники місцевої влади, різних установ і організацій, аби відзначити багаторічну співпрацю з Адою Микитівною на ниві культури й освіти, патріотичного виховання дітей і молоді, гідного вшанування ветеранів нашого краю, дякувати їй за участь у підготовці тематичних видань.
Вітаємо нашу шановну Аду Микитівну з ювілейним Днем народження та щиро зичимо многая-многая літа під мирним небом незалежної України і побільше приємних та радісних подій у її житті!
На вебсторінці ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського "Пункт європейської інформації | (dnpb.gov.ua)" розміщено віртуальну книжкову виставку «Європейська бібліотечна спільнота: тенденції та виклики», підготовлену фахівцями відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності до Дня Європи, який відзначався 9 травня. Виставка, в якій представлено українські та зарубіжні книжкові видання та публікації періодичних видань за період 2019–2024 рр., має такі розділи:
Бібліотечна справа в країнах Європи на сучасному етапі: загальні засади,
Шановні колеги! Запрошуємо вас ознайомитися з 4-м випуском огляду інформаційних ресурсів "Бібліотека: погляди, події, акценти", підготовленим фахівцями відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського. В ньому представлено бібліографічні описи публікацій бібліотекознавчої тематики за друге півріччя 2023 р. з посиланням на їх повні тексти (за наявності) . Огляд має 16 розділів:
Законодавча і нормативна база діяльності бібліотек в Україні
Бібліотеки: аспекти діяльності
Діяльність бібліотек в умовах воєнного стану
Цифровізація бібліотек
Бібліотечно-інформаційні ресурси
Каталогізування документів
Інформаційно-бібліографічна діяльність
Інформаційно-бібліотечне обслуговування
Соціокультурна, освітня, волонтерська діяльність
Формування читацької, інформаційної та медіакомпетентності
Проєктна діяльність
Наукова, науково-методична діяльність
Співробітництво бібліотек
Маркетинг. Менеджмент
Бібліотечний простір
Бібліотечна професія. Бібліотечні кадри
Періодичні видання (19 назв), статті з яких представлено:
З метою реалізації основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України» (наказ Міністерства освіти і науки України від 6 червня 2022 р. №527), Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1585-р), Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023р. №190-р), згідно із статтею Закону України «Про доступ до публічної інформації» (13 січня 2011 року №2939-VI) на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені А. Назаренка сформована електронна бібліотека літератури письменників та поетів рідного краю «Письменники Хмельниччини» База_Література краю_Сформована online.pdf - Google Диск У сформованій електронній бібліотеці «Письменники Хмельниччини» шкільні бібліотеки Хмельницької області представили найбільш виразних письменників різних поколінь, різних стилів на літературній ниві своєї «малої батьківщини». Створена база літератури рідного краю дозволить ефективно централізовано використовувати зібрані матеріали під час освітнього процесу педагогічним працівникам, шкільним бібліотекарям, краєзнавцям, здобувачам освіти. Електронна бібліотека «Письменники Хмельниччини» за покликанням https://drive.google.com/file/d/1pDQXg9duyDHZjxJtF0cQiiM8cPg17OO5/view?usp=sharing
Академія української преси вже багато років системно працює в сфері розвитку медіаграмотності різних категорій, постійно удосконалюючи свої наукові, методичні, навчальні матеріали, авторами є провідні експерти, науковці та педагоги-практики. Запрошуємо освітян України долучитися до презентації одного з найочікуваніших видань шкільної медіаосвіти – "Основи медіаграмотності. 7–8 класи".
Посібник для вчителя, що містить дидактичні матеріали та розробки занять для викладання курсу «Основи медіаграмотності. 7–8 класи» (програма має гриф МОН України «Схвалено для використання в освітньому процесі»). Зазначений посібник повністю відповідає структурі програми, разом з якою становить єдиний навчально-методичний комплекс. Теоретичний матеріал, медіаосвітні вправи та завдання, що вміщені в посібнику, можуть бути використані для позакласної роботи, вивчення факультативних курсів, проведення занять гуртків.
Автор посібника – Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент.
Модератор зустрічі – Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Завантажити посібник «Основи медіаграмотності. 7–8 класи» можливо за покликанням
Згадка про Тараса Шевченка викликає ряд звичних асоціацій – геніальний поет з нелегкою долею. Але в очах сучасників Великий Кобзар виглядає дещо інакше: бунтар та модник, що мав у житті багато суперечливих моментів, про які не звикли говорити. Кожне покоління відкриває в ньому щось нове для себе.
Відкривали для себе Шевченка по-новому й учні 9-В класу, читачі бібліотеки Кам'янець-Подільського ліцею № 10 та користувачі бібліотеки-філії № 7.
Учасникам заходу було запропоновано поглянути на Кобзаря, як на справжнього українського супергероя. У процесі обговорення пригадали широко- та маловідомі рядки з творчості поета, презентували мистецький доробок Кобзаря, слухали сучасні пісні, автором текстів яких є Тарас Григорович.
А про Шевченка як архітектора повідали викладачі та студенти Кам'янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну. Розповіли про проєкт «Хата Мрія», що має реалізуватися за ідеями самого Кобзаря. Учасникам заходу запропонували взяти участь у воркшопі, й уявити себе дизайнерами, архітекторами та з підручних матеріалів створити своє бачення "Хати Мрії".
Шевченко – легендарний, бо він різний. У його постаті – безліч світів, поглядів, можливостей. Він завжди близький нам, завжди актуальний і сучасний.
20 лютого вся Україна відзначає пам'ятну дату – День Героїв Небесної Сотні. Учні 4-А класу (класний керівник Наталія Починок) Кам’янець-Подільського ліцею №10 зібралися вшанувати пам'ять Героїв Небесної сотні на бібліотечний захід «Герої нашого часу». Завідувачка бібліотекою Ольга Потапова розповіла дітям правдиву історію про нашу країну і її героїв. Учні переглянули історичний відеоролик «День Героїв Небесної сотні», виконали цікаві завдання, зробили великий колаж нашої країни з побажаннями «З небес охороняють Україну…». Таким чином вони вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбутнього, задля єдності і свободи України.
Завідувач бібліотеки Кам’янець-Подільського ліцею №10 Ольга Потапова