RSS 2.0

» » Перший український віртуальний гербарій юного натураліста
Перший український віртуальний гербарій юного натураліста
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. / Біологія / Екологія / Природознавство | Автор: Dryzhal | Переглядів: 339
Дата: 10-05-2019, 11:32
Нещодавно Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України ініціював створення «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» (далі - Віртуальний гербарій), про що повідомив на своєму сайті (див. за посиланням: https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2019/01/03-22-122.pdf ).
Приступаючи до роботи над Віртуальним гербарієм, натуралісти поставили перед собою мету - створити новий освітній ресурс, який буде корисний широкому колу користувачів: школярам, вчителям, вихованцям, керівникам гуртків, любителям природи та всім небайдужим людям, які усвідомлюють особисту відповідальність у справі збереження рослинного світу України. Цей ресурс призначений для дистанційного ознайомлення з флорою всіх регіонів України. Також ця інформація може бути використана для реалізації освітнього стандарту шкільної програми.
У перспективі планується розробити і створити Віртуальний гербарій юного натураліста у вигляді сайту - надзвичайно простого і доступного у користуванні електронного ресурсу, який включатиме не лише власне гербарні зразки багатьох видів рослин української флори в електронному форматі, але й їхні ботанічні описи та цифрові фотографії.
Для зручності користувачів у ньому функціонуватиме:
- «Список рослин», що буде складений в алфавітному порядку з вказівкою на назви родини та роду, до якого відноситься певний вид. Він дозволятиме знайти потрібну рослину латинською і українською мовами. Натиснувши на назву рослини, відбуватиметься автоматичний перехід до опису рослини.
- «Фотоальбом». У фотоальбомі будуть представлені фотографії гербарних зразків рослин, які можуть бути використані для візуального пошуку рослини, що цікавить. Натиснувши на малюнок із зображенням рослини, відбуватиметься автоматичний перехід до її детального опису.
Для створення Першого українського віртуального гербарію юного натураліста столичні натуралісти просять з травня по листопад надсилати їм гербарні зразки, які будуть оформлені з дотриманням усіх правил збирання, обробки, сушки рослин і їхніх частин (корінь, пагін, листки, квітка (суцвіття), плід, насінина); монтування, зберігання і заповнення етикетки із вказуванням таксономічних одиниць згідно з новою класифікацією.
Крім того, кожний гербарний зразок повинен мати повний ботанічний опис рослини, що містить опис морфологічної будови, інформацію про особливості екології і біології виду, його поширення на території певного регіону України, використання (у тому числі, в офіційній і народній медицині), існуючий статус охорони і заходи щодо охорони певного виду, а також їхні чіткі, якісні цифрові фотографії.
Найкращі гербарні зразки будуть розміщені у спеціальних експозиціях в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (НЕНЦ).
Детальна інформація за тел., Viber: 095-331-5443 (Ксенія Іванова, методист НЕНЦ) та email: oksana@nenc.gov.ua.
Шановні колеги! Долучайтесь до роботи над створенням нашого спільного Віртуального гербарію.

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ.

Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
  • Започатковано створення Першого українського віртуального гербарію юного натураліста
  • Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань - 2019»
  • Всеукраїнська акція «День натураліста»
  • Започатковано діяльність «Науково-дослідного віртуального інституту позашкільної освіти»
  • Юннати Хмельниччини - серед переможців Всеукраїнської акції «День юного натураліста»

  • НА ВЕРХ