RSS 2.0

ЇЇ Величність – Жінка…
Категорія: Публікація сайту / Освітні новини з районів та міст Хмельницької обл. | Автор: Dryzhal | Переглядів: 127
Дата: 21-08-2019, 08:30
ЇЇ Величність – Жінка…
Найважливішим явищем у школі, самим повчальним предметом, самим живим прикладом для учня є сам учитель. Він – уособлений метод навчання, саме втілення принципу виховання.
Адольф Дістервег


Школа – величний храм науки, горнило невтомної творчості, велика родина, прекрасна сторінка книги життя кожної людини. Це невід’ємна частина нашого буття, уособлення перших злетів і падінь, радощів і розчарувань…
Летять роки, але в пам’яті завжди залишаються яскраві спогади про шкільні будні, друзів та педагогів. Школа – театр життя. І одну з провідних ролей у ньому має директор. Очільник закладу освіти, наче майстерний диригент, розігрує ноктюрни навчання та виховання молодого покоління, становлення свідомих громадян держави. Щоб здійснювати цю благословенну місію, керівник навчального закладу має бути мудрим, креативним, цілеспрямованим, досвідченим та добре обізнаним про грані діаманту і феномену освітнього середовища.
Саме такою людиною є директор Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист Валентина Аркадіївна Лапець, яка 20 серпня цього року святкує свій ювілейний день народження. Ця чудова жінка – умілий керівник, організатор, талановитий педагог. Про її професіоналізм, високі моральні якості та чесноти знають не лише в Полонському краї, а й далеко за його теренами. За її усмішкою приховані міць духу, гарт, сила слова, розуміння та готовність допомагати кожному.
Джалал Ікрамі зазначав: «Щасливий той, хто вчасно висловив учителеві свою найщирішу вдячність. Я вважаю себе щасливим, я встиг це зробити. Але чого варті слова вдячності проти того, що зробив для мене мій учитель!..». Тому хочеться цим коротким нарисом висловити вдячність гарній людині й справжньому Вчителю.
Колесо долі постійно перебуває в русі. Воно стає віддзеркаленням нашого буття. Жінка в кожну епоху свого життя буває різною: дитиною, юною дівчиною, дружиною, матір’ю. Якщо вона розумна, впевнена у своїх силах, має рішучий характер, то неодмінно досягне висот у житті, до яких не кожен зможе злетіти. Валентина Аркадіївна є яскравим прикладом працелюбності та невтомного пошуку. За плечима жінки – робота у Великокаленицькій школі (де розпочався її шлях на педагогічній ниві), в українсько-російській школі № 88 у м. Львові, централізованій бухгалтерії відділу освіти у м. Полонному. Результативна праця та висока вимогливість до себе та навколишніх принесли чергові сходинки у професійному зростанні – посаду заступника директора в Полонській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 5, а згодом вона обіймала посаду заступника директора з навчально-виховної роботи Полонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2. Останній заклад освіти став для пані Валентини рідним та близьким і нині вона є його керівником, гідно продовжуючи справу своїх попередників та примножуючи найкращі традиції навчання й виховання учнівської молоді. З 2018 року вона також очолює методичне об’єднання керівників закладів освіти Полонської міської об’єднаної територіальної громади.
Сучасна освіта вимагає переосмислення та модернізації навчального процесу, нових підходів у вихованні. Освітні реформи, децентралізація кидають виклики сучасній шкільній системі. Згуртований педагогічний колектив, який працює в Полонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 2, завжди підтримує інноваційні та творчі ідеї свого директора – лідера, агента змін, модератора, коуча та фасилітатора. І під керівництвом Валентини Аркадіївни навчальний заклад впевнено крокує у майбутнє. Її діяльність можна охарактеризувати як справжнє педагогічне мистецтво. Катон Старший писав: «Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає».
Школа впевнено змінює своє обличчя, покращується її матеріально-технічна база, учні показують високі результати на районних та обласних предметних олімпіадах, конкурсі-захисті робіт МАН, Всеукраїнських інтелектуальних змаганнях та конкурсах різного спрямування – наукового, мистецького тощо. Налагоджено тісну співпрацю із Національним університетом «Острозька академія». Доцільно відзначити, що саме Полонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 під керівництвом В. А. Лапець стала колискою розгортання співпраці освітян краю із згаданим вишем.
У чому полягає секрет успіху Валентини Аркадіївни? Певне, у трьох головних гаслах – наполегливість, самовдосконалення, відповідальність.

Назар Мартинюк


Поважний гостю, Ви знаходитесь на сайті як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або ж зайти на сайт під своїм логіном.

Схожі новини:
 • ШКОЛА ХХІ СТОЛІТТЯ
 • Місячник «Родинно- сімейного виховання»
 • Полонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 – 80!
 • НАЗУСТРІЧ ЮВІЛЕЮ
 • Управлінсько-методичні вектори системи виховної роботи школи в контексті національно-патріотичного виховання
 • МЕНЮ сайту

  Головна сторінка
  Акція "Маки пам'яті"
  Електронна версія "Майбуття"
  Журнал "Педагогічний вісник"
  Нам повідомляють
  Інформаційні повідомлення
  Вчимося жити разом (ВЖР)
  Всеукраїнський соціальний проект "КОЛОСОК"
  Творча скарбничка
  Науково-методичні праці працівників ХОІППО
  Бібліотечна справа
  Літні мовні табори
  Англійська мова
  Німецька мова
  Польська мова
  Астрономія
  Біологія
  Всесвітня історія
  Географія
  Дошкільна освіта
  Екологія
  Економіка
  Етика
  Інформатика (програмування) та ІКТ
  Історія України
  Креслення
  Математика
  Художньо-естетична освіта
  Здоров'язберігаючі технології
  Початкова освіта (1-4 кл)
  Правознавство
  Природознавство
  Психологія
  Педагогіка
  Російська мова
  Світова література
  Трудове навчання
  Українська мова та література
  Фізика
  Фізична культура
  Французька мова
  Хімія
  Художня культура
  Управління освітою
  Виховна робота
  Інклюзивна освіта, ПМПК (індивідуальне навчання)
  Тарас Шевченко - 200!

  Для збільшення розміру тексту натисніть одночасно кнопки "CTRL" та "+" на клавіатурі


  Панель керування

  Логін
  Пароль

  Календар

  «    Вересень 2019    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30 

  Голосування


  Наша адреса:


  29027, м. Хмельницький
  вул. Озерна, 14,
  каб 101 (1 поврех)
  E-mail:
  hoippo@ukr.net
  visnykhm@i.ua
  majbuttya@gmail.com