RSS 2.0

День Українського Козацтва
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Історія України / Художньо-естетична освіта / Виховна робота | Автор: Zaspa | Переглядів: 239
Дата: 13-10-2022, 09:55
День Українського Козацтва День українського козацтва щорічно відзначається 14 жовтня згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99.
Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов’янського населення, яке входило раніше до складу Київської Русі (IX-XII ст.). На основі давньоруської народності сформувалися три східнослов’янські народи - український, російський і білоруський. Починаючи з XIII століття українці зазнали угорського, литовського, польського та молдавського завоювань. З кінця XV століття почалися набіги з татарських ханів, що затвердилися в Північному Причорномор’ї, які супроводжувалися масовим полоном і викраденням українців.
У XVI-XVII ст. в ході боротьби з іноземними завойовниками українська народність істотно консолідувалася. Найважливішу роль зіграло при цьому виникнення особливих військових формувань - козацтва (XV століття), яке створило державу (XVI століття) зі своєрідним республіканським ладом - Запорізьку Січ, яка стала політичним оплотом українців.
Козацтво зіграло важливу роль в утворенні української державності та національної ідеї в суспільстві. Воно дозволило вижити українському в умовах відсутності власної держави та за часів тотального знищення всього самобутнього. Козаками ставали вільні люди, які прагнули захищати Батьківщину від ворогів. Враховуючи історичне значення та вагомий внесок у сучасну боротьбу за незалежність, у 1999 році Указом Президента в Україні запровадили День українського козацтва, який відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці.
Козацтво як явище являється феноменом для усього світу, що немає аналогів та навіть подібних за змістом фактів. Залишки орди очолювані польськими керівниками, що змогли перетворити звичайних селян у сильне військо, домоглися утворення власної держави, та навіть створити першу конституцію у світі!
Для більш ознайомлення з темою козаччини пропонуємо вам Сайт про Козаків та їх історію.
Режим доступу https://kozaku.in.ua/

День Українського Козацтва День Українського Козацтва День Українського Козацтва День Українського Козацтва День Українського Козацтва




Читати книгу Сари Торнтон «33 митці у трьох актах»
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Виставки бібліотеки ХОІППО / Художньо-естетична освіта | Автор: Zaspa | Переглядів: 184
Дата: 3-05-2022, 11:10
Читати книгу Сари Торнтон «33 митці у трьох актах» Книга Сари Торнтон «33 митці у трьох актах» особлива для видавництва ArtHuss. Найкраща книга року про мистецтво за версією Guardian і Huffington Post. А на додачу ця книга надихнула ArtHuss на створення виставки-перфомансу «Невідомі», розмов з українськими митцями.
Сподіваємося, вона надихне і вас, тож ділимося «33 митці у трьох актах» у вільному доступі.
Книга поділяється на три «акти»:
політика,
спорідненість,
ремесло.
Сара Торнтон не нав’язливо розмовляє з 33 художниками, пише про їх життя і змушує їх подумати над своєю творчістю, завдяки чому розкривається їх психологія, ставлення до явищ дійсності. «33 у трьох актах» - це незабутня книжкова вистава людських душ і мистецтва.

Читайте у вільному доступі: https://drive.google.com/file/d/1vG1PwBKId8g-vGBU_TjRfGFt_73qth1s/view

Видавництво ArtHuss




Як народжується книга
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Художньо-естетична освіта | Автор: Zaspa | Переглядів: 255
Дата: 29-11-2021, 09:48
Як народжується книга Як народжується книга Як народжується книга З дитячих років книга стає нашим постійним супутником. Усе життя вона допомагає нам працювати, вчитися, мріяти, відпочивати. У який би будинок ми не зайшли, скрізь обов’язково побачимо книги. Але перш, ніж книга прийде до нас у будинок, її повинен хтось створити.
Про те, як же твориться книга, люди яких професій працюють над її створенням, учні 3-А класу Кам’янець-Подільської ЗОШ №10 дізналися на бібліотечному уроці.
А про сам процес створення книги, до якого залучені близько 20 людей різних професій та ряд потужних машин, розповіли учні 5-Б класу, які відвідують бібліотечний гурток «Юні книголюби».



Завідувач бібліотеки
Кам’янець-Подільської ЗОШ №10
Ольга Потапова




Конкурс дитячого малюнку "Ми - діти Космосу "
Категорія: Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Художньо-естетична освіта | Автор: Dryzhal | Переглядів: 230
Дата: 13-10-2021, 11:56
Конкурс дитячого малюнку "Ми - діти Космосу "Положення про конкурс – https://hoippo.km.ua/wp-content/uploads/2021/10/Положення-Діти-Космосу.pdf

Сайт Подільського культурно-просвітницького Центру ім. М.К. Реріха – https://roerich-podillya.com/




Хто такий художник?
Категорія: Публікація сайту / Бібліотечна справа / Художньо-естетична освіта | Автор: Zaspa | Переглядів: 404
Дата: 11-10-2021, 15:13
Хто такий художник? Художник - людина, що займається образотворчим мистецтвом. У більш широкому сенсі - діяч мистецтва. Художник - не тільки професія, а й покликання!

Можна опанувати теорією кольору, різними техніками, вивчити шедеври світового живопису, але без бажання творити справжній митець не відбудеться. Його має відрізняти особливе сприйняття реальності, вміння черпати натхнення в навколишній світ, щоб переводити спалахи думки і відтінки почуттів в твори мистецтва.

Сучасний художник озброєний величезною кількістю засобів вираження. Крім класичного полотна і фарб, глини, мармуру або металу, це пластмаса і скло, фото-відео та комп'ютерна техніка.

Існують стереотипи про бідність і незатребуваності художників. Однак цілеспрямованість і талант здатні пробити собі дорогу. Можливо все - отримати визнання, відкрити власну виставку, художню галерею. Звичайно, при постійному саморозвитку і відкритості світу.

Щоб відбутися в професії, досягти певного рівня майстерності і визнання, потрібно напрацювати необхідні якості і освоїти теорію жанру. Якими ж здібностями і знаннями повинен володіти художник-професіонал?

• Добре розвинена уява.

• Візуальна пам'ять.

• Самоорганізація та висока працездатність.

• Постійне самовдосконалення, відточування таланту.

• Знання історії мистецтв, термінології, матеріалів.

• Володіння різними техніками творчості.

• Уміння і бажання показати і розкрити свою творчість людям.





Один єдинний раз. Володимир Смотритель
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Бібліотечна справа / Художньо-естетична освіта | Автор: Dryzhal | Переглядів: 284
Дата: 16-09-2021, 08:00
Володимир Смотритель, "Один єдинний раз ..." фрагмент виступу у Бібліотеці філії №8 ім Івана Іова м. Хмельницького. Виступ відбувся 15 вересня 2021 року на зібранні приуроченому хмельницьким письменникам.




Мистецтво та освіта
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Художньо-естетична освіта | Автор: Dryzhal | Переглядів: 344
Дата: 24-11-2020, 13:33
Мистецтво та освітаДо уваги учителів мистецтва. Презентація всеукраїнського науково-методичного журналу “Мистецтво та освіта”
Перейти на перегляд презентації – https://drive.google.com/file/d/1fYOIJbOBL8hijoirlAu140QXwISJjD7m/view?usp=sharing




Панель керування

Логін
Пароль

Календар

«    Вересень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Наша адреса:


29013, м. Хмельницький
вул. Проскурівського Підпілля, 139
E-mail:
hoippo@ukr.net
visnykhm@i.ua
majbuttya@gmail.com

Популярне


НА ВЕРХ