RSS 2.0

» » Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державорчі процеси в Україні: через віки у XXІ століття».
Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державорчі процеси в Україні: через віки у XXІ століття».
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Управління освітою / Виховна робота | Автор: Dryzhal | Переглядів: 6 076
Дата: 9-04-2019, 16:22
Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державорчі процеси в Україні: через віки у XXІ століття». Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державорчі процеси в Україні: через віки у XXІ століття».З 4 по 6 квітня 2019 року в місті Черкаси проходила ІV Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державорчі процеси в Україні: через віки у XXІ століття».
На урочистому відкритті заходу Сергій Неділько, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, привітав учасників.
«Яка біда мене, яка чума косила! А сила знову розцвіла» – у цих поетичних рядках П.Тичини наша біль і велич українського духу, віра у здатність народу об'єднуватися для кращої долі.
На пленарному засіданні з доповіддю виступили Чабан А.Ю. , Мельниченко В.М., Присяжнюк Ю. П.,Касян А. І. - професори Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького та Бобкова Ірина - вихованка Черкаського обласного центру туризму.
Далі понад 100 юних краєзнавців презентували власні дослідження в 4-х секціях різного спрямування. Учасниками конференції були Сергій Яцюк, вихованець гуртка «Джура» комунального позашкільного навчального закладу «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» міста Нетішина та Олена Матус, науковий керівник. Ми презентували роботу «Історія репресій в маленькому селі на фоні Великого терору. Село Сільце Славутського району».
- Завдяки виконаній роботі, я дізнався для себе багато нового. На конкретних прикладах з життя жителів села Сільце я зміг краще зрозуміти тему колективізації, усвідомити, що зазнали люди того часу, через які страшні сторінки свого життя їм довелося пройти. Було цікаво спілкуватися зі старожилами села, яким вже багато років, але пам'ятають вони все. Ті часи в їх пам'яті залишилися назавжди. Дивно те, що вони не озлоблені ні на кого. Вважають своє життя важким, але необхідним і корисним країні. Кажуть, що тоді так всі жили, що, ймовірно, по-іншому могли б і не вистояти у війні.
Розповіді родичів жителів села про колективізацію дозволили мені співвіднести ті часи і відносини в селах сьогодні.
Суспільство розділилося, як і в ті далекі часи тому, що треба робити вибір: надіти на шию ярмо, або, забувши про небезпеку, встати на захист історичної пам'яті. У 30-ті роки люди теж губилися: йти на поводу у влади, але проти совісті, або, заховавши страх, не зраджувати собі і залишатися людьми. Який висновок з цього можна зробити: в будь-яку епоху проблема вибору була, є і буде. Дуже важливо, яку громадянську позицію ти займаєш. Мені давно зрозуміло, що без історичної пам'яті, без знання наших коренів, не можна бути ні цивілізованим, ні культурною людиною, ні патріотом своєї Батьківщини. А мала батьківщина - це частинка великої, - поділився юний науковець Сергій Яцюк.
Протягом трьох днів діти та їх керівники не лише працювали над дослідженнями та обмінювалися досвідом, а й мали змогу відвідати історичні місця Черкас.
Науково-краєзнавче дослідження історії державотворення на землях сучасної України дали можливість юним краєзнавцям через локальні, регіональні, всеукраїнські та міжнародні події, що відбувалися на наших землях у різні часи, сформувати свої знання та зробити відповідні висновки для пошуку шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української держави, піднесення її авторитету та духовної складової державотворення.
Олена Матус, директор КПНЗ «ЦТКУМ» м. Нетішина


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • ВТРЕТЄ У НЕТІШИНІ ЗМАГАЛИСЯ ЗА КУБОК ПАМ`ЯТІ СЕРГІЯ КАРПЕНКА
 • Хмельницькі екологи побували на семінарі у Мінську
 • XХІ Міжнародна конференція юних дослідників
 • Формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України
 • Cемінар-практикум керівників фольклорних колективів
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Виставки бібліотеки ХОІППО
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Лютий 2023    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com